Kui oled alles oma aiandusteekonna alguses, siis vali kindlasti vähest hoolt nõudvate taimede seast. Sedapidi säästad nii end kui taime.
Tups-rohtliilia (Chlorophytum comosum)
Tups-rohtliilial on pikad kaarduvad lehed, taime tunneb ära selle valgete triipude poolest. Tups-rohtliilia armastab valgust, kuid mitte otsest päikesekiirgust. Taime kastmiskordade vahel tuleks selle mullal veidi kuivada lasta. Väga pikka kuivaperioodi tups-rohtliilia ei talu. Tups-rohtliilia on ka väga tõhus õhupuhasti, vahendab Apartment Therapy.
Portulak-turdleht (Crassula ovata)
Portulak-turdleht on lihajate läikivate lehtedega sukulent, millel on võrdlemisi aeglane kasvutempo. Erilise välimusega taim on ideaalne valik algajale taimekasvatajale. Taim vajab kuus keskeltläbi kolm korda kastmist ning suudab ka varjulises kohas oma elutegevust jätkata.
Havisaba (Sansevieria)
Havisabade puhul piisab, kui neile iga kolme nädala tagant keelekastet pakkuda. Püstiste lehtedega aimed ei kannata ülekastmist ning suudavad ka pikema kuivaperioodi hõlpsasti üle elada. Taime mullal võiks kastmiskordade vahepeal täielikult kuivada lasta, taimeke andestab ka selle.
Sulgvõhk (Zamioculcas zamiifolia)
Sulgvõhul on vahajad ja ovaalse kujuga lehed, mis kasvavad pikkadel tumerohelistel vartel. Vastupidav sulgvõhk ei talu samuti liigniiskust ning vajab talvekuudel vaid korra kuus kastmist. Vahele jäänud kastmiskord sulgvõhka ei heiduta, kirjutab metro.co.uk.
Aaloe Vera (Aloe Vera)
Vähenõudliku taimena pole aaloed sugugi raske kasvatada. Taim ei taha palju juua, mistõttu tuleb jälgida, et seda üle ei kastetaks. Põuakindlal taimel võib ülekastmise korral tekkida juuremädanik.
Vääris-mägipalm (Chamaedorea Elegans)
Mägipalm eelistab pigem palju valgust, ent saab kenasti hakkama ka vähese valgusega. Nagu sulgvõhkugi, peab seda kastma siis kui muld on kuiv, mis juhtub kord-kaks kahe nädala jooksul. Mägipalm on võimeline kasvama kuni 3,5 meetri kõrguseks.