Eestlasest reisisellil Talvis Lankotsil on ainuüksi eelmise aastaga kogutud passi 52 riigi tempel. Oma elukaaslasega, kellega tal on muideks ka uhke plaan külastada igat maailmariiki, peavad nad Instagramis ja Facebookis vahvat reisiblogi tripi.me. Täna jagab ta lahkesti Postimehe lugejatega oma äsja asetleidnud seiklust Senegalis.
Maandun Dakari lennujaamas varahommikul kell 2.30. Järjekord on pikem kui pikk poiss. Võiks olla üsna lühike, kui iseteenindusboksid toimiks kõikide passidega, mitte ainult üksikutega. Seega 1,5 tundi ootejärjekordades, sealhulgas nii passi- kui ka pagasikontrollis, ja magamata öö saab loodetavasti peagi lõpu.
:format(webp)/nginx/o/2024/01/30/15859353t1h3c4e.jpg)
Lennujaama ees on nagu ikka hunnik taksosid. Guugeldades selgub, et öine takso võiks maksta 20 000 CFA (Lääne-Aafrika franki, u 30 eurot). Esimene, kes mu varrukast kinni haarab (tegelikult on siin piisavalt soe ja varrukaid mul T-särgil peaaegu et polegi), pakub head diili 45 000 Lääne-Aafrika frangi eest.
«Oi, nii kallis,» vastan juba nagu kogenud turist. Loomulikult pean korduvalt veel hinda alla küsima, kuni jõuame summani 15 000 franki (23 eurot). Aga just siis tuleb ametliku takso esindaja ja ütleb, et ma selle võõra nässiga ei läheks ning valiksin ikka ametliku taksojuhi. Olgu nii, sest sedasi tundubki öisel ajal tundmatus Aafrika riigis veidi usaldusväärsem. Ainult nõuan, et hind jääb samaks, nagu eelmise seltsimehega oli kokku lepitud ehk 15 000 franki. «Diil,» vastab härra ja juhatab mind taksosse. Taksojuhiga räägin üle, mis hind oli, ta noogutab pead ja asub teele.
/nginx/o/2024/01/30/15859286t1h2ad3.jpg)
Paarsada meetrit edasi keset pimedat vaikust seletab taksojuht prantsuse keeles, et hind on ikkagi 20 000 franki ja asi mutt. Imestab veel, et ma ei räägi nende keelt – tema pole inglise keelt isegi kuulnud. Õnneks on kell liiga palju (või vähe), seega, mis seal ikka vaielda ja lepin kallima hinnaga.