Pekki on meil palju. Millest see tuleb ja kuidas sellest päriselt ka lahti saab? Kehakaalu langetamise teemal levib väga palju libainfot ja soovitusi, mis absoluutselt vett ei pea ja tegelikult hoopis sinu pekikontot kasvatavad. Ehk ajutiselt võtad alla ja siis protsentidega juurde. Toitumisnõustaja Rain Vainik kaotas 20 liigset kilo ning on 18 aastat püsinud keskkooliaegses kaalus. «Pole kunagi tagasi tulnud, pole nagu ohtugi olnud!»
Toitumisnõustaja Rain Vainik on pekkide teemal väga konkreetse ütlemisega: «Vaadates seda, mida inimesed söövad, ma väga imestan, et kõik ei ole ülekaalulised!» Tema sõnul on kogu see toidukeskkond, mille lääne maailm on endale suures mugavuses loonud, niivõrd riukalik, et pekki koguda on imelihtne, normaalkaalu säilitada aga hirmraske.
100 kilo hiilis kukile märkamatult
Tema enda lugu on päris muljetavaldav. 45-aastasena oli kehakaal märkamatult kerkinud 100 kiloni. Ega see Raini ülearu häirinud. Eesti ühiskonnas on kõikide silmis igati okei olla suur mees. «Mõnikord vaatasin ennast, sättisin profiili, aga ega see väga ei seganudki,» meenutab ta. «Kuni sain tõuke hakata sööma teistmoodi.» Ainus asi, mida Rain endale vahel veel ette heidab, on: «Miks ma ei kaotanud liigset kaalu varem!?» Sest tasahilju see lisandub, inimene kohaneb ja ei saa arugi, et veab lisakoormat kaasas. «Kui sa ei tea, kui hea võib olla, siis sa lihtsalt ei teagi, kui hea võib olla!»
Nii energilise, terve ja elurõõmsana pole Rain end raskemas elus kordagi tundnud.
Rain muutis elustiili päevapealt ning ülekaal tegi kiirelt minekut. «See 20 kilo, mis mul maha võtta oli, kadus nelja-viie kuuga. Siis oli mul käes keskkooliaegne kehakaal. Ja sinna see jäi.» Samasugune sale mees on Rain tänaseks olnud 18 aastat.