Silja Sillerit iseloomustab rõõm ja sära. Lausa sel määral, et inimesed ei suuda seda uskuda: «See peab olema feik, ei saa nii palju naeratada!» Aga saab.
Nad ei tea, et Silja on käinud läbi traagilise kannatuste raja. Tema lapsepõlv oli täis hirmu ja vägivalda alkohoolikust emaga. «Niikaua kuni olin piisavalt tugev, et sellest käest, mis mind lõi, kinni võtta...»
Ja just tänu sellele väga valusale ja hirmu täis lapsepõlvele, kus pisike tüdruk sai titaeast peale peksa ja tal polnud mitte kelleltki abi paluda ega kusagile peitu joosta, teab Silja nüüd, kuidas ennast ise päästa. Ning on õppinud ära suurepärase oskuse: ta teab, kuhu rõõmu seemneid maha panna, et elus oleks rohkem põhjust õnnelik olla.
Pealtnäha oli kõik ilus...
«Mul ei olnud kõige rõõmsam lapsepõlv,» räägib tänane elurõõmu saadik, joogaõpetaja ja heaolukoolitaja Silja Siller siiralt. On näha, et minevikufilm jookseb selgelt tema silmade ees. «Mina olen alkohooliku või alkohoolikute laps. Nii palju kui ma mäletan, oli mu ema alkohoolik. Muidugi välja see kõik paistis hoopis teistmoodi – et kõik oli väga ilus ja väga tore. Mu ema oli seltskondlik ja nõnda edasi. Aga kodus nii tore ei olnud.»
Ja asi ei piirdunud kahjuks rõõmu ja tähelepanu puudumisega. Siljat peksti, ja pidevalt. «Kui ma pisikene olin, siis sain nii füüsilist kui vaimset vägivalda ikka päris korralikult,» ohkab ta. «Suuremaks saades ma sain ainult vaimset vägivalda.»
Sünnipäraste loomuomaduste poolest oli Silja algusest peale avatud ja rõõmus laps, kes suhtles kõigiga ja nägi maailmas palju head. «Ehk tänu sellele, et ma olen selliseks sündinud, ma sain sealt august välja...» Igaüks paraku sellise pagasiga hakkama ei saa.