Lõuna-Eesti pere otsustas kevadel müügiks ostetud Tartu korteri esimesel võimalusel korda teha. Mõte oli kõik kärmelt ära teha, ent saatusel, va kavalpeal, olid hoopis teised plaanid.
«Korter saigi ostetud selle eesmärgiga, et proovida, mismoodi meil selline asi välja tuleks,» selgitab perenaine Elis. Esimene proovikivi oli tema sõnul toona pikalt remondis olnud kaubik, mille tehniline viga jäigi lõpuks tuvastamata. «Selle ootuses aeg venis nii, et tekkisid teised töökohustused ja ei saanud korteriga nii palju toimetada, kui oleks tahtnud,» meenutab Elis.
Suurepärane lõuend
Pere korter sai ostetud seisukorras, kus eelmine pererahvas oli remondiga juba alustanud ning jõudnud selle ka «kontideni» tühjaks tassida. «Hea lõuend,» märgib Elis ning nimetab kohe ka korteriga kaasnenud ebakõla.
«Esimeseks üllatuseks oli see, et kunagi oli korteris remonti tehtud ja püütud korterit seestpoolt soojustada. Seinad olid kaetud penoplasti ja kipsiga. Sel ajal oli maja renoveerimata ja oli tekkinud hallitus. Ehk kõik välisseintes olev kips ja penoplast sai eemaldatud,» meenutab Elis pikka töölõiku.
Järgmisena võttis pererahvas ette ahju, mis oli asjatundjate sõnul omadega läbi mis läbi. Asjatundlik pererahvas ei lasknud endid sellest häirida ning suur töö jätkus veel agaramalt kui enne.
«Korteris oli olemas vana õhksoojuspump, millel oli pult kadunud. Mõtlesime pikalt, kas see ka välja vahetada. Jõudsime selleni, et mõistlik oleks seda ikkagi teha ja nüüd kasutades oleme selle otsusega väga rahul. Näeb ilusam välja ja elektriarve oli väga mõistlik. Vana pumbaga oleks elektriarve ilmselt kordades suurem olnud,» on Elis tagantjärele õnnelik.