NÄDALA VEIN Kreeka on veinimaailmas uus trend

Britt Rosen
Uuendatud 21. aprill 2024, 10:44
Copy
Kreeta veiniaiad asuvad enamasti mägede ümber ja mäekülgedel.
Kreeta veiniaiad asuvad enamasti mägede ümber ja mäekülgedel. Foto: Erakogu

Veinirahvas kogunes läinud nädalal kultuurikatlasse veinimessile, et koguda uusi maitseid ning jagada tänavuse Aasta Veini konkursi säravamatele rüübetele pronks-, hõbe- ja kuldmedaleid. Üks maitsmispeo tõmbenumbreid oli Kreeka vein.

Veinikirjanik Kalev Kesküla ennustas juba aastate eest oma «Suures veinijuhis», et ühest Euroopa veinikultuuri hällist Kreekast saab tõusev veinimaa ja kreeklaste põnev veinipalett jõuab varem või hiljem rahvusvahelisse sommeljeede huviorbiiti. Ka Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni korraldatud veinimessil Tallinnas on iseäranis paaril viimasel korral maitseküttide rõõmuks esile kerkinud just Kreeka veinid. See maa ei piirdu sugugi üksnes lihtsa lauaveiniga, vaid lisandub aina neid veinimeistreid, kelle käe all sünnivad üha stiilsemad ja maitserikkamad butiikveinid, kreeklaste hästi hoitud saladus.

Kogu maailmas otsitakse uusi ja huvitavaid maitseid, toob suure huvi ning menu ühe põhjusena välja tänavusel Aasta Veini konkursil Kreeka ja Portugali veinide hindajate kogu juhtinud sommeljee Ketri Leis. Tänu fanaatikutest varustajatele ja sommeljeedele jõuab neid ka Eesti veinilettidele aina rohkem. Rahvas reisib-puhkab seal rohkem ja igatseb päikesemaa maitset ning emotsioone koduski kogeda. Samuti kasvatab Kreeka toidu ja veini fännide hulka väikeste maaletoojate kirglik tutvustustöö, kui lugeda kas või kodulehti kreetamaitsed.ee või kalamata.ee.

Teised ajakirjad

Tagasi üles