Merike Villard kirjeldab end kui kogemuste kollektsionääri. Õigusteaduste taustaga eestlanna ellu tuli aastaid tagasi armastus Jaapani vastu. Armastus kasvas ja kasvas, kuniks ühel päeval leidis iga päev tervendusteraapiaga tegelev Merike end tõusva päikese maalt.
Loe, mis viis teda üldse Shikoku saarele, kuidas tal on seal läinud ja milline on kohapealne elu!
Minu nimi on Merike Villard. Elan Jaapanis Shikoku saarel Tosa linnas ja töötan siinses kohalikus omavalitsuses Tosa piirkonna elu edendajana, olles aknaks Euroopasse, nagu Tosa linnapea minu kohta esimesel tööpäeval ütles.
Kõige paremini tutvustab mind Lewis Carrolli kirjutatud suurteos «Alice imedemaal».
Kass: «Me kõik oleme hullumeelsed. Mina olen hull. Sina oled hull.»
Alice: «Kuidas sa tead, et olen hull?»
Kass: «Sa pead olema, või sa ei oleks siia tulnud.»
Siin ma siis nüüd olen. Shikoku saarel, mis on kõige väiksem neljast peamisest saarest Jaapanis, kus sukeldun Jaapani kultuuri ja eluolusse. Shikoku saart on nimetatud rikkumata saareks oma puhta looduse tõttu, kui ka spirituaalseks saareks tänu Shikoku 88 budistlikule palverännuteele. Viimasest tingituna on saar jaotatud lisaks neljale prefektuurile (Eesti mõistes maakonnale) ka neljaks spirituaalseks piirkonnaks: Tokushima prefektuur – ärkamine, Kochi prefektuur – askeetlik väljaõpe, Kagawa prefektuur – valgustumine ja Ehime prefektuur – nirvaana.
Hetk, mil asjad Jaapani poole arenema hakkasid, jääb 2023. aasta maikuusse. Olen alati olnud vastuvõtlik Elu pakutavatele võimalustele, et endaga sügavamalt tuttavaks saada ja parimal viisil ära kasutada seda suhteliselt lühikest rännakut Emakesel Maal. Isegi kui elada 200-aastaseks, jääks ühe inimelu aeg liiga lühikeseks, et maitsta kõike põnevat, mida Elu pakub. Sestap hakkasin ühest servast pihta kohe, kui täisealiseks sain. Nüüdseks olen maailmas üksjagu rännanud nii autoga kui jalgsi, purjetades kui ka pöidlaküüdiga hääletades.