Mis on suhte ehituskivid? Millest see maja üldse püsti püsib? Suur osa suhteid on õnnetud just seetõttu, et mees ja naine pole selle peale mõelnud. Katsu sa katust parandada, kui vundament on viltu või on suhe üldse kanajalgadel?
Toomas ja Kadri said kokku, läksid lahku ja said uuesti kokku. Täna on nad õnnelikumad kui iial varem. Miks? Sest nad tegid endale selgeks, millest hea suhe koosneb.
Miks suhted untsu lähevad? Meeste arvates on süüdi naised ja naiste arvates mehed. Tegelikult on asjad sootuks kolmandat moodi. Aga kuidas? Vastuse annavad kirglikud armastajad Toomas ja Kadri. Nemad said läbi isikliku kogemuse aru, mis suhte püsivaks ja õnnelikuks teeb. Saa kõigest vahetult osa – nüüd saad «Naistejutte» ka vaadata!
Selles loos saad teada
millest suhe koosneb, ehk mis on need tähtsad ehituskivid;
miks Toomas ja Kadri armusid, lahku läksid, aga siis taas kokku tulid;
mida teha, kui naine on «hull»;
mis muudab mehe mehelikumaks;
miks vastutuse võtmine on kasulik;
Vaata kindlasti ära terve saade – vestlus ja lugu on erinevad, need täiendavad teineteist.
Toomas Laigu ja Kadri Rinaldo räägivad avatult, mida armunud olemine tähendab. Ja miks ka tumedaid tundeid ei tohi kaaslase eest ära peita.Foto: Martin Pedaja
Toomase ja Kadri tuline armastus on tegelikult järjejutt. Ma ei ole nii armunud meest nagu Toomas Laigu saates 354. salvestamise päeval näinudki. Just sel hetkel tundis ta ära – see ongi päris armastus! Ma olen valmis pühenduma. Tol hetkel mees ei teadnud veel, kuidas naine talle vastab. Mis toimus varem, sellest saad osa siit:
On päris eriline saada osa ühe suhte loost. Enamik neist lugudest on ilustatud ja glasuuritud – piltidel naeratab glasuuritud paar, aga tegelikku lähedust võib nende vahel üldse mitte ollagi. Sest suhe ei ole klantspilt, kinnitavad tänase saate peategelased. Ausas suhtes tuleb esile ka palju tumedat.
Kadri ja Toomas, kuidas teil on läinud?
Kadri: Meil on juba pikk ajalugu tegelikult. Sina nägid hetke, kus Toomas oli armunud. Aga mina ka äkki.
Toomas: Meie vahel oli sihuke salajane värk. Aga ma olin ja olen praegu ka armunud. See oli väga huvitav kogemus, armumise tunne justkui tõi mind rahu tasakaalu. Ma ütleks, et see tunne ja kogemus oli nii ehe ja nii kohal! Samas teekond on meil olnud väga põhjalik, huvitav ja käänuline.
Kadri, Toomas ja Kristinka.Foto: Andri Allas
Vaata ka Andry ja Mirelli armastuse lugu, kõik siirad, tulised tunded on seal sees.
Milles armumise tunne väljendub? Ma usun, et kes seda korra kogeb, ei aja seda enam mitte millegagi segamini.
Toomas: Sees oli selline elev olek, selline lapselik puterdamine ja teadmatus. Kõht oli kogu aeg selline, et üldse ei saa aru, kas see on tühi või täis. Selline tunne, nagu mingid kristallid ujuvad seal ringi. Armumine on mitmetahuline tunne, aga kuidagi hea oli ikkagi olla. See tekitas rõõmu!
Kadri: Armumine lülitab mõistuse välja ja siis saab kuulata, mida räägib süda. Kuid ma tundsin ennast segaduses, sest ma olin juba enda peas hoopis teised plaanid teinud, hoopis teised mõtted paika sättinud, ja siis ta tuli! Sõidab sisse. Kaovad jalad alt ära. Armumine on nagu võimaluste väli. Need hetked elus, kui me oleme koos armunud, ongi mingis mõttes tipphetked, neis on orgasmi energia.
Aga me ei saa kogu elu elada mäe tipus. Elu on teekond, mäkke ja alla. Ja see on ju ka looduse meile antud, et ta teeb kõik igasugused kanalid lahti ja ajab neil pea segamini, et me saaksime tunda südamega, kehaga, mis on see rada, kuhu meid tõmmatakse.
Toomas, Kadri ja Kristinka, kohtumise hetk enne saadet. Juba on hea olla!Foto: Martin Pedaja
Armastus tuli peale ja mõistus läks minema. Kas praegu on see peast segi olek alles või on mõistus koju tulnud ja ütelnud, et tegelikult on hoopis nii?
Toomas: Mõistus on vahepeal tulnud ja siis jälle läinud. Tundemaailm on ookean, kus hoovused liiguvad ja ilm on väga mitmekesine. Mina ise tunnen küll, et uus armumise hoog on kätte jõudnud. Et mingid olulised vundamendi osad said paika räägitud ja see andis usalduse ja kindluse. Võib uuesti sukelduda armastusse.
Kadri: See ei ole reaalne, et inimesed saavad kogu aeg olla armunud. Ma arvan, et see on lausa illusioon, mis on rohkem suhetele ja inimestele kahjulik kui kasulik. Hakkab tunduma, et peab püüdma seda, et kogu aeg mingis tipus elada. See pole võimalik! Me mõlemad oleme isiksused. Meil on omad piirid, omad mõtted, omad eesmärgid. Kui me tahame partneritena teineteist toetada ja koos elada, siis ühel hetkel kindlasti lähevad ka suusad risti.
Kui on olemas see armastuse ja armumise pool, siis see ongi normaalne. Aga erimeelsuste puhul saab otsustavaks see, kas suudetakse uuesti leida armastuse tee. Siis see on juba koos kasvamine. See on kõige suurem väljakutse, ma arvan, kõikide paaride jaoks. Tuleb koos väärtustada armastust ja leida tee tagasi ning võimalikult kiiresti.
Meil on võimalus saada lähemalt tuttavaks Toomase unistuste naise Kadriga. Foto: Martin Pedaja
Ma saan aru, et teie olete juba proovinud need tsüklid läbi teha?
Kadri: Muidugi. Need sõnad tulevad kogemusest.
Aga vaatame seda. Alguses on suur-suur armastus, kõik on pilves ja roosa. Siis hakkab mõistust ka kuulda olema. Teie leiate, et see on normaalne, seda ei ole vaja karta. Ei pea klammerduma illusiooni külge, las see kaob.
Toomas: Võib ka elada selles roosas mullis, kuni see lihtsalt läheb katki. Ja siis minema joosta. Nii tehakse. Aga meie oleme valinud minna läbi ka väljakutsetest, tumedatest kohtadest ja lihtsalt täielikult usaldada. Kui iseennast vastu võtta, saab ka teise inimese vastu võtta. Igas suhtes tulevad argimured peale, aga ka siis võib lihtsalt lõdvestuda. Võib-olla iga hetk ei ole seda kiindumust või kirge, et kohe tahaks hullama minna.
Praktiline käsiraamat «Hästi toimiva abielu 7 põhimõtet».Foto: Kirjastus
«Hästi toimiva abielu 7 põhimõtet»
John M. Gottman
Gottmanid on terapeutidest abielupaar, kelle tarkusi suhtemaailmas peetakse tõeliseks kullaks.
Sellest teaduslikust, samas elulähedasest raamatust saad teada korduvalt ja korduvalt järele proovitud strateegiad, mis aitavad suhteid parandada ja isegi päästa. Kohati on need päris jahmatavad ning mitmeid asju teevad tavaliselt paarid vastupidi. Ja mitme koha peal me aina jageleme, aga saab ka palju tervemalt ja targemalt. Saad teada Seattle'i armastuselaboris tuvastatud tõe õnnelike paaride kohta. Ei, sa ei arva seda kindlasti ise ära! Millised märgid ennustavad lahutust – need on kohe nähtaval. Ja kui omavaheline suhtlusstiil ei muutu, on suhte lagunemine kahjuks paratamatu. Ja eriti ilus osa raamatust on selges, samas südamlikus laadis kirja pandud praktilised õpetused, mis suhet hoidma ja lähedust looma õpetavad. Kuidas pöörduda keerukas olukorras teineteise poole ja mitte eemale? Kuidas kasvatada hellust ja imetlust? Kuidas suhteummikust välja saada? See raamat on niivõrd sisutihe, selge ja veenev, et kõnetab ka suurimat suhtepelgurit, kes sel teemal kõnelda kardab. Ja kuna kirja on see pandud meheliku loogikaga, on seda suhteraamatut täiesti suutelised lugema (ja rakendama!) ka mehed!
Pamela Maran, «Luuüdini paljas 2. Avatud ja armastav vanemlus».Foto: Raamat
«Avatud ja armastav vanemlus»
Pamela Maran
Tõeliselt südamlik ja aus teadliku suhte raamat, mis aitab mõista ennast, kaaslast ja suhte olemust. Pamela värskeim raamat räägib kõige väärtuslikumatest ja kogu elu mõjutavatest suhetest, mille laps sõlmib oma ema ja isaga. Mõlemad on üliolulised. Pamela jätkab kõigis oma teostes teekonda armastuse saadikuna, kes kartmatult väljendab oma tõde ja julgustab ausalt endasse vaatama.
See on soe ja lootust külvav inimsuhete raamat. Kuid autor räägib midagi varjamata ka raseduse katkemisest, et lapsega pole kõik sugugi lihtne ja et paarisuhte hoidmine nõuab teadlikku tähelepanu. Puudutav raamat loob soovi vaadata oma elule ausalt otsa, mis annab võimaluse luua ka senisest ausamaid ja teadlikumaid suhteid. Ja teisi ei saa armastada iseenda arvelt, selleks on avatuses olemas palju loomulikum tee.
Miks suhted ei toimi? Enamasti on põhjus lihtne – kummalgi partneril on suhtest täiesti erinev arusaam ja ootused sellele on samuti täiesti erinevad. Aga... nad pole kunagi sellest rääkinud! Ja kumbki süüdistab teist, et see tema arusaama kohaselt ei käitu. Tee suhteaudit ja asi klaar!
Raamat koondab vajalikke küsimusi, millele ausalt vastates on võimalik aru saada, kes su kõrval on, kuhu ta minna soovib ja kuhu te üheskoos teel olete. Ülikasulik ka enesearengu vaatest, taipamaks enda soove, ootusi, tugevusi. Raamat juhendab ka, kuidas vestelda ja teist aktiivselt, pühendunult, vahele segamata kuulata. Need sügavad küsimused ja vestlused võivad luua ka täiesti uue kvaliteediga läheduse ja usalduse! Väga soovitav kõigile, kes soovivad õnnelikku ja teadlikku paarisuhet.
«Püha armastus».Foto: apollo.ee
«Püha armastus »
Merit Raju
Mõne lugeja jaoks tundub see pealkiri ehk liiga taevalik, aga tee raamat lahti – see on soe ja siiras raamat selge ja ausa sõnumiga: õnnelik suhe vajab tööd. Mitte tööd selles mõttes, et pressi ja punnita, ei. See tähendab aega, tähelepanu, pühendumist, kannatlikkust, empaatiat. Sest see ongi elus huvitav – areneda inimesena ning ka koos oma kaaslasega. Hea suhte alus on kohtumine, sügav tutvumine ja leppimine iseendaga. Kui oled ise kohas, kus endaga on hea, tuleb ellu kaaslane, kes teeb selle hea veel paremaks.
Kui ootad, et elu muutub heaks kaaslase abil ja temale toetudes, põgenevad armsamad su eest nagu tuul. Merit kirjutab, kuidas tema ellu tuli kallim, hingesugulane ja südamesõber.
Nagu tuvikesed. Toomas lubab naisel olla just nii kreisi ja tundeline, nagu ta on. Võtab vastutuse ja jääb armastavalt kohale, ning sellest sünnib ime.Foto: Martin Pedaja
Kui avastad – see inimene su kõrval on hoopis üks kange jurakas! Ei tahagi kõiki samu asju, mis sina! Kas siis ei tasu ära joosta?
Toomas: Meil on pikem ajalugu, meil on salves juba neli aastat väga lähedast sõprust. Selle pinnalt tekkis esimene armumine ja olime koos poolteist aastat. Siis saime aru, et ikkagi ei ole päris see ja olime aasta aega lahus. Aga elu kuidagi suunas meid mingite tegevustega kokku.
Kadri: Mingisugune tundmus peab olema, et sa oled enda inimesega kohtunud. Tunned, et oled koju jõudnud, sügav privaatne koht, mida kellegi teisega ei ole. See oli sügavam äratundmine. Ja see, et ka õiges suhtes tulevad probleemid, hirmud, kahtlused, see on normaalne, et neid ei tohi karta. Ei tohi karta ka hirmu, sest hirm on kõigil. Tuleb endas lihtsalt kasvatada vaprust, et selle hirmuga toime tulla ja anda endast parim, et nendel tormistel meredel hakkama saada. Kui leitakse uuesti armastus, siis see ka tervendab. Ma arvan, et meie oleme hakanud ka raskusi tervitama ja elu võtma sellisena, nagu see on. Toomas on hakanud mind palju rohkem tundma ja toetama. Mina olen vahepeal nagu täitsa kreisi ja siis Toomas on see kapten, kes hoiab suunda: olen valinud teekonna ja armastuse koos sinuga.
Kõiki tundeid tervitades loob suhtele tugeva vundamendi.Foto: Andri Allas
Ütledki nii ausalt, et oled kreisi?
Kadri: Jah, vahepeal olen! Aga võtangi iseennast vastu sellisena ja luban endal olla. Kui võtta ennast vastu ka oma hulluses, hallides toonides ja varjudes, saab avalduda see imeline pool. Ainult siis saavad aarded välja tulla. Kui tahad nautida vikerkaart, pead armastama ka vihma.
Ma arvan, et suur osa mehi arvab, et kõik suhteprobleemid tulevad sellest, et naised on hullud. Aga naistele tundub, et suhteprobleemid tulevad hoopis sellest, et mehed on jobud. Ja äkki mõlemal on õigus? Kui Kadri lubas endal olla kreisi, siis seda oli sinu jaoks, Toomas, liiga palju ja otsustasid – ma parem tagurdan välja?
Toomas: Kindlasti oli ka seda. Ma olin vastutuse võtmises siis veel õpipoisi ajas. Hiljem sain aru, et mehena saad sa võtta vastutuse kõige eest. See loob rahu.
Kadri: Ja see, kui mees võtab vastutuse, loob tohutu austuse tema vastu. Ja siira imetluse. See on kõige mehelikum asi. Väga tähtis asi suhte vundamendis.
Aga mismoodi see siis käib, kui naine on kreisi? Mida ta teeb?
Toomas: On emotsionaalne ja võib-olla ka tujukas. Emotsioone on palju, tundeid on palju. Väljakutsed tunduvad natuke suuremad, kui need tegelikult oleks. Ja mehele tekitab see kahtluse – kui naine nii tunneb, siis äkki ma ei ole piisav? Äkki ma annan liiga vähe? Ja esimene instinkt, kui sa ise oled ebakindel, siis ei ole rohkem anda, vaid tahaks ära põgeneda.
Ja ego tuleb vahele: no ma annan oma armastuse siis kellelegi teisele, kes võtab selle vastu nii, nagu ma olen.
Nüüd ma tean, et mehed võiks rahulikult võtta, naised ka testivad meest kogu aeg. Kas sa suudad väljakutsetega toime tulla? Sest kui meri on tormine, sa oled mehena kapten laevas. Kas ma siis hüppan paadist välja, et oma nahk päästa? Või proovin selle laeva päästa koos kaaslase, kasside ja koertega, kõigiga kes paadis on?
Mina hakkasin varem kahtlema, mis on täiesti normaalne ja naturaalne – me seda teeme meestena. Aga üks hetk see kahtlus asendub vapruse ja jõuga. Ma olen otsuse teinud – see on minu suhe, ma tahan pühenduda. Otsustuskoht väga oluline mehele. Ja oma otsust ma ei muuda ka siis, kui naiselt tuleb emotsionaalne hüüd, et ma tegin midagi valesti. Noh, mis siis, et tegin valesti. Ma ikkagi jätkan oma suunda ja lähen ikkagi edasi. Ma saan aru, et kui mees ei ole otsuses kindel, hakkab naine veel rohkem kahtlema ja testib veel rohkem. See viiski meid viimaks lahku.
Kadri: Au sinule, et oled need väljakutsed alati vastu võtnud. See on ka põhjus, miks ma Toomasega olen, et me tõesti aitame teineteisel ka sisemiselt areneda ja rohkem iseendaks saada. Ma arvan, et see on universaalne probleem. Naistel on see hirm, et nad on liiga palju. Ja meestel on see hirm, et nad ei ole piisavad.
Toomas: Mehed kardavad, et nad on liiga väikesed. Või ei suuda piisavalt pakkuda, ei oska hakkama saada. Ja nii me viskame seda palli teineteisele.
Kadri: Iga kord, kui olen palli Toomase aeda visanud, on ta selle vastu võtnud. Teinud tööd ja kasvanud. Ma näen, kuidas ta mehena järjest rohkem võtab vastutust ja annab mu tunnetele ruumi. Mida rahulikum tema on, seda ausamalt saan mina end väljendada ja torm vaibub.
Praegu tuli välja tuli, et probleemide taga on naiste hirm, et nad on liiga suured ja mehed tunnevad, et on liiga väikesed.
Kadri: Eesti naised ongi suured ja vägevad. Meestel on vaja sellega arvestada ja võtta naiste vägevus vastu. Mitte neid karta, vaid võtta nende õlgadelt koormat vähemaks ja toetada neid naisena. Näha naiste õrnust ja ilu ilma neid väiksemaks tegemata või tundmata ennast ohustatuna.
Loomulikult on naistel ka oma osa selles hirmus. Ei tohi oma meest kastreerida! Ei tohi öelda, et küll sa oled saamatu ja väike. Kui naisena jääb midagi saamata, on kerge hakata partnerit süüdistama, on ju. Aga paarisuhe on tants kahe inimese vahel. Selles on kaks osapoolt ja mõlemad peavad võtma oma vastutuse.
See teise väiksemaks tegemine on kahjuks väga sage asi. Aga kas isegi teie oma suhtes ka tegite seda?
Toomas: Mis vea mina tegin? Kui Kadril on mingi tunne või kogemus, millega ta polnud rahul, panin ma sinna puid alla. Mehena pead olema tulehoidja, aga kui leegid on üleval, ära pane puid liiga palju peale. Ma hakkasin tema tunnet kohe lämmatama! Miks sa oled negatiivne? See oli mu põhilause. Ja tema läks emotsionaalselt lukku, hoidis probleeme enda sees.
Selle asemel, et kuulata, haarasin, kohe esimese asjana kinni lahenduse otsimisest. Nüüd ma tean – naine soovib sageli, et teda lihtsalt ära kuulatakse, mitte et kohe otsitakse ravi või lahendust. Ta ei taha mingit plaastrit probleemile, vaid lihtsalt väljendada oma tundeid.
Toomas, sa kõlad nagu meheliku vaate koondportree – naisel on mure, mees tunneb kohe hirmu: kas mina olen süüdi? Ja naine tunneb – minu tunded lükatakse tagasi. Aga mida siis naine tahab?
Kadri: Lihtsalt kuula, hoia turvalist ruumi talle. Kui me ei ole psühholoogiliselt täiskasvanud, siis need lapsed kraaklevad ja madistavad – trampivad jalgu, põgenevad, manipuleerivad. Paarisuhe ongi suureks kasvamine küpseks ja armastavaks partneriks. Kui hakkame tunnet vältima, sildistama või hinnangut andma, surume selle alla ja see tekitab vägivalda, mis ühel hetkel kuskilt välja purskab.
Ehk siis – mees, sai ei pea midagi tegema! Lihtsalt ole see osavõtlik kõrv, armastav kõrv. Mehed, kes õpivad kuulama, on parimad mehed maailmas.
Kadri: Ja teine asi, mida ma kindlasti soovitan, on puudutus! Piisab, kui naist lihtsalt puudutad ja hellalt hoiad. Tundetorm vaibub ja naine nurrub sul kaisus.
Mehed ei julge puudutust pakkuda hirmust, et ta lükatakse tagasi. Kuidas sellest hirmust üle saada?
Toomas: Teha! Naine tahab sellist pehmet puudutust – siis ta tunneb, et sa oled siin.
Kadri: Naine tahab lõdvestuda! Kui mees tahab, et tal oleks mingi nurruv kiisu kodus, siis võta ta kaissu. Sest siis, kui naine on närvis, ta ei ole mingi kiisu, ta on...
Tiiger?
Kadri: Absoluutselt! Kui sa tahad naist nurruma saada, siis on vaja ta kõigepealt lõdvestada. Siin on tark teistmoodi mõelda. Kui sa naisel lõdvestuda ei aita, siis ka tema ei anna sulle neid imelisi kogemusi, mida sa temalt ootad. See on mehele endale kasulik. Mehe töö suhtes on toita naise naiselikkust, anda turvatunnet ja leida viise, kuidas naisel aidata lõdvestuda. Kui mees on piisavalt tark ja leiab need kohad, kus pakkuda naisele lähedust ja turvatunnet, saab ta veel palju rohkem armastust ja hellust naiselt vastu! Ja kui ta ei saa, siis ta pole osanud ise anda. Naine on võimendaja.
Kõlab ju nagu hea diil praktilise mehe jaoks – kõike, mida suhtesse sisse paned, saad topelt tagasi.
Kadri: Naine on võimendaja. Anna talle ärakuulamist ja hellust, ta annab sulle vastu külluses armastust. Ja kui sa annad talle mingisuguse jama, siis ta korraldab sulle katastroofi.
Mis edasi sai? Vaata saadet, saad kõik teada koos emotsioonide ja kirgedega!
Kadri, artistinimega donna Rinaldo, on sügav ja müstiline loovinimene. See naine on mitmekülgsete huvide ja annetega multitalent, laulev DJ, ettevõtja ja lõhnameister.
Tema põhiline tegevusvaldkond on sündmuskorraldus, alates rahvusvahelistest konverentsidest festivalide, maagiliste pööripäeva tseremooniate ja naisteringideni. Kadri missioon on tuua koosviibimistesse loovust, hoitust, ühendust ja aidata ehitada üleilmset teadlike inimeste võrgustikku.
Kadri tegeleb inimestega ka üks ühele, pakkudes läbicoaching'u sessioonide toetust ja kiirendust lennurajal liikuvatele tulevastele meistritele, et enda tähendusrikkaid eesmärke ja isiklikke kui kollektiivseid unistusi samm sammu haaval teoks teha. Samuti õpetab Kadri tegema endaga sügavat sisetööd ja ennast ise aitama läbi mõttemaailma korrastamise ning ühenduse loomise enda eheda olemusega.
Üks põnevamaid ettevõtmisi Kadri elus on tema unikaalne luksus- ja elustiili bränd LUX Kuldajastu Eetrid. Kadril on eriline anne tajuda lõhnasid ja neid omavahel kokku põimida. Eelistades alati looduslikku ja loomulikku, on Kadri valinud enda lõhnamaagiat teha eeterlike õlidega. Tal on praeguseks muljet avaldav kollektsioon unikaalseid aroome meestele ja naistele, mille mõju on kaugelt suurem kui lihtsalt hea parfüüm. Kadri eriline kirg on luua personaalseid lõhnasid üks ühele või väikestes ringides.
Toomas Laigu ja Kadri Rinaldo – kaks erilist loovhinge said kokku.Foto: Martin Pedaja
Kes on Toomas Laigu?
Toomas Laigu on soe ja särav aktivist, sündinud liider, kogukondade käivitaja ning jätkusuutlikkuse maaletooja. Ta teostab end ürituste korraldaja, muusiku ja DJna. Toomas on üle kümne aasta aktiivselt tegelenud toitlustusega, nüüd valinud tee toetada ja juhendada erinevaid teiste algatatud ettevõtmisi.
Leidnud oma missiooni, on tema eesmärk siin elus luua side inimkonna ja planeet Maa vahel, olemaks harmoonia kehastus, samal ajal valides ka muid käivitavaid jõude vajalike muutuste ellukutsumiseks. Just hiljuti mõistis ta oma väärtust jätkusuutlikkuse kogukondades – sellest sai tema peamine kutse praegusel ajal.
Toomase side kogukonna ja elektroonilise muusikaga on tekkinud läbi Burning Mani kogukonna, ta on käinud Nevada kõrbes viiel järjestikusel aastal. Nüüd kutsub ta koos sõpradega sarnase väärtuspinnasega sündmuseid ellu ka Eestis. Ta on Loovruumi eestvedajate seas. Toomas on hinnatud inspiratsioonikõneleja, õhtujuht ja moderaator. Ta mängib muusikat väga paljudel erinevatel sündmustel üle Eesti, nii festivalidel kui ka firmapidudel, sünnipäevadel ja väiksematel olemistel – teda puudutavad naudingud, mõjusad sõnumid muutusteks ning kohalolu. Toomas Laigu on unikaalne, põnev multitalent.
Toomas on taimetoitlane, ta on olnud kaine droogidest, kanepist ja alkoholist alates aastavahetusest – soovides luua enda ellu rohkem selgust, vastutustundlikkust ning maagiat olemaks päriselt kohal.