Räägime terapeutidest, kes aitavad uskumatult palju – nad tajuvad meie meeleolu, leiavad üles haige koha, maandavad stressi ning õpetavad meid elama. Pabereid neil pole, tõsi küll. Selle eest on saba ja pehme karvane kasukas – kasside tarkusest ning teraapilisest mõjust juttu tulebki. Ja see on märksa suurem, kui ollakse harjunud arvama.
Teema saatsid meile «Naistejuttude» võrratud kuulajad, aitäh! Stuudios on külas kaks kirglikku kassiomanikku: Triin Palmipuu, kes on «Naistejuttude» kuulajatele juba ammune armas sõber, ning Postimehe ajakirjanduskooli praktikant Maia Möller. Harva juhtub, et mõni lugu ajakirjanduses on üdini positiivne ja lisaks veel karvane. Aga täna on nii!
Kes oskab kasside keelt?
Kass on tark loom, kes ei raiska asjata isiklikku hääleaparaati, kui saab muul moel enda soovidest märku anda. Kassiomanikud räägivad üksteise võidu uskumatuid lugusid.
«Minu kiisul Joosepil on sellises kuldses raamis kristallkausikesed toidu jaoks,» räägib Triin. Tema kass on 16-aastane ja teab hästi, et Triinu peamine eluülesanne on kassi heaolu eest vastutada. «Kui ta süüa tahab, siis ta demonstratiivselt kolistab nendega ja nurrub nii kõvasti, nagu naaber paneks diisel-ATVd käima.»
Leia Eesti kõige pehmem, karvasem ja positiivsem portaal Postimees Lemmik
Lemmikute seiklused, lõbusad äpardused ja vaprad kangelasteod, põnevad metsaelanikud ja palju muud, kus peaosas alati loomad. Loe kuidas saksa lambakoer võitis politseiniku südame
«Minu kass oskab korteris üles leida täpselt need asjad, mis teevad kõige suuremat lärmi,» märgib ka Maia tunnustavalt. Tema kiisu Triibu täpne vanus pole teada, ta on leitud. Pere arvestab tema iga noorema tütre järgi, kelle sünniga koos ta majja võeti. «Paar kuud tagasi ta õppis ära raadio nupust käima panemise.»