Kes on tulised inimesed? Kuidas nendega hakkama saada? Kas endas lõõmavat tuld tuleks lämmatada või sellele hoopis targalt hapnikku juurde anda, et jätkuks kütust tõeliselt suuri tegusid korda saata?
Need reeglid, mis kunagi kehtisid, enam vett ei pea. Vähemalt mitte tuliste natuuride puhul, kelle silmis «reegel» on musta nimekirja esimene sõna ja keeld on parim reklaam.
Saates on külas sisulooja, noor ajakirjanik ning tuliste inimeste tõupuhas esindaja Maria Rannaväli, saatejuht Kristina Herodes.
Hurraa, sel korral tuleb tuline ühissaade: «Naistejutud» ja «Rannaväljaanne».
Hakatuseks olgu öeldud: eestlased pole teps mitte sellised «kuumad eesti kutid», nagu Peipsi-tagustel naabritel on tavaks nöökida. Enamik meist on, tõsi küll, arukad ja tasakaalukad. Ei tiku tühja tõmblema. Kuid sageli tuksub ka jaheda koore all tuline südamik nagu planeedil Maa. Lihtsalt paljud ei julge nii kuumaverelised olla, nagu loomuldasa tahaks, see pole turvaline ega aktsepteeritud. Ja osa muidugi ei oska ka tulega ringi käia. Mõelge praeguse metsade olukorra peale – eks ta olegi ohtlik värk. Aga kuula saadet, tuli ja tulisus võib olla ka suur eelis! Need inimesed julgevad.
Kirg ja kiire süttivus
«Kirglikkus on see, mida ma silmas pean,» selgitab Maria Rannaväli. «Kirglikkus on ka seesama elujõud. Sa pead usaldama oma sisetunnet ja minema selle suunas ja mitte jääma kusagile «kasti», kus sa tegelikult juba algselt sees ei olnud.»
Ainus võimalus millegi uuega välja tulla on minna oma teed ning see eeldab päris palju heas mõttes hulljulgust.
Kuidas aru saada, et sinu loomus on tuline? «See lööb mingites olukordades välja,» usub Maria. «Mulle hullult meeldib oma käitumist analüüsida. Miks mingi asi mind närvi ajas? Miks ma mingist asjast põlema läksin? Mulle tundub, et see on loomeinimeste ühine joon: kui sul ikka mingi oma asi on, millega sa toimetad, siis kuskilt ju see tuli peab su seest ometi tulema.»