«Ei mina ei julge moenädalale minna, nad on nii ülbed kõik...» Miks ülbed? «Noh moeinimesed on nii peenikesed, nii ilusti riides, nii kallid asjad on neil.» See lause ei ava sentimeetritki kirjeldatud inimeste sisemaailmast. Küll aga arvaja enda omast.
Milline on moerahvas tegelikult? Ja kas tõesti on enamikke modelle koolis kiusatud selle pärast, et nad on «õudselt koledad»?
«Sellise koletise kõrval ärgata küll ei tahaks!» Nii öeldi koolis naisele, kes hiljem tegi kõik «Vogue» esikaaned ning tõeliselt särava rahvusvahelise karjääri modellina. «Enamikel modellidel on sellised lood, et neid kooli ajal kiusati ja nimetati kohutavalt koledaks,» ütleb moedisainer Aldo Järvsoo empaatiliselt. Ta on väga paljude modellidega lähedane sõber, kellele usaldatakse nii mõndagi. «Ja mitte ainult modellidel...» lisab Meisi Volt.
Miks võib välimuse eest saada nii kergesti kriitikat? Saladus on lihtne – teisi inimesi halvustavad ebakindlad inimesed. On seal ka erandeid? Ei ole. Iga repliik räägib rohkem ütleja enda kui sihtmärgi kohta. Räägime välimusest ja moest, kehakompleksidest ja kriitikast. Saates on külas Tallinn Fashion Weeki loovjuht ja disainer Aldo Järvsoo ning kommunikatsioonijuht ja tulihingeline fashionista Meisi Volt.
«Head inimesed on ilusad,» ütleb moelooja Aldo Järvoo veendunult. Ja mida enam teemasse süveneda, seda selgemaks saab, et nii ongi! Räägime kõigest sellest säravast ja särisevast, mis moeringi sissepoole jääb ja eemalt hoopis teistsugune paistab.
Asjad pole sageli nii, nagu need paistavad. Aga teades asju sügavamalt, käib kogu väline virr-varr palju vähem pinda. Ja mood on hingetoit – ilu on inimestel vaja, et end hästi tunda. Kogu Tallinn Fashion Weeki kajastuse leiad portaali Postimees Naine erirubriigist.