Miks mehed on memmekad? See uisapäisa loobitav silt peidab palju sügavamat traagikat suhtes. Mida see üldse tähendab? Miks nii öeldakse? Miks sisemist nõrkust nii tihti primitiivse käitumisega maskeeritakse? Perelepitaja Kaido Taim selgitab, millest algavad lahkhelid ja mis on mehe jaoks suhtes esmatähtis. Ükski tugev mees ei kõvata kodus ega röögi oma naise peale. Seda teeb ainult...
Stuudios aitab teema lahti harutada psühholoogilise kriisiabi asjatundja, perelepitaja Kaido Taim. Kuula – saad väga ootamatu vaate sellele levinud väljendile «memmekas». Räägime ka mehelikkusest.
Armsad kuulajad, olete mitu korda soovinud seda teemat, kuid see ootas seni õiget meest seda avama. Saatest leiab palju vastuseid, julgustust ja sügavat suhtetarkust.
«Ükski mees ei nõustu sellega, et ta on memmekas,» arvab perelepitaja Kaido Taim. «Mehele on see ju solvav!»
Kes on Kaido Taim?
Psühholoogiline (kriisi)nõustaja, perelepitaja ja koolitaja.
Olen töötanud psühholoogilise nõustajana Tallinna psühholoogilises kriisiabis üle 20 aasta, koolitanud sama kaua vabatahtlikke Eluliini usaldustelefonile ning aastast 2004 pakkunud ka perelepitaja teenust.
Mulle meeldib mu töö – iga klient on mulle kui partner, kellega koos analüüsida elu keerdkäike, mõtelda, kuidas vältida kannatusi ja saavutada rahulolu, kuidas mõtestada tulevikku ning tulla toime üle pea kasvavate tunnetega.
Ma ei piiritle oma tegevust mõne konkreetse psühhoteraapia raamistikuga, vaid eelistan olla eklektik, kes kombineerib oma töös mitmeid lähenemisi konkreetsest kliendist ja tema probleemist lähtuvalt.
Eelistan vaadelda kriise kui elu väljakutseid – suudame neid lahendada sedamööda, kuidas suudame neid sisuliselt mõista.
Rohkem teavet saab lepitaja.eu või kirjutades pingedmaha@gmail.com