«Sa otsustad iga päev armastada seda inimest. Mitte et ühe korra otsustad, et hakkame käima või abiellume,» kirjeldas muusik Daniel Levi Viinalass, mida tähendab tema jaoks pühendumine. Danieli armastuslugu abikaasa Eleriga on justkui stsenaarium mõnest filmist. Nad tutvusid 1996. aastal kaheksa–üheksa-aastaste põngerjatena ning roosade dresside ja hobusepinaliga klassiõde veetles Danielit kohe oma malbusega. Põhikooli lõpus arenes sõprus loomulikult suhteks ning nüüd on nad abielus ja neil on kaks tütart.
Daniel ja Eleri on endiselt justkui armunud tuvikesed, kes vaatasid kogu intervjuu aja üksteisele sügavalt silma ja silitasid areldi kätt. Kas tõesti kukubki mõnele inimesele imeline armastus iseenesest sülle või on siin taga hoopis suur töö? Noored avaldavad, mis neid üksteise juures paelub, kuidas nad tülitsevad ja mis on nende armastuse keel.
Mida te mõtlesite, kui te üksteist esimest korda nägite?
Daniel: Eleri oli ülitubli tüdruk, õpetajate lemmiklaps, istus teises pingis ja tal oli hobusega pinal, roosad dressid. Sa olid mõnusalt malbe.
Eleri: Daniel oli kõige vaiksem poiss, sest ta ei osanud eesti keelt siis. Nüüd on imelik mõelda, et ta nii vaikne oli. Ja tal oli väga äge stiil, ta kohe eristus teistest eesti poistest. Kandis lohvakaid pükse, ameerikalikku pusa – ma mõtlesin, et sa näed väga lahe välja.
Te olite mõnda aega sõbrad. Millal armastus lahvatas?
Eleri: Mina armusin juba algklassides. Pidasin päevikut ja harjutasin seal E. Viinalassi allkirja ja unistasin. Olin nii armunud, kui teise või kolmanda klassi laps saab olla. Üheksanda klassi lõpus sai sõprusest kuidagi loomulikult midagi enamat.
Daniel: Me tundsime selliseid tundeid üksteise vastu juba varem, jah. Meil oli selline seik Kivilinna poe ees, kus ma ütlesin Elerile, et ta meeldib mulle, aga me oleme liiga noored, et käima hakata.