Psühholoog ja unetehnoloog Kene Vernik soovitab üleliigsed esemed magamistoast eemal hoida. Nutiseadmed, maas vedelevad mänguasjad ja ka lõputud raamatuvirnad võivad nimelt ööunne auke teha ja meie sisemise kella tuksi keerata.
Magamistuba võiks Kene Verniku sõnul olla võimalikult asjadevaba. Eriti oluline on selle põhimõtte järgmine laste magamistubades. Magamiskamber võiks tema meelest olla ka võimalikult müravaba, samuti võiks selles olla reguleeritav kütteallikas, kuna soovitatav temperatuur magamiseks on 16 kuni 20 kraadi.
«Tegelikult on väike aken magamistoas parem, kui suur, sest igal juhul tuleb tuba pimedaks saada. Nii pimedaks, et ei näe enda kätt 20–30 sentimeetri kauguselt,» lisas ta.
Magamistoa seinte värvitooni valik on Verniku meelest pigem individuaalne. Palju soovitatakse pehmeid ja pastelseid toone, mis uinumisel paraku kasuks ei tule.
«Mina isiklikult soovitan pigem tumedates toonides värve ja pehmeid kangaid. Magamistuba on magamise jaoks ja kõige olulisem on see, et see oleks pime. Heledad magamistoad kipuvad heledaks jääma ka pimedas,» nentis ta.
Saatuslikud nutiseadmed
Ka nutiseadmed võiksid magamistoast võimalikult kaugel olla. Inimesed kipuvad neid näppima ja kella vaatama, mis unetehnoloogi sõnul öösiti keelatud on.
«Kõige enam näeme magamistubades nutiseadmeid: telefon, käekellad, ipad, arvuti, telekas. Samuti võib olla seal virnas raamatuid. Võimalik, et detailide hulka kuuluvad ka lapsed ja loomad. Kõik eelnevad detailid tuleks siiski magamistoast välja saada, lapsed on muidugi kerge erand,» naljatles Vernik.
Tema sõnul soovitatakse üldiselt 1 kuni 1,5 tundi enne magamaminekut juhe seinast tõmmata ja mitte nutiseadmes olla. Ajul võtab aega, et enne magamaminekut rahuneda.