See juhtus tavalises, pealtnäha õnnelikus Eesti peres. Lapsed olid väikesed ja mees käis väljas omapäi. Kui naine tegi ettepaneku ühiselt kuhugi minna, lajatas mees: «Sa oled liiga paks, et sinuga kõlbaks välja minna!» Naise rabatud pilgule järgnes õigustus: «Mis on nüüd? Ma olin ju lihtsalt aus!» Kust läheb aususe ja mölakaks olemise piir?
Stuudios on Heidi Ruul ja Kristinka kahekesi. Vestlus läheb päris tuliseks. Kõik sedasorti kuulajad, kelle arvates kaaslasele inetuste ütlemine on lubatud, hoidke alt!
Kuula ka seda: NAISTEJUTUD | Ülikarmid nõudmised: «Võid käia kaks korda päevas trennis – see ei tähenda, et oled lavavormis!»
Kelle õigus on inimese keha teemal sõna võtta, seda kommenteerida ja hinnanguid anda? Midagi on meie ühiskonnas lahti, sest selle õiguse võtavad endale hetkegi kõhklemata suvalised kõrvalseisjad. Staaride välimust ekraanil ning pilte sotsiaalmeedias kommenteerivad sulaselge tigedusega juhuslikud inimesed. Ja kuna kõik seda teevad, tundub see okei – nii võibki teha. «See on sõnavabadus. Mis ma ei või öelda, mis ma arvan või?» Aga kas keegi palus seda arvamust? Mis on selle arvamuse väärtus? Ja mis on selle mõju? Suust lendu lastud aususepomm võib olla ütlejale vaba väljaelamise hetk. Aga sihtmärgile võib see mõjuda hullutavalt! Üks valus sõna hävitab teise heaolu selles hetkes kindlasti, aga võib-olla ka pikemaks ajaks. Kas see asi pole mitte tasakaalust väljas?
Solvang ja alandus aususe maski all
«Ma olin totaalselt endas väljas,» jagab Heidi oma kogemust. «Kuulsin sellist asja – meesterahvas ütles oma partnerile nii: «Sa oled liiga paks, et sinuga kõlbaks välja minna!» Ja mis mind šokeeris – see kõlas nii, nagu see oleks täiesti normaalne ja peaks härrale isegi komplimendi tegema. Naine oleks pidanud veel olema tänulik selle eest, et talle nii öeldi, sest temaga oldi ju aus! Koos nad kuskil ei käi. Ja mees seevastu üksinda käib küll igal pool ja mitte vähe!»