NAISTEJUTUD Millal mees tahab suhet luua ja millal naist niisama vallutada? Otsustavaks saab...

Räägime sellest, millest tavaliselt ei räägita. Toomas ja Kristinka Foto: Toomas Laigu
Copy

Karm, aga tõde – mitte iga kohtumine pole mehe silmis oluline. Aga miks mõni naine on? «Ütlesin ühele naisele just, et ei soovi temaga seksida. Kirg oli, aga sain aru, et ta pole minu elu armastus. Pigem hoian oma energiat.» 

Toomas Laigu silmad ning südame avas kohtumine oma elu armastusega – mees tundis, et on valmis pühenduma ja selle suure ja tähendusrikka liidu nimel kõigest vähem olulisest loobuma. Kuidas see juhtus?

Räägime suhte kvaliteedist – miks me kokku saame ja mida suhtes otsime? Tule meiega ja naudi armunud Laika tulist energiat. Selles saates algab midagi suurt ja ilusat ning peagi ootame Toomast taas saatesse külla juba koos oma elu armastusega. Püsige meiega!

NB! Ka Kristinka on mõnikord bitch - kuula saadet Ari Matti Mustoneniga! 

Toomas Laigu ja Kristinka stuudios. 
Toomas Laigu ja Kristinka stuudios. Foto: Toomas Laigu

Naine tahtis, mees ütles ei

Kui kaunis naine soovib seksi, siis on iga mees hakkamas. Kuid Toomas leidis end hiljuti olukorrast, kus varasem programm enam ei kehtinud – ajutisele kiirele naudingule eelistas ta loobuda, et hoida end päris elu armastuse jaoks. Kui arvasite, et nii mõtlevad mehed eksisteerivad ainult romantilistes rüütliromaanides, siis sugugi mitte – pühendujatest mehed on tagasi ja Toomas üks neist.

Vallutamise ahvatlus

«Ma olen ise ennast ka selles ära tundnud – mehena on meil justkui vallutamise teema,» tunnistab Toomas Laigu. «Ja vallutamine tähendabki seda, et sa suudad naise kõige intiimsemasse kohta liikuda, kus naine justkui lubab ja täielikult alistub. Naise süda on justkui vallutatud ja seksuaalne vahekord peegeldab seda. Seda me otsime meestena – vastuvõtmist. Ja see teistmoodi mõtlemine, mis meil meestena seal allpool toimub, suunab meid. Et me täidaksime vallutamise janu või sellist uut kogemust.»

Toomas Laigu soovib elus liikuda elus edasi sellisele tasandile, kus armastus on otsus. Inspiratsiooniks sai talle õige naise kohtamine.
Toomas Laigu soovib elus liikuda elus edasi sellisele tasandile, kus armastus on otsus. Inspiratsiooniks sai talle õige naise kohtamine. Foto: Sander Ilvest

Seesama muster oli tuttav ka Toomasele. Kuid hiljuti tekkis lähedus atraktiivse neiuga ja tekkis ka kirg. «Neiu kirjeldas, et temal on minu vastu seksuaalsed tunded,» jutustab mees. «Ja siis ma vaatasin enda sisse ja sain aru, et ka mul on need olemas. Kuid tabasin ära, et ma soovin liikuda elus edasi sellisele tasandile, kus armastus on otsus. Minu pikaajaline soov on minna tugevasse liitu ja selle inimesega ma ei näinud seda tugevat liitu. Sain aru, et tema ei ole minu elu armastus. Mistõttu oleks ma andes talle oma seksuaalse energia andnud talle ka katteta lubaduse, et ma olen valmis veel tegutsema. See tekitab väga tugeva läheduse ja armastuse tunde. Mina ei ole selline partner, et lihtsalt kõmmutada. Seks on minu jaoks väga sügav, romantiline protsess. Ja seetõttu võib naisel tekkida tunne, et see on justkui rohkem.» Kuid sisetunne ütles selgelt – rohkemat ta sellest kontaktist ei oota. Nii ta loobus. «See oli päri huvitav. Mehena ma ei ole liiga tihti sel viisil ei ütlemist kogenud,» möönab mees. «Pigem on ikkagi jaa. Sest see tähendab mingit seiklust, põnevust, loomist ja naudingut.»

Millal mees tahab suhet luua ja millal niisama vallutada? Toomas Laigu ütleb ausalt ja ilustamata välja, et otsustavaks saab see, kas mees näeb sel naisel kohta oma missioonis. Kas ta kujutab ennast ette temaga tugevas liidus. Inimene võib olla ilus, ahvatlev ja äge, aga kui tema jaoks olulised suhtekvaliteedid ja teekond on erinevad, siis ei tunne mees suhte loomise vastu mingit huvi. Aga vallutuse vastu küll, uudsuse põnevus kasvatab huvi veelgi. Sellest lihtsalt ei räägita! Nii on naised sageli üksi oma õhulossidega, mida mees pole algusest saati tõsiselt võtnud.

Millal mees tahab suhet luua ja millal niisama vallutada? Toomas Laigu ütleb ausalt ja ilustamata välja, millest see sõltub. Ja mehele on algusest peale asi selge! Lihtsalt naisele seda alati ei öelda.
Millal mees tahab suhet luua ja millal niisama vallutada? Toomas Laigu ütleb ausalt ja ilustamata välja, millest see sõltub. Ja mehele on algusest peale asi selge! Lihtsalt naisele seda alati ei öelda. Foto: Sander Ilvest

Mida tegi äraütlemise peale naine? Loomulikult oli mehe selline käik talle täiesti ootamatu! «No ta natuke põgenes,» kirjeldab Toomas. «Eks ta lootis ikka, et võib-olla seal midagi on. Aga ta sai aru, et kui me ei loo praegu füüsilist lähedust juure tasandil, siis see ei välista lähedust sõpradena, toetust ja usaldust. Mis on ilus tegelikult.»

Hoian end õigele suhtele

Millest toimus Toomases selline muutus? Tundes ära tugevad, sügavad tunded, kaotasid varem väga ahvatlevana paistnud pinnapealsed tunded, oma varasema sära. Mille jaoks ennast hoida? «Ilmselgelt ma hoian ennast selle jaoks, et õige partner ilmuks vaateväljale ja tajuks minu kutset. Et see mäng areneks selleks, kus me saame selle tugeva liidu luua. Elu viskab kaasa ka palju pettemehhanisme, aga kui nendega kaasa minna, annad nii palju energiat ära.» Toomas usub, et kõik selle eluenergia võiks pigem õige suhte jaoks alles hoida.

Suhte loomise ja pühendumise otsuse osa on ka loobumine neist miraažidest ja teistest ahvatlustest. Selle otsuse osa on ka piiri kehtestamine. «Ülioluline,» rõhutab mees. «Minu piir on siin. Ma vajan aega iseendale, see on mulle oluline. Piir annab mulle väe teha ise oma valikuid ja olla ise laetud ja laengus looja.»

Toomas Laigu tunnistab - mehed mõtlevad tihtipeale alumise peaga.
Toomas Laigu tunnistab - mehed mõtlevad tihtipeale alumise peaga. Foto: Toomas Laigu

Elu armastuse algus

Kuidas leida elu armastus? Toomas on veendunud, et parim abiline on intuitsioon – vaadeldes oma tundeid saad sa aru, mis seal on. «Elu armastus on isegi natuke hirmutav! Et päriselt, nüüd ongi siin, nüüd tulebki võtta vastutus ja tuleb see asi ära teha. Ma kogun hoogu ja saan aru, et nüüd ongi õige aeg, õige koht ja õige inimene.» Mees tunnistab õnnelikult, et ta on selle inimese leidnud – selle saate me salvestame unikaalsel hetkel, kus Toomas Laigu seisab suure armastuse lävel. On tal juba armumise tunne sees? «On küll, jah! See on väga huvitav tunne. Ma ei saanudki täna magada. Mingi uus valmisolek vastutust võtta jõuab kohale ja nüüd tuleb heas mõttes vallutada see süda ja see «jah» kätte saada. Ma näen, et paarisuhte üks suuremaid tugevusi on see kvaliteet, et suhe aitab läbi toetuse oma isiklike missioonideni jõuda. Vahel läbi ära kuulamise, vahel läbi vankumatu toetuse, vahel läbi oponeerimise ja vahel läbi ideede põrgatamise.» Toomas tajub, et on sügaval teekonnal ning soovib enda kõrvale kallimat, kelle kutsumine oleks sarnane. Lepime kokku, et kui see kaunis suhe edasi areneb, mis on tunnetuslikult nii õige ja oluline, siis tuleb Toomas saatesse tagasi ja jagab kogemust käsikäes kallimaga.

Areng on hea suhte osa

Toomas kummutab samas uskumuse, et hea ja õnnelik suhe peab olema lihtne ja kõik sujuma iseenesest. Seda ta kindlasti ei eelda! Suhtes on areng, muutus ja vahel ka valus õppimine imeline. «Nii on hoopis põnevam kui see, et midagi ei tule,» usub mees. «Lihtsalt on üks tavaline raudtee, mis sõidab samal kiirusel.»

Varasematest suhetest on Toomas Laigu kogunud hulga erinevaid õppetunde, mõned näitavad, mida ta suhtes hindab ja mõned just seda, mis talle ei sobi. «Üks huvitav õppetund oli naisega, kes oli väga tundeline,» jutustab ta. «Ta jagas liiga palju ja hakkas ennast selle pärast halvasti tundma, sest see võttis minu energiat. See kuidagi tõmbas meie suhtedünaamikat alla, ei olnud seal mingit väestamist, inspireerimist ega toetust.»

Toomas Laigu ehk DJ Laika.
Toomas Laigu ehk DJ Laika. Foto: Postimees

Suhtekvaliteedid

Millised kvaliteedid peaks olema kahe inimese vahel, et see suhe saaks toimida? Kokku toob meid tihtipeale armumise tõmme, aga koos hoiab teadlikkus. Üks hea võimalus oleks enda jaoks olulised kvaliteedid aegsasti selgeks mõelda ning uurida, kas ja kuivõrd on need olulised ka teise partneri jaoks. Kui tähtsad on sarnased väärtused, kasvatab see suhte eduvõimalusi.

Ausus – kas kumbki saab jagada oma tundeid, mõtteid, visioone ja unistusi sel moel, et saada ära kuulatud, toetatud ja vastu võetud? Ilma hinnangute ja rünnakuteta, turvaliselt. Kuhu maani ausus on lubatud paneb paika selle kvaliteedi.

Usaldus – kas ükskõik, mida endast avades võib uskuda, et teine jääb edasi armastavaks, toetavaks, lojaalseks ja sinu kõrvale?

Aktsepteerimine – kas sul on suhtes lubatud olla selline, nagu sa päriselt oled, vastu võetud oma eheduses, ilma võõraste ootuste, eelduste ja kohustusteta?

Miks me loome suhte kahe inimese vahel? Motiive võib olla erinevaid, Toomas leiab, et vajalik on teineteise toetamine tema missioonis ja ühine kõrgem eesmärk.

Allikas Toomas Laigu

Kuula lõpuni kogu saade, saad veel teada:

 • Miks kerged suhted kaotasid oma võlu?
 • Kuidas teeb mees vahet olulise ja ebaolulise suhte vahel?
 • Miks aus olla on tegelikult väga raske?
 • Kui tähtis on suhtes teinetese missiooni toetamine?
 • Mis kvaliteedid on suhtes peamised?
 • Miks hea suhe ei tähenda kerget suhet, vaid arengut?
 • Kuidas luua eriline sündmus?
 • Mismoodi mees saab oma energiat hoida ja mitte raisata?
 • Palju sügavaid mõtteid ja taipamisi Toomas Laigu erilisest maaimast.

Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 354 osa leiad siit!

Sul tekkis mõtteid lugedes ja kuulates? Sooivd jagada oma lugu? Kirjuta: kristina.herodes@postimees.ee

Kõik «Naistejuttude» saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd Postimehe DIGIAJAKIRJADEST. Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning igal laupäeval kell 11 portaalis Postimees Naine.

Multitalent ja maailmaparandaja Toomas Laigu
Multitalent ja maailmaparandaja Toomas Laigu Foto: Postimees

Kes on Toomas Laigu? 

Toomas Laigu on sündinud liider, kogukondade käivitaja ning jätkusuutlikkuse maaletooja. Ta teostab end ürituste korraldaja, muusiku ja DJna.

Toomas on üle kümne aasta aktiivselt tegelenud toitlustusega, nüüd valinud tee toetada ja juhendada erinevaid teiste algatatud ettevõtmisi.

Toomasele pakuvad huvi näiteks teemad:

 • kuidas juhtida ja olla liider?
 • kuidas käivitada kogukondasid?
 • kuidas inspireerida inimesi tegutsema?

Leidnud oma missiooni, on tema eesmärk siin elus luua side inimkonna ja planeet Maa vahel, olemaks harmoonia kehastus, samal ajal valides ka muid käivitavaid jõude vajalike muutuste ellukutsumiseks. Just hiljuti mõistis ta oma väärtust jätkusuutlikkuse kogukondades – sellest sai tema peamine kutse praegusel ajal.

Toomase side kogukonna ja elektroonilise muusikaga on tekkinud läbi Burning Mani kogukonna, ta on käinud Nevada kõrbes viiel järjestikusel aastal. Nüüd kutsub ta koos sõpradega sarnase väärtuspinnasega sündmuseid ellu ka Eestis. Toomas on hinnatud inspiratsioonikõneleja, õhtujuht ja moderaator. Ta mängib muusikat väga paljudel erinevatel sündmustel üle Eesti, nii festivalidel kui ka firmapidudel, sünnipäevadel ja väiksematel olemistel – teda puudutavad naudingud, mõjusad sõnumid muutusteks ning kohalolu. Toomas Laigu on unikaalne, põnev multitalent.

Toomas Laigu ehk DJ Laika muusikakanal, Facebook, Instagram ja  koduleht 

Toomas on taimetoitlane, ta on olnud kaine droogidest, kanepist ja alkoholist alates aastavahetusest – soovides luua enda ellu rohkem selgust, vastutustundlikkust ning maagiat elamaks päriselt kohal.

Teised ajakirjad

Tagasi üles