Vahel on olukord eluteel niivõrd ränk, et ainus asi, mis aidata saab, on nali. Nali pole mingi naljaasi – see on väga tõsine asi! Naer on teraapiavahend, valuvaigisti ja treening. Inimene, kes kaotab võime naerda ning eeskätt iseenda üle naerda, on tõenäoliselt haige.
Teeks õige nalja, ikkagi 1. aprill! Aga nalja puhul kehtib üks huvitav asi: nali on nagu armastus. Kui hakkad suruma, siis ta ei tule. Jõuga nalja teha ei saa. Aga lased vabaks – kohe tuleb. Naljaga alustades jõudsime saates aga ka päris sügavate teemadeni. Saate staarid on Heidi Ruul ja Dagmar Lamp, saatejuht Kristina Herodes.
«Ma tahan rääkida Norra nõia lugu,» jutustab Heidi. «Tema tegi mulle hüpnoosi ja sukeldus minu sinna ajumülkasse, kus on kõige vastikumad sündmused, mille peale mõeldes läheb mul siiamaani silm märjaks ja ma hakkan värisema üle kere.»
Norra maag võttis kätte ja hakkas mälestusi puhtaks pesema. Kuidas ta seda tegi? «Kõigepealt tegime läbi situatsiooni, mis oli. Siis võtsime, mis oleks võinud olla, kuidas ma oleksin tahtnud, et oleks. Ja siis ta reaalselt uputas kogu selle valu huumorisse!» Maag võttis mälupildi hirmutavad tegelased ja täiendas neid naljakate kujunditega, nii sai väga räigest ja traumaatilisest kogemusest tänu nalja lisamisele midagi palju kergemat. Viimaks tundis Heidi, et ta suudab selle olukorraga toime tulla. «See nagu vist töötas.»
Heidi kogemusest saab pikemalt kuulata saates 53.40 minutil.
Asi, mis varem tundus käsitlematult suur ja tekitas paanikat, võttis peale hüpnoosiseansse üksnes muigama. Enam need minevikutraumad ja mälestused Heidis paanikat ei tekita.