Alustan Lemmiku digiajakirjas oma loomablogi ja kutsun teid osa saama vahvatest ja vahetutest seiklustest, kuhu sisse põimitud üht-teist tarvilikku teadmist ka loomade endi kohta. Alustame utt-tall Alost (utt tähendab emast lammast), Pajuvärava talu eelviimasest uustulnukast. Kõiki oma lambaid kutsun hellitavalt lambapeadeks ja kasutan sotsiaalmeedias lambapostituste korral alati ka teemaviidet #lambapea.
Mina olen Heidi. Pajuvärava talu perenaine, maaeluentusiast, teletoimetaja ja saatejuht ja Instagrami influkas ja kahe ägeda lapse ema ja ühe ägeda mehe elukaaslane. Loomad on mu elus aga midagi nii enesestmõistetavat, et teisiti kohe ei oskagi. Mul on pöörane talu, kus sadakond hingelist, tuhatjalgsetest 32-aastase pimeda hobuseni välja. Loomad on mu elus olnud lapsepõlvest saati ja ma olen nii tänulik, et ma saan neid erinevaid karvaseid ja sulelisi teile pisikeste videojuppide ja elust enesest lugude kaudu tutvustada.
Vaata ka videot:
Lambapead on ekstreemsünnitajad
Ma ei tea, miks see sedasi on, aga minu 10-aastase lambapidamise kogemuse põhjal saan öelda, et lambad valivad poegimiseks a-la-ti võimalikult külma öö. Selline tunne, et emalambapea hoiab oma jalgu pehmema ilma ajal risti ja kohe, kui võimalikult krõbedaks tõmbab, vot siis on hea aeg poegida.
Lambad ei ole lollid loomad. Nad on lihtsalt erilised!
Nii juhtus ka seekord. Vana ja kogenud utt ootas ära imposantsed külmapügalad ja vaiksed öötunnid. Ilmale tulid kaks suurt kasvu tallekest, kellest üks kahjuks pidama ei jäänud.
Ma ei teagi, mis juhtus: kas asi oli külmas öös või oli lahkunud tallel mingi terviserike, aga üks tallekestest esimest hommikut ei näinudki. Elu teeb vahel sedasi ja loodus teeb vahel sedasi. «Seal, kus on laudas, on ka lauda taga,» ütleb ikka mu armas kohalik loomaarst Laine.