- Vaktsineeri ning kiibista oma lemmikloom korrektselt
- Leia loomale sobiv perekliinik, kus tavaprotseduure ja lihtsamaid muresid mugav lahendada
- Kui loomal on spetsiifiline tervisemure, pöördu erialaspetsialisti poole
Meie loomus on juba kord selline, et me pöördume arsti poole alles siis, kui on tekkinud sümptomid ja muremõtted mõistuse halvanud. Oma looma suhtes aga nii käituda ei tohiks – meie väiksed sõbrad vajavad regulaarselt arstil käimist.
Elementaarne vaktsineerimine, ussirohi ning kiibistamine
Tõenäoliselt ei vaja see loomasõpradele isegi selgitamist, ent teeme seda siiski. Ainus asi, mis sinu looma kaitseb kõikvõimalike viiruspuhangute ja nakkusohtlike olukordade eest, on korrektne vaktsineerimine. See tähendab, et 2.–3. elukuul esimene kompleksvaktsiin ning mikrokiip (ja kindlasti selle registreerimine!), sellest kuu hiljem teine kompleksvaktsiin ning marutaudivaktsiin. Edaspidi käib vaktsineerimine kord aastas: iga aasta kompleks-, ja üle aasta marutaudivaktsiin. Samuti soovitame iga aasta vaktsineerimas käies kontrollida ka kiibi toimimist.
Ka kodune toakass peab saama ussirohtu regulaarselt ja vähemalt kolm korda aastas, sest me ise toome välisjalatsitega kõikvõimalikke nakkuseid koju ning regulaarne paarieurone ussirohi võib päästa nii sinu kui ka su looma väga ebameeldivast enesetundest.
Ootamatu terviseprobleem – kuhu pöörduda?
Kui esimene osa on lihtne ja loogiline ning ajaliselt planeeritav, siis kõik muu paraku pigem mitte, kui just ei ole teada mõnd kroonilist haigust, mida peab aeg-ajalt kaardistama.
On palju loomaomanikke, kes ei tea, et ka loomadel on oma erialaspetsialistid, täpselt nagu inimestelgi. Nii nagu ei lähe me ise katkise hambaga perearsti juurde, on mõistlik ka kiisu hambaid lasta üle vaadata ning eemaldada ainult stomatoloogil. Eestis on neid üksjagu, pealinnas näiteks valik võrdlemisi lai.
On palju loomaomanikke, kes ei tea, et ka loomadel on oma erialaspetsialistid, täpselt nagu inimestelgi.