Onsen on Jaapanis kui püha paik ja kultuuriikoon, mis omamoodi ka vaatamisväärsuseks. Jaapani kõige vanem onsen asub Shikoku saarel, kus elan hetkel ka mina. Ehime prefektuuris, Matsuyama linnas, on Dogo onsen, mis avas oma uksed 3000 aastat tagasi ja on mainitud Kojiki ja Manyoshu iidsetes tekstides. Dogo peahoone on kolmekorruseline lossilaadne puitehitis, mis on tunnistatud Jaapani oluliseks kultuuriväärtuseks.

Osa onsen'e on olnud tänu vee raviomadustele sanatooriumiteks. Ajalookroonika räägib, et Edo ajastul (1603–1868) olid onsen-sanatooriumid populaarsed samuraide hulgas, kes pärast võitlusi oma keha tervendamas käisid.

Mina olen täielikult onsen'i usku. Oma esimese onsen'i kogemuse sain kuus ja pool aastat tagasi Shikoku88 palverännakul. Lisaks on veel kodused kuumavee vannid, mis on justkui mini-onsen'id oma kuuma, ligikaudu +40-kraadise veega. Jaapanlase kodune kuumavee vann võib eurooplase nahale olla kui keevasse vette hüppamine. Samas hakkan nüüd, külmemal ajal tasapisi mõistma, miks onsen Jaapanis nii populaarne on ja kodused vannid keskmisest tunduvalt kuumemad kui meil Euroopas.