Kui suvekoduks on täiuslik häärber mere ääres või vee ja elektrita suvila metsas – kööki vajab ta ikka!
Traditsiooniline suvekodu mere ääres
Enne köögi loomist on oluline mõista oma vajadusi ja eesmärke. Mõtle, milliseid toiminguid soovid suvekodu köögis teha. Kas soovid lihtsat kohvimasina ja külmkapiga kööginurka või täisvarustuses kööki koos pliidi, ahju, mikrolaineahju ja nõudepesumasinaga?
Seejärel tee ruumis mõõtmised ja märgista, kuhu plaanid paigutada köögimööbli, seadmed ja tööpinnad, et see oleks võimalikult funktsionaalne ja mugav.
Köögitehnikat vali oma vajaduste ja eelistuste järgi. Küll aga mõtle sellele, kas ja kui tihti viibitakse suvekodus talvel. Uuri köögitehnika müüjalt mudeleid, mis taluvad vajadusel ka jahedamat ruumi.
Väike maja, väike köök
Kui aga suvekodu on väike ja köök lausa pisitilluke, siis tuleb erilist tähelepanu pöörata selle optimeerimisele, et muuta köök võimalikult mugavaks.
Vali köögimööbel, mis on kompaktne ja multifunktsionaalne. Kaalu kokkupandavaid või -klapitavaid laudu, toole ja töötasapindu, et säästa ruumi. Kasuta ära seinapind asjade hoiustamiseks. Paigalda riiulid, konksud ja mõned seinakapid nõude, pottide ja pannide, köögiriistade ja muude esemete hoidmiseks.
Kappe planeeri hoolikalt, et kõik millimeetrid ära kasutada. Võta kindlasti eritellimusmööbel, et saaksid teha mõõtudelt väiksemad kapid kui standardlahendused. Samuti mõtle kastist välja ja tee tööpinnad kitsamad ning multifunktsionaalsed – söögilaud on ühtlasi töötasapind jne.
Köögitehnikast sobivad väikesesse kööki väiksemõõdulised seadmed, nagu näiteks kompaktahjud või hoopiski mikrolaineahjud või tänapäevased kuumaõhufritüürid, millega saab nii toitu soojendada kui sügavkülmast võetud pirukaid valmistada. Ka on olemas lauapealsed ühe- või kaheaugulised induktsioonpliidid, mille saab vajadusel sahtlisse või kappi tõsta.