- Maltal varitseb turiste nartsissistlike kalduvustega amatöördiskor
- Näha pimedas Valletta linna peaks olema inimõigus
- Pärast kanavarvaste ja udarate nägemist keskendusime toidupoes alkoriiulitele
Ma ei talu külma pimedat talve ja käin igal võimalusel päikese all konte soojendamas. Soodsad lennupiletite hinnad muutsid 15-kraadise Malta eksootiliseks unistuseks ja otsustasime sõbraga minna nädalaks kodukontorit tegema. Päeval teeme tööd, õhtuti tiirutame ringi, imeline.
Me ei vaevanud majutuse broneerimisega pead. Kiirseire näitas rohkeid valikuid, otsustasime sellega tegeleda tujupõhiselt.
Päev enne väljalendu tahtsin olla eriti hoolitsev ja ettenägelik, valisin mõned Airbnb korterid välja, linkisin kaaslasele ja ootasin hinnanguid: sest ma olen topograafiline tainapea. Minu jaoks on kaardid sama segadusse ajavad kui Burda lõiked ja et ma meid kuskile väga valesse kohta ei komandeeriks, konsulteerin alati targemaga. Tasus ära, sest esimene korter sai kohe maha tõmmatud, see paiknes täpselt lennujaama kõrval.
Tuba ühiskorterist
Teine valik oli aga imeline. Avar, kena sisustus, täpselt mere ääres ja terrassiga, asukoht kuldne, kõik käe-jala juures. Ühel pildil külitas päikeselaigus koer. Hind naeruväärselt madal. Viskasin broneeringut tehes veel nalja, et näis, kas selle hinna eest oodatakse meid oma voodipesu, tekkide ja patjadega. See nali oli minu kulul, sest kui broneeringu kinnituse sõbrale saatsin, küsis ta kõige halvema küsimuse, mis sel hetkel võimalik: «Triin, sa ikka panid tähele, et see on üks tuba ühiskorterist?»
Minu sisemuses suri sel hetkel midagi olulist. Majutan ennast tavaliselt sellistes hotellides, kus saab endale patja valida ja vannid on suuremad kui köök minu kodus. Ja nüüd – meie mõnus oodatud puhkus ning ma suutsin kogenud reisijana meid ühikasse majutada! Ma olen eestlane, mulle niigi ei meeldi võõrad inimesed, ammugi nendega hommikuti vetsujärjekorras seista.