Eestlanna Karina Kirs (27) läks oma sõbrannaga erikülgset Marokot avastama. Reis kujunes ootamatusi täis seikluseks, võib ehk isegi öelda, et põnevusfilmiks! «Ja nii me seal seisime – kaks põhjamaa tüdrukut keset kõrbe, ennenägemata lahke Zamunda printsi ja tema teenijaskonnaga.» Loe, kuidas tüdrukud üldse sattusid sellisesse olukorda.
Eelmise aasta oktoobrikuus oli vaja korraks tööjuhe seinast välja tõmmata ning lubada endale puhkust. Sõbranna oli mul juba üle poole aasta erinevates kohtades ringi rännanud ning tundus hea võimalus seda ära kasutada. Selle aja jooksul kohtusime aeg-ajalt teineteisega erinevates riikides, et kogeda koos meie jaoks uusi kultuuriruume.
Tol sügisel plaanisime kohtuda alustuseks Itaalias ning minna koos juba Aafrika mandri poole edasi. Kaalukausile olid jäänud Egiptus ja Maroko. Otsustasime viimase kasuks. Mina ei olnud kordagi otseselt tundnud, et see oleks üks mu unistuste sihtkohtasid, kuid maailmarändurist sõbranna jaoks, kel on passis templeid rohkem kui siilil okkaid, see-eest oli. Mulle aga meeldib näha ja kogeda elust võimalikult palju ehk enamasti otsustan alati ka spontaanselt kaasa minna. Pere teeb tihtipeale nalja selle üle, et kui mulle helistada, siis esimese asjana tasuks küsida, kus riigis ma üldse parasjagu olen.
Aga Maroko – minul oli sellest riigist ettekujutus kui kohast, kus on sume õhk, mis on punasest liivast paks ja niiske. Palavuses kõlab muusika ja tuultes kostub müstiline luule. Kirjud plaadid seintel ning suured värvilised nikerdustega uksed kaunistavad linna. Puude heidetud varjud mängivad varjuteatrit, mis väikestel kitsastel, hämaratel tupiktänavatel võivad ka õrnast närvikõdist õlale koputada. Teadmine Põhja-Aafrikast kui mandri osast, mille suures osas katab kõrb, tekitas ihaluse veeta öö tähistaeva all, kus tekiks hoomamatu tunne maailma suurusest ning iseenda väiksusest. Väikesest mutrikesest selles suures süsteemis. Laias laastus aga kaoses peitub rahu ja aeg peatub.