Moedisainer Marilin Sikkali pere valis koduks ajaloolise Kadrioru maja, kus varem elas õigeusu kiriku preester. Askeetlikust hämarast hoonest, mida oli närinud nii ajahammas kui majavamm, sai uute elanike hoole ja armastuse toel romantiline ja valgusküllane pesa täis kunsti, kulda ja avarust. Ja mis eriti uhke – kasulikku pinda sai lausa kolm korda rohkem!
Postimees Kodu käis Marilin Sikkali imekaunis kodus külas. Esimesena tormab vastu ülevoolavalt rõõmus puudlihärra Andu. «Tema kasukas on täpselt peremehe habeme värvi,» ütleb trepile vastu tulnud perenaine soojalt. Marilin hõljub kergel sammul uksele fuksiaroosas sulemustriga kleidis, mis mõistagi on moekunstniku enese looming.
Mustri joonistas noorim tütar Linda Mari. Miks just luigesulemuster? «Sest luik valib endale partneri kogu eluks,» selgitab naine. Juba esimestel hetkedel, kui laseme pilgul üle helge ja õnneliku kodu libiseda, on selge – siin pole ainsatki juhuslikku asja. Igal asjal on oma lugu, tunnetus ja hoolega hoitud traditsioonid. Oma sooja loomuse ning naiseliku vaistuga on Marilin osanud õnne sümbolid, valguse, voolavad ruumid ja helged värvid erakordselt õdusaks ja hingega koduks vormida.
Marilin Sikkali kodu
Kodu: muinsuskaitsealune maja aastast 1884, renoveeritud 2022. aastal
Elanikud: moelooja Marilin Sikkal, tema abikaasa Andres
Lapsed: Mona Linda (20), Rosa Linda (16), Nata Linda (14), Linda Mari (8)
Lemmik: Andrese habeme karva koer Andu
Põnev fakt: maja kuulus Vene õigeusu kiriku preestrile
Kasulik muutus: majas on 400 ruutmeetrit pinda, millest varem oli kasutusel vaid kolmandik, sest ei pööning ega kelder polnud eluruumideks ehitatud.
Eelmisel aastal tunnustati sedasama hoonet muinsuskaitse liidu peapreemiaga kui parimat renoveeritud kodu.
Vaata suurt imeilusat galeriid!
Tähtis härra tala peal
Vana maja renoveerimine polnud kaugeltki kerge ülesanne. «Pööningul oli vamm,» jutustab Marilin. «Siis tuli kutsuda spetsialistid, kes oskasid sellega hakkama saada.»