Kannapööre elus on see, millest paljud unistavad, aga vähesed teoks teha julgevad. Ja mis on tulemus – elu nagu oleks, aga süda pole rahul. Kunstnik Katta II Grüner, kodanikunimega Kätlin Rohilaid-Aljaste töötas aastaid rahvusvaheliste firmade tippjuhi ja tegevjuhina. Seitse aastat tagasi tundis naine aga, et nüüd aitab! Tänasest teeb ta seda, mida päriselt tahab ja keskendub oma tõelisele kirele – maalimisele.
Milline oli sinu elu enne kunsti?
Seitse aastat tagasi olin tippjuht. Reisisin pidevalt mööda maailma ja messe, juhtisin meeskondi. Olin teinud head karjääri ärimaailmas. Ühel hetkel tundsin, et ma ei taha seda enam teha ja ei kandideeri enam kuhugi. Seega otsustasin, et enam ei lähe tegevjuhiks ja hakkan tegema oma äri.
Kui raske oli end ärimaailmast lahti raputada?
Mõnes mõttes ei saagi lahti raputada. Äri on ka kunsti üks osa, kui sa just pole kunstnik, kes elab riigitoetustest. Kui tahad ainult kunstiga tegeleda, pead suutma oma kunsti viia inimesteni, keda sinu kunst kõnetab.
Kuidas sa maalimiseni jõudsid?
Maalimisega alustasin 14-aastaselt. Täiskasvanuks saades tulid muud asjad peale, kuid olen olnud terve elu inimene, kes on loominguline ja vajanud loomingulisi väljundeid. Alates riietusest kuni mööblini. Juba lapsena mõtlesin välja igasuguseid asju ja minu vanaema armastas mind täpselt sellisena, nagu ma olin, ning ma sain ennast kogu aeg loominguliselt väljendada.
Selleaegsete lastekasvatusstandardite järgi ei olnud minu tegevused alati sellised, mida oleks heaks kiidetud. Vahel disainisin noaga kingad ümber, vahel tegin toad ümber, sektsioonkappidesse nukkudele majad ja lõikasin riideid ümber. Täna vaadates sellele kõigele mõtlen, et olen piiritult tänulik oma vanaemale, et ta ei riielnud ega karistanud mind. Minust sai kasvada enesekindel, julge ja loominguline inimene.