Külmade ja poriste ilmade saabudes peaksid koeraomanikud erilist tähelepanu pöörama lemmiku karvahooldusele, aga ka sellele, kuidas teda viirushaiguste eest kaitsta.
1. Millega peab lemmiklooma omanik talvel arvestama – kuidas reageerib lemmikloom kõledale tuulele, jäiselt külmale teekattele ja krõbedatele miinuskraadidele?
Lemmikud kardavad külma täpselt nagu meie isegi. Väikesed ja õhukese karvastikuga loomad võivad olla omanikust tundlikumadki, suured ja paksukarvalised võivad aga lume tulekut hoopis nautida. Oma lemmikut peaks külma ilmaga jälgima – kas ta tunneb end hästi ja õues hullamist võib jätkata või peaks hoopis tuppa sooja minema ja joped-papud välja otsima.
2. Millised tõud on kõige külmatundlikumad ja kuidas neid kaitsta? Kuidas kaitsevad loomakest joped ja kombed – mis tõud neid vajavad, mis mitte? Kas on nende heaks valikuks konkreetseid soovitusi?
Külma taluvad kehvemini väikesed ja lühikarvalised koerad ning aluskarvata tõud, näiteks Yorkshire’i terjer, Itaalia väikehurt, lühikarvaline taks. Õhukese karvkattega koertele võiks kaitseks külma, tuulise, niiske ilma korral selga panna jope või kombinesooni ning jalga papud. Lontkõrvade kaitseks on mõnedel jopedel ka salliosa või võimalik sall eraldi üle kõrvade tõmmata.
Külmatundlikkus on mingil määral individuaalne – mõned koerad on harjunud karmima kliimaga, mõned mitte. Külma ja niisket ilma on samuti raskem taluda kui külma, aga kuiva. Paksu karvastiku ja aluskarvaga arktilised tõud naljalt lisariideid ei vaja, näiteks malamuudid.
Kõige mõistlikum on jälgida oma koera – värisemine, kerratõmbumine, tahtmatus õue minna, sülle küsimine, käppade tõstmine viitavad külmatundele ja koerake tasuks panna riidesse või viia tuppa sooja. Riiete valimisel on oluline koeraga riideid proovima minna, kuna pelgalt tõu või mõõtmete järgi ei pruugi mugavaimat leida. Nõu tasuks seejuures küsida kogenud müügipersonalilt.