Pikalt planeeritud reisidele minnes kipuvad alatasa tekkima suured ootused ja põnevad lootused, milliseks reis võiks kujuneda. Mis aga juhtub siis, kui sihtkohta jõudes kõik ettekujutused purunevad? Selgub, et mõnel juhul võib ootamatu pettumus lausa tervisehädasid tekitada.
Tihti on Prantsusmaale, peamiselt Pariisi mõnusale puhkusereisile lendavatel turistidel ettekujutus romantilisest sihtkohast, kus rulluvad lahti muinasjutulised seiklused, mis oleks pärit justkui mõnest filmist. Riigi ajaloolised linnad, kultuur ja põnevad vaatamisväärsused jätavad kaugelt tulnutele tihti mulje, nagu Prantsusmaa oleks enneolematu unelmatemaa, kuhu peaks iga inimene elu jooksul vähemalt ühe korra jõudma.
Siiski tabab mitmeid turiste suur šokk ja pettumus, kui nad päriselt Prantsusmaale kohale jõuavad. Palju tõsiste nägudega inimesi, prügi tänavatel ja keskpärased turistimagnetid ei täida peas tekkinud ootusi ning reisijate unistused saavad lõhutud. Hullematel juhtudel on kultuurišokk lausa niivõrd suur, et see tekitab tõsiseid füüsilisi sümptomeid. Sellist ehmatust kutsutakse Pariisi sündroomiks.
@syddiesue Paris and I have some beef
♬ original sound - syd
Mis on Pariisi sündroom?
Pariisi sündroomiks nimetatakse rasket kultuurišokki, mis võib turistidele tekitada hallutsinatsioone, südame pekslemist, peapööritust ja iiveldust.
Veider nähtus sai endale nime 20. sajandi lõpus, kui psühhiaater Hiroaki Ota 1980. aastatel selle avastas. Kuigi sündroom võib tabada igast rahvusest inimesi, arvavad mitmed inimaju uurinud eksperdid, et nähtus kimbutab peamiselt jaapanlasi. Selle põhjuseks peetakse asjaolusid, et Jaapani popkultuuris kujutatakse Pariisi perfektse muinasjutulinnana ning Prantsusmaa kultuur ja keel on Jaapani omast väga erinev.
@ariana_venti93 THE OTHER SIDE OF PARIS. ❤️#fyp #xyzbca #europetrip #europe #travel #traveltok #travelgram #filipino #paris #france ♬ [Nocturne No. 2] Piano Chopin(155315) - racoa_production