Naisi peab sebima, moosima, ära rääkima. Mehed tahavad, naised ei taha. Mehed saavad alati, naised... vahel harva. Kõik need müüdid on täielik jura! Seksuaaljõustaja Kristina Birk-Vellemaa selgitab – naiste ja meeste seksuaalsus toimib erinevalt, nii anatoomiliselt kui ka emotsionaalselt. Aga inimesed on seksuaalsed olendid, anna neile vaid vabadust ja võta maha ahistavad «Ma pean...» mõtted ning elu saab täis naudingut!
Õnnelikud ja terved inimesed elavad tavaliselt naudingurikast salaelu magamistoas. Kahjuks on endiselt palju liikvel ka seksimüüte, mis on täiesti valed ja mitte kedagi õnnelikumaks ei tee. «Esiteks – sa ei pea midagi,» rõhutab särav ja sekspositiivne saatekülaline seksuloog ja seksuaaljõustaja Kristina Birk-Vellemaa.
Aitab «peab» mõtete all kannatamisest, võtame oma keha ja seksi tagasi! Naised ei pea meest rahuldama ega pisima puudutuse peale naudingust kiljuma. Mehed ei pea olema iga hetk valmis ja oma kaasale orgasme tootma nagu masinad. Naiste ja meeste seksuaalanatoomias on palju põnevaid erinevusi, mida teades muutub voodielu totaalselt. Ja mitte poole paremaks – sada korda paremaks ja see pole ka veel lagi! Loe lugu, kuula saadet, saad teada, mida tahta, kuidas rääkida ning kui lihtne on tegelikult iha äratada ja kirge lõõmamas hoida.
Loe ka pikka intervjuud Kristina Birk-Vellemaaga!
Seks pole sport
Pinnapealsel vaatlusel võib jääda mulje, et mees on maru hea olla – kogu aeg seksiks valmis, näita midagi kena ja kohe oled stimuleeritud. No see on ikka meeste suhtes selgelt ebaõiglane! Ei kõnni siin ringi ühtegi tundetut sekskombaini, kes aina kütaks. Mure on sooritusärevus ja teine sama tõsine mure on, kuidas saada naine nõusse.
«Seks ei ole sooritus, seks on kogemus,» räägib Kristina Birk-Vellemaa sõbralikult. «Kui sa vaatad juba sõnu, mida voodi kasutatakse: voodis vastu pidama, erektsiooni hoidma, orgasmini jõudma... Need kõik on soorituskesksed sõnad. Seks ei ole sport.» Seksuaaljõustaja nimetab lihtsa seose – mida rohkem on sooritussurvet, seda rohkem tekib ka sooritusärevust. Ja seda võib kõike ollagi liiga palju, keha otsustab: ma rohkem ei mängi. Tihtipeale lahendab probleemi juba see, kui end vabaks lasta, ülemuretsemisest loobuda, lõõgastuda ja nautida – kõik hakkab iseenesest toimima. «Kui me mõtleme ka erektsioonipettumuse peale, siis enamik peenisega inimesi kogeb elu jooksul seda, et erektsioon vajub ära või ta ei tekki. Ja see on tavaline! Aga kui on kogu aeg kuklas teadmine, et erektsioon peab kogu aeg kestma, siis see loob juba eos soodsa pinnase, et erektsioon veabki alt. Aga see ei ole altvedamine! Peenis ei ole dildo, et võtad sahtlist välja ja on kohe kõva.» Ehk siis kui sa oled mees, kes seda lugu loeb – lõpeta liigne muretsemine. See, et vahel vajub ära, saab osaks kõigile. Mõni räägib, mõni varjab, kõik kogevad seda. See ei tähenda, et valmistad sellega partnerile pettumuse!