SUUR ILUTEST Ära näe välja nagu grillkana! Siin on selle suve parimad päikesekreemid

Copy

Suvi on peagi kohal ja meil kõigil tekib loomulik soov veeta rohkem aega õues päikese käes. Kuid sellega kaasneb ka vajadus hoolitseda oma naha eest, et vältida päikesekiirte kahjulikke mõjusid. Päikesekreem on oluline abivahend, mis aitab meil nautida suveilma ohutult ning hoida nahka tervena.

Kogusime kokku tuntud kaunitare ja Postimehe elustiilitoimetuse liikmeid, kes parimad päikesekreemid omal nahal järele proovisid. Vaata, millist päikesekaitset sel suvel kasutada!

Kui vanasti pidime taluma päikese kätte suundudes ebameeldivat rasvast võiet, mis näo läikima pani ning oli nahal tuntav nagu kiht saapaviksi, siis nüüd on kõik teisiti! Uus kreemiteadus on enneolematul tasemel.

Soovid päikesekreemi, mis mõjuks nagu matistav meigialuskreem? Tahad kaitset, mis oleks õhkkerge - ei tunda, ei näha? Ootad, et päikesekaitse teeks ära ka seerumi töö, värskendaks nägu ning parandaks jumet? Eeldad, et kuna kogu näohooldus on vananemisvastane, olgu seda ka päikesekaitse näole? Hea uudis - see kõik on võimalik! 

FotoULTRA ISDIN vananemisvastane päikesekreem SPF 50

Foto: Postimees

Krista Lensin (53): Mulle meeldivad ISDINi tooteid, olen ka enne kasutanud, aga see konkreetne näokreem sobib kandmiseks just neil vähestel päevadel, mil taevas särab põletav kevadpäike. Tegemist on tooniva päevituskreemiga, millel on kaitsefaktor SPF 50 ja mis peaks ka kaitsma juba päikesekiirguse tõttu kahjustunud rakke. Allergiat ei tekita ja näonahale kandes jääb ühtlane. Väga oluline on see, et kreem ei ummista poore ja õhtul eemaldades ei ärrita ka silmi. Sisaldab Q10, mis suurendab näonaha sära. Kreemi tekstuur on kerge ja niisutab nahka, aga minu jaoks meenutab kreemi lõhn siiski liiga palju päikesekaitsekreemi.

Foto: Babe

BABÉ Super Fluid emulsioon näole SPF50

Krista Lensin (53): Naha vananedes on väga oluline kaitsta end päikesekiirguse eest, sest keegi meist ei soovi olla suve lõpuks grillkana ega kortsus. BABÉ kreem on veepõhine emulsioon, mida on kerge ja meeldiv peale kanda. Kirjas on küll igapäevane kasutamisevõimalus, aga mina parema meelega kannaks seda rannas kaasas. Mugav väike pudel. Kreemi tekstuur on ülikerge ja imendub väga kiiresti. Meeldiva lõhnaga ja kohe on tunda selle niisutavat toimet. Pärast kasutamist jääb nahk siidine ja pehme. Meeldiva lõhnaga, ei ummista poore ega ärrita nahka, mis on hea uudis, arvestades kui tundlik on minu näonahk. Väga meeldiv!

Telesaate «Õhtu» toimetaja Krista Lensin.
Telesaate «Õhtu» toimetaja Krista Lensin. Foto: Erik Prozes
Foto: Sensilis

SENSILIS vananemisvastane ja õlivaba matistav geel SPF50

Kristina Herodes (47): Koostiselt meenutab see meigialuskreemi – vahulise imekerge tekstuuriga, siidine ja väga mõnusalt hajutatav. Katab naha läbipaistva looriga, mida pole üldse näha ega tunda, kuid jume jääb matt ning nahk palju noorem ja ilusam. Minu aktiivse eluviisi juures püsis ta imehästi peal ning nahk jäi matiks ja kaitstuks nii jooksuringil kui meres ujumas käies.

Sellest saab minu kindel uus lemmik!

«Naistejutud» taskuhäälingu saatejuht.
«Naistejutud» taskuhäälingu saatejuht. Foto: Mihkel Maripuu
Foto: ISDIN

ISDIN Fotoprotector, tooniv fusioonvesi SPF 50

Kristina Herodes (47): Väga kaval kombo – nahatooni ühtlustav jumestuskreem ja päikesekaitse ühes. Koostis on superkerge ja läbipaistev, samas päikese käes väga ühtlustava efektiga. Ideaalne nahale, mis krohvi ei vaja. Kui mõni koht näol vajab rohkem katet, saab seda lisada, mina näiteks silmade alla pisut panin. Jume jääb õrnalt niiske ja terve kumaga, mida saab soovi korral puudriga matistada. Aga mina ei raatsinud – väga kena ja noor nägu tekkis ette. Eriti meeldis, et kreem on superkerge, absoluutselt ei tunne, et midagi oleks näol, ka palaval päeval. Nutikas toode.

Foto: Postimees

Avène Sun Ultra fluid päikesekaitseemulsioon

Katrin (54): Olen üsna rahul, sest kreemi kerge koostis imendub hästi mu nahka, jättes selle pehmeks ja mitte kleepuvaks. Tal on hästi hea imendumistoime, kuna vahel isegi unustan, et üldse kannan päikesekreemi. Kuna mu nahk on üpris tundlik, siis mulle meeldib, kuidas see ei tekita mingit löövet ega ärritust, nagu mõned teised päikesekreemid seda teinud on. Lisaks on selle kõrge SPF-tase minu jaoks suur pluss, eriti kuna veedan palju aega õues. Kokkuvõttes olen selle päikesekreemi osas äärmiselt rahul ja soovitan seda kindlasti kõigile, kes otsivad tõhusat ja mugavat päikesekaitsevahendit.

Foto: Sensilis.

SENSILIS primer-kreem pigmendivastane SPF 50 40ml

Chrislin (21): Mina kasutasin Sensilis primer-kreemi, mis on pigmendivastane ja väikese tooniga. Esimest korda elus kasutasin sellist päikesekreemi, millel oli väike toon sees ja olen positiivselt üllatunud. SENSILISi kreem on suurepärane just suve alguseks, kui ei ole mingit jumet veel peal ja oled valge kui luik. See kreem petab kõik vead ära ja näonahk tundub mõnusalt jumekas ja niisutatud. Kuna minu nahk on pigem kuiv ja ketendav, siis sobis see mulle suurepäraselt. Kui muidu tunnen õhtu lõpuks, et nägu vajaks niisutust, siis seda päikesekreemi kasutades seda muret ei olnud. Samuti sobib see suurepäraselt meigi alla, kuna ei hakka rullima. Igatahes kasutaksin seda ka talvel, sest kes ei tahaks talvel ka jumekam välja näha.

Elu24 ajakirjanik Chrislin Metsanurm.
Elu24 ajakirjanik Chrislin Metsanurm. Foto: Tairo Lutter
Foto: ISDIN

ISDIN päikesekaitselosjoon punetavale nahale SPF50

Mirt (31): Ma olen päikesekreemide suur fänn ning proovinud mitmeid erinevaid, et leida endale see õige. See pole olnud alati lihtne, sest olen kreemide suhtes nõudlik. Tähtis pole ainult kõrge päikesekiirguse vastane kaitse (mul on äärmiselt hele, paljude sünnimärkidega nahk), vaid ka see, et kreem oleks üliniisutav, imenduks hästi ja sobiks minu teiste näohooldus- ja kosmeetikatoodetega.

Kleepuvad päikesekreemid, mis jätavad näole rante, rikuvad tuju, ükskõik kui hästi need päikese eest ei kaitseks. Ma proovisin BABÉ Super Fluid pigmendivastast emulsiooni ja ISDINi päikesekaitselosjooni punetavale nahale. Tooted on üpriski sarnased ja neil on mitmeid ühiseid positiivseid joone. Lõhnatud kreemid on kerge tekstuuriga, mis imenduvad nahka kiiresti ega jäta seda rasvaseks. Samuti on kreemidel lai UVA- ja UVB-kaitse, mis passib hästi minusugusele hüpohondrikule, kelle näol on rohkem sünnimärke kui lugeda jaksan.

Foto: BABÉ

Väidetavalt kaitseb BABÉ päikesekreem ka ekraanide sinise valguse eest, mis on rõõmus uudis neile, kes peavad kuumadel suvepäevadel vahel kontoris arvuti taga istuma. Tuleb ka mainida, et päevadel, mil BABÉ päikesekreemi kasutasin, oli mu muidu kuiv nahk ka pikalt pärast kasutust siidine ja pehme. See-eest ISDIN kreemi prebiootikumid aitavad hoida naha normaalset tasakaalu, et vältida punetust ja sügelust, seega soovitaksin seda kõigile, kellel on eriti tundlik nahk. Kuna minu näonahk on pigem ülikuiv kui ülitundlik, kasutasin rohkem BABÉ päikesekaitsekreemi, kuid suurt erinevust kahe toote vahel siiski ei olnud. Iga päikesekreem on parem valik kui end üldse mitte päikese eest kaitsta.

SENSILIS päikesekaitsefluid vananemisvastane SPF 50

Mari (40): Sobis väga hästi ja koostis hea, aga ainus probleem on see, et ei saa näole vaid kreemi jätta, sest see võõpab näo nii valgeks, nagu hakkaksid kohe surema. Muidu on mõnna ja ei rulli meigi all. Ja kindlasti ei lase vananeda. Igavesti 26!

Foto: SENSILIS
Postimehe ajakirjanik Ele Kalda
Postimehe ajakirjanik Ele Kalda Foto: Erakogu

BioNike Sun päikesekaitsefluid näole SPF 50+

Foto: BioNike

Ele (35): Väga meeldiva lõhna ja konsistentsiga toode. Mõned päiksekreemid on liiga vedelad ja kipuvad seetõttu igale poole lippama, kuid selle paksem konsistenst muutis pealekandmise väga mugavaks. Meeldib, et kaitse on väga tugev ning pole üksnes UVA-, vaid ka UBV- ja IR-kiirguse eest.

Bionike Defence Sun päiksekaitsepulk

Ele (35): Jäin seda pulka esiti mõistmatul pilgul vaatama, sest ei kujutanud ette, kuidas seda kasutada. Lõpuks kandsin seda näole, eriti sellistele kohtadele, nagu juuksepiir, kulmuvahe ja kõrvatagused, mis tõenäoliselt kipuvad kaitsmata jääma. Meeldiv toode, mis matistas näo ja tekitas tunde, nagu oleks päevakreem peal.

Teised ajakirjad

Tagasi üles