Hruštšovi-aegsele kahetoalisele korterile imelise muutuse andnud Reigo filosoofia ütleb, et kodu peab olema paik, kus saab unustada kõik argimured.
«Kui saime korteri kätte, siis võttis algul ikka sõnatuks ja peast käis mingi aja tagant läbi «Millesse ma ennast segasin ja kas ma ikka olin täie mõistuse juures». Kuid kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks. Ei tapnud isegi see hais, mis korteris sees oli,» meenutab Reigo Sindonen poolteist aastat tagasi alguse saanud remondisaagat.
Kuna korter oli äärmiselt kehvas seisus, võttis ta endale veidi aega ja mõtteruumi, et kõik asjad nii peas kui paberil läbi planeerida.
«Lähtusin sellest, et tark ei torma, kuna teinekord tuli ette ka üllatusi ja pidin ette kujutama, mis see endaga kaasa toob. Ja see ka, et ma ei saanud enne midagi teha, kui õues ei olnud plusskraadid. See olukord andis võimaluse, et leida juba erinevaid lahendusi,» selgitab ta.
Remonti mõjutasid:
- aeg,
- eelarve,
- ehitusmaterjalide hinnad,
- Reigo enda motivatsioon ja ka õnn.
Reigo võttis kampa asjatundliku meeskonna, kääris käised üles ning asus asja kallale. Kuna tark ei torma, otsustas Reigo esmalt kirja panna tulevase kodu märksõnad: kaasaegne, hubane, stiilne, harmooniline, kasutajasõbralik.
«Kui juba remonti teha, siis põhjalikult, sest muidu jääb tulemus keskpärane ja muutub halliks massiks. Korteri eelarve läks küll lõhki, aga selle eest on tulemus kordades parem, kui esialgu arvasin,» on Reigo uhke.