Kohtume, armume ja alustame suhet. Keegi ei mõtle, et jõuame suhtekriisi. «See juhtub kellegi teisega, meil on ideaalne suhe.» Triin Mäe jutustab siiralt, kuidas sügavasse kriisi sõudis justnimelt selline ideaalne suhe. «Mul oli kõik olemas – kena mees, ilus suur kodu, neli ilusat last, tegime kõike koos.» Ometi sellest ei piisanud.
«Minu kogemused on nii rajud, et kui ma neist kirjutaks, siis inimesed arvaksid, et olen need välja mõelnud,» ütleb Triin Mäe. «Sellepärast tahan oma kriise jagada!» Et teisedki tema valusatest paukudest kasu saaks, on naine õppinud kogemusnõustajaks. Praegu on ta veendunud – kriisi ei tasu karta. Aga ega kartmine aita ka, kriisist ei pääse keegi. «Selles kriisis olla on raske ja valus, aga selle taga võib olla see sädelev, elu muutev maagia!»
Et mitte haiget saada, teen parem ise haiget!
Triin on kasvanud üles emotsionaalselt vägivaldse isaga, loonud suhte nartsissistiga, kasutanud ise agressiivsust, elanud lausa tänavatel. Praegu on ta enamiku neid valusaid sasipuntraid lahti harutanud ja teab, miks teda kui magnetiga just keeruliste partnerite poole kisub: soov leida isa tunnustus. Luua viimaks omati lähedane kontakt, mida ta kogu elu igatses, aga mitte kunagi ei saanud. Sarnane igatsus peitub mitmete naiste hinge salasoppides, mis juhib neid analoogsetesse mustritesse. Triin on erakordselt otsekohene ja räägib ära isegi kõige haavatavamad lood. «Mul on täiesti ükskõik, mis teised minust arvavad.» Siit saatest on palju silmi avavaid äratundmishetki leida.
«Sain juba noorena aru – kui mina ei määra, siis ilmselt saan ma haiget,» avab Triin. «Kui sa ise ennast kohe ei kehtesta, siis pannakse sind kusagile varupingile istuma. Olen kogu elu ruumi sisenenud valjuhäälselt ja rind kummis, et jumala eest haiget ei saaks.»