Talv on aeg, mil eestlased leiavad viimaks üksmeele – me kõik oleme haiged! Gripp, koroona, depressioon ja teised tõved näitavad hambaid. Miks see nii on? «Ühiskonna reeglid ei ole loodusseadustega kooskõlas,» teab üks hinnatumaid tervisetarku, arst ja Hiina meditsiini ekspert Rene Bürkland. Me töötame end haigeks ja vahel lausa surnuks. Lisaks teeme omalt poolt kõik, et haigeks jääda – sööme valesti, joome valesti ja magame sootuks valesti. Kuidas oleks õigesti?
Loe ka: NAISTEJUTUD | Tanel Jäppinen: «Saan olla nõrk, kui on vaja. Mis on mehena väga raske!»
Millal on eestlaste haige olemise kõrgaeg? Kurb öelda, aga see on just nüüd! Ning lähema paari kuu sees seis paremaks ei lähe! Mis meid aitaks? On palju asju, mis aitavad, aga me ei oska neid suure pildi seoseid näha ega käepäraseid nippe kasutada. Arst, psühholoog ja Hiina meditsiini ekspert Rene Bürkland annab kuldaväärt nõu. See saade on salvestatud selleks, et sina võiksid olla tervem. Nii sellel talvel kui ka igal järgmisel talvel.
Haiguste aeg on käes
«Üks põhjusi on väline – ilmastikufaktorid ja kliima,» tõdeb Rene Bürkland. «Aga sama tähtsal kohal on emotsioonid ja toitumine. Ja praegune aeg on jackpot (naerab) – kõik kolm on sellised, mis keha ei toeta. Emotsioonid on kolme-nelja aasta jooksul üsna tugevad ja hirmu-ärevust on palju. Alates koroonast sõda, majanduskriisid ja nii edasi. Isegi kui me sellele ei mõtle – alateadvuses see ikka tiksub ja see kurnab meie keha.»
Rene selgitab – elamiseks on vaja energiat. Me saame aru, et kasutame energiat, kui midagi teeme. Kuid me kasutame energiat ka siis, kui me midagi ei tee. On olemas ooterežiim, mis kulutab energiat, aga tulemust ei ole. Just selline on pideva stressi seisund, milles täna viibime!