Mida teha siis, kui kallim leiab sinu kõrvale teise? Isegi tugev inimene tunneb end reedetuna ja tema eneseusk saab hävitava hoobi. Mis mul siis puudu on? Miks minust ei piisa? Miks meie suhe pole partneri silmis nii hinnaline, et jätta see juhusuhte «peenraha» vastu vahetamata?
Egerta Mändmets Reinsberg on elanud läbi valusa petmise ja enesehinnangu purunemise, aga ka enda taas armastama ja väärtustama õppimise kogemuse.
Kui kohata Egertat täna, on raske uskuda, et see särav naine on tõelisest suhtepõrgust läbi käinud. Sest millekski vähemaks ei saa aastaid kestnud petmist nimetada. Mees lubas korduvalt ja korduvalt, et see on viimane kord. Kui nähes, et naine ju alati andestab, ei kavatsenudki ta tegelikult end muuta. «Mõtlesin, et kuhu mul kahe väikese lapsega siis minna on ja kes mind ikka tahab... Nii sa oled seal suhtes, ma arvan nii, nagu paljud on.»
Kuni naise kannatuste karikas viimaks täis sai. Täna on Egerta õnnelikus suhtes, särab nagu päike ning aitab sündmuste- ja pulmakorraldajana ka teistel paaridel oma õnne ja pühendumise otsust meeldejäävalt vormistada.
Elu pimeduses ja valus
«Oma elu võin ma jaotada justkui kaheks – kuni kolmekümnenda eluaastani oli mul üks elu, mida võiks nimetada elamiseks pimeduses,» räägib Egerta. «Pimedus, kurbus ja teadmatus. Mulle ei tulnudki pähe ennast väärtustada.» Miks naine kannatas nii kaua? Tal polnud julgust halba suhet muuta ning see tundus ka võimatu. Kuid õnneks ühel hetkel ta selle jõu endast siiski leidis. Enda vastu aus olles mõistia naine, et praegune suhe lihtsalt lõhub teda.
«Kui ma lahutasin oma abielu ja lõpetasin pika suhte, algas teine elu, alustasin kõik justkui otsast peale,» kirjeldab naine. «Seda ma mäletan küll, et ma kartsin, et ma ei saa hakkama. Ja seda ikkagi öeldi mulle otse välja ka.» Sageli ongi see teadlik ja alati meetod naist kontrollida ja samal ajal endale mitte midagi keelata – kuni naine on majanduslikult sõltuv, siis ta peab kõik välja kannatama. Ta on ju minu oma. Mis tal üle jääb?