Puuri valides tuleb jälgida, et see oleks hea õhu liikuvusega ja piisavalt suur, et loom saaks täispikkuses püsti seista ning vabalt liikuda. Puuri põrand võiks olla kaetud teki või rätikuga. Asjatundjad soovitavad kasutada aset, millega loom on tuttav, sest see aitab maandada võõrast keskkonnast tingitud stressi.
Sõidukis ei tohi unustada kinnitada mitte ainult ennast, vaid ka lemmiklooma puur. Kui aga lemmikloom ei tunne end transpordipuuris hästi, on võimalik soetada koertele ja kassidele eraldi turvavöö. Sõidumarsruuti planeerides tuleks sisse arvestada ka jalutuskäigud ja veepausid ning pidada meeles, et palava ilmaga loom autosse üksi ei jääks.
Mida puhkusele lemmiku jaoks kaasa võtta?
Looma kaelarihma külge tuleks panna ripats omaniku telefoninumbriga, et vältida lemmiku kadumist välismaal, kus ei pruugita kasutada taolisi lemmikloomaregistreid nagu meil Eestis. Varuda tasuks vastavalt reisi viisile ja looma tervislikule seisundile ka ravimeid.
«Kui ees ootab pikem autosõit või laevareis ja on oht, et lemmik võib jääda merehaigeks, tasub konsulteerida loomaarstiga, kes saab loomale määrata iiveldusevastast ravimit. Tuleks hoolitseda ka selle eest, et pikaaegset ravi saava looma jaoks oleks kaasas piisav varu ravimeid.
Veeberi sõnul on oluline, et loomaomanik hindaks adekvaatselt looma iseloomu ja iseärasusi, et puuris olemine ja võõrasse keskkonda viimine loomas asjatut hirmu ning stressi ei tekitaks. «Sellisel puhul oleks parem loom koju jätta ning leida talle reisi ajaks hoidja,» tõdeb loomaarst.