Will Morley on 25-aastane kanadalane, kes otsustas ühel heal päeval, et võiks ära õppida eesti keele. Appi tuli talle selleks eestlaste endi loodud Speakly keelerakendus, eesti sõbrad ning südikus ja ülim tahe. Nüüd käib Will aeg-ajalt Eestis, et visata sõpradega üks mõnus leil, supelda meie karges Balti meres ning niiviisi veelgi rohkem Eesti kultuuri sisse sukelduda.
Kanadas Alberta linnas preeriate ja mägede vahel üles kasvanud ning hiljem mööda maailma ringi reisinud Villu (nii soovib ta, et teda kutsutakse) töötab New Yorgis tehisintellekti insenerina. Tema esimene kokkupuude Eesti kultuuriga oli 12-aastaselt, kui ta hakkas sõbrustama Kanada-Eesti väliseestlastega. «Ma kuulsin oma sõprade Aleksa, Vanessa ja Joshi ema rääkimas eesti keeles. Nad õpetasid mulle seepeale kaks lauset, mis on mul tänaseni hästi meeles: «ema helistas» ja «ma pillasin vett maha». Villu sõprus Goldi perekonnaga tugevnes iga päevaga ning üsna pea kutsuti ta ka osa saama nende jõuludest — «Kuulsin neid ja nende sugulasi rääkimas eesti keeles ja siis sain aru, kui ilus keel see on!»
Ei möödunud kaua, kui Villu tõmbas alla eestlaste keelerakenduse Speakly ning asus hoolsalt keelt õppima.
«Alguses olin väga aeglane. Mu esimene motiiv ei olnud keel täielikult selgeks õppida, vaid, et ma saaksin ainult aru ning oleksin võimeline sõprade perekonnaga suhtlema.»
«Eesti keel on Põhja-Ameerikas salakeel. Kasutan ikka tihti võimalust rääkida oma väliseestlastest sõpradega tänaval eesti keeles, siis kõik vaatavad ja mõtlevad, et mis keel see küll on.»
Kuidas siis keeleõpingud välja nägid?
Keele õppimine on minu meelest teoreetiliselt lihtne, aga praktikas raske. Selleks on vaja kolme asja: arusaadav sisend, julgus ja aeg.
See esimene on kõige olulisem ja alguses ka väga raske. Mõne aja möödudes muutub see lihtsamaks, sest siis saad juba natuke aru ning saad kasutada telekat, raadiot või lugeda raamatut selles keeles.