Kuidas olla tõeline mees praeguses pöörases maailmas? Mehed on närvis ja põhjusega. Sest varem töötanud asjad enam ei tööta. «Kõvatamisega ei jõua kuhugi,» ütleb Keio Amazing Korbe, mees, kellel see paistab õnnestuvat. «Õpi empaatiat, julge tunda ebamugavust ja kuula naisi!»
Kui oled mees, siis vaata saadet ning tunned end peagi mehena palju kindlamalt. Kui oled naine, saad teada, kuidas mehed toimivad. Ava video.
Vanamoodi enam ei saa. Liiga palju on segast juttu ja halba eeskuju. Mehed, kel puudus empaatia ning kes selle üle lausa uhkust tundsid, pole õnnelikud ei suhetes ega töös.
Mõistlikust mehelikkusest aitab sotti saada endine show-maadleja, treener ja motivatsioonikõneleja Keio Amazing. Naisi ta austab ning ütleb kohe hakatuseks kindlal häälel: «Mina olen ühe naise mees! Võite ennast mulle näidata palju tahate, see ei mõju. Mees teeb oma otsuse ja jääb endale kindlaks. Poisikesed jooksevad iga pilgu järgi.»
Kuula jutuajamist mehelikkuse teemadel.
/nginx/o/2025/04/25/16797679t1h6885.jpg)
Ütleme otse – soov olla kangelane on täiesti eluterve ja peitub enamikes meestes. Aga kuidas olla kangelane?
Kuidas olla kangelane? Sul peab olema hea empaatia. Sa pead olema abistav, pead olema täiesti olemas. Sa pead olema eeskuju. Sa ei saa olla kangelane, kui sa oled niisama jobu, kes süüdistab tervet maailma. Kõik on vastikud ja ajad rinna ette ja käid ringi. Olen kõva mees. No see ei ole eriline kangelase tunnus. Kui tahad olla tõeline mees, siis eelkõige ole hea inimene ja hoia naisi.
Ma olen ise ka seal olnud. Noorena arvadki, et kui sa räägid ja karjud, et oled kõige kõvem vend, siis nii ongi. Aga paraku seal taga üldiselt on midagi muud.
Miks siis inimesed loodavad, et kes kõige kõvemini karjub, on kõige kõvem vend? Ma ei tea, kas on keegi, kes seda usub. Võib-olla mingi väga hirmunud grupp inimesi korraks, aga ka nendel hakkab see ühel hetkel läbi paistma.
Näha on, et neid ei võeta lõpuks tõsiselt. Aga on ka selline grupp mehi, kes väga fännab sellist asja. Show-maadluses käib see, et pead end müüma, show juurde. Selle asja miinus oli see, et ma vahepeal võtsin selle pärisellu kaasa. Käisin vahepeal ringi, mina, mina, mina… Kui ma tänaseni nii teeks, siis sa arvaks, et ma olen mingi vaimuhaige.
Võimalik. Mulle meeldis kaks asja, mille välja tõid. Esiteks see, et kangelane on mingi kivi, kel pole emotsioone – see on levinud väärarusaam. Ja teiseks – kangelane on empaatiline.
See on väga oluline. Oli ka minu elus hetk, kus ehitasin ümber endale sellise raudrüü. Pidin igal pool sünge välja nägema. Hakkasin kutsuma ennast igatpidi, et olen wolf, see ja too. Ja siis üks hetk sain aru, et kuule, see see näeb ülitobe välja! Lõpeta ära, mees! See on mingisugune poisike veel, kes ei ole täitsa suureks saanud.
Mängimine ei ole keelatud. Hunti võib mängida, rolli võib võtta. See kõik on täiesti okei. Halvaks läheb asi siis, kui sa hakkad kõvatama teiste kulul või hakkad tugevust näitama teisi kahjustades. Igasugune röökimine on lihtne ja labane vägivald, alandamine muidugi ka. Tugev inimene seda ei tee. See on nõrga inimese tunnus.
Jah, see on ulmeliselt suur teema. Kui läheksin viis aastat ajas tagasi ja vaataksin iseendale otsa, siis ma paneksin ennast kiiremini paika. Tulles võitlusspordimaailmast, tean, et paljudel on väga raske toime tulla oma emotsioonidega. See oli ka minu nõrkus, olen tulise hingega.
/nginx/o/2025/04/25/16797676t1h0963.jpg)
Miks see nõrkus on?
Kui sa ei oska tunda ebamugavust ja muutud vihaseks kohe, kui sul on ebamugav. Kui keegi midagi ütleb, hakkad kohe kaitsma ennast, oled kohe vihane. See oli väga pikka aega minu probleem.
Kuidas siis tunda ebamugavust?
Tunne. Tunnegi vastikult ennast korraks. Ära hakka ennast õigustama, vaidlema, kaitsma – kedagi ei huvita. Sa pead ära kuulama, mida teine inimene sulle ütleb. Ära hakka otsima põhjust, vaid ütle lihtsalt: palun vabandust. Sul on õigus. Okei.
Ma arvan, et see on paljudele meestele praegu täielik uus info. Paljud mehed väldivad ebamugavustunnet nagu tuld. Kui keegi paneb ennast ebamugavalt tundma, siis ma ründan teda. Hakkan kaitsma, lähen lukku, teen mida iganes, et sellest tundest pääseda. Aga fakt on see, et see tunne on ikka su sees.
Ma olen kõik selle läbi käinud. Meil on väga lihtne öelda, ma unustasin. Meil on väga raske öelda, et anna andeks.
Ma tunnistan, viimased viis aastat on mu elus suur kasvamine toimunud, aga palju on veel kasvada. Mõnede asjade pärast tunnen täna häbi ja saan aru – olen paremas kohas praegu.
Tõesti, ma käsi südamel ütlen, et tegelen endaga päriselt ka. Ma ei taha minna endast välja väikeste asjade peale.
Aga mis saab siis, kui keegi osutab mehe häbile? Keegi osutab sellele, et sa oled ebapädev?
Oi, kui üks tunne, mida ma vihkan, siis see on täpselt see, siiralt! Üks asi, mida ma vihkan on see, et ma ei saanud millegagi hakkama. Või mingi asi, millest ma ei saanud aru. Ma lähen sees keema, aga sellega peab tegelema ja tunnistama endale – kuule, ma ei saanudki hakkama, see oligi halvasti. Ja siis tee paremini.
Siis on õppetund vastu võetud. Aga me ei tohi ka meestele puid alla panna, sest meeste hing on väga õrn.
Noh, ma ei tea, kas kõik on. Mina olen mõmmi tegelikult.
Aga selleks, et inimesed teaksid – sind tasub kuulata –, räägime ka sinu taustast. Oled aastaid tegutsenud ühel kõige maskuliinsemal alal, olnud show-maadleja. Kuidas sa selle asja sisse sattusid?
Ma lähen kõigepealt üheksakümnendatesse. Ma kasvasin üles mootorrattahiirte multikatega, aga väiksel lapsel ei ole ju ajataju, sa ei tea, palju kell on. Mina ootasin oma mootorratturhiiri, aga ekraanile ilmus hoopis show-maadlus. Ja samal hetkel otsustasin – see on midagi sellist, mida mina tahan teha. Olin kolme-nelja-aastane, aga sellest sai tugev kinnisidee. Kõik ju mõtlevad, et noh, see läheb üle aastatega. Ei läinud. Tegime teismelisena omaenda «wrestling'u föderatsiooni», hakkasime poistega treenima ja esinema hoovides. Kõik see, mida ei tohi teha, täis idiootsus!
/nginx/o/2025/04/25/16798428t1hb372.jpg)
Miks ei tohi?
No kui sul ei ole treenitavat tausta, siis see võib väga halvasti lõppeda. Rääkimata sellest, et professionaalne show-maadlus on niikuinii väga ohtlik ala. Seal on küll koreograafia ja show'lised elemendid sees, aga tegelikult on ta jube ohtlik, see ei ole kindlasti igale inimesele.
Kui teismeiga sai läbi ja olin kahekümnendate keskel, siis ma teadsin, et nüüd on see moment, ma lähen ja teen. Oligi kohe suund Inglismaale kõige kõvemasse wrestling'u kooli üldse, Revolution Pro Wrestling. See on ka kõige kõvem wrestling'u föderatsioon. Kui sinna lähed, siis sa ei tule sealt enam mitte kunagi sama inimesena tagasi. Seda märki ma kannan hästi suure uhkusega südame peal, see oli väga kõva kool. Seal karastud väga.
Mis seal muutub?
Distsipliin. Su keha kindlasti muutub. Inimkeha ei ole ju tegelikult mõeldud selleks, et me viskame seda mööda maad või kukume kuskilt ülevalt alla. Trennid ise olid väga rasked, kolm tundi maadlemist, soojenduseks sada kükki, sada kätekõverdust, kõhulihased. Show-mehelikkuse osas olen mõelnud – see inimeses kas on olemas või ei ole. Maadlus lihtsalt aktiveeris selle. Aastaid arvasin, et wrestling tegi minust selle ja andis mulle selle. Vanusega sain aru, et sa ei saa olla nii ühes dimensioonis kinni. Tegelikult see on juba sinus olemas.
/nginx/o/2025/04/25/16797677t1h21e6.jpg)
Iga inimene tahaks tugev olla. Keha treenimine on arusaadavam, aga just vaimne vastupidavus on päris hämar paljudele, kuidas tugevamaks saada?
Meestele kindlasti selge sõnum: Andrew Tate'i videotega te ei tee endale mitte midagi head! Kõik hakkab ikkagi iseendast – iseendaga pead töötama, pead uskuma endasse, pead hea olema endaga. Ja kui sa ei saa üksi hakkama – haagi külge kellelegi, kes on võimas, karismaatiline, hea ja lahke inimene.
Mina olin ka selline kadunud poiss täiesti, mul oli pea laiali otsas ja ja tundsin ennast väga üksi, aga mul oli väga hea mentor, kes alati tõstis mind üles. Kui leiad endale kasvõi selle hea sõbra ja ta peab muidugi olema lahke inimene. Aga alati jälgige, milline see inimene on. See peab hea inimene olema.
Aga kui tahad omal käel teha – distsipliin, distsipliin ja distsipliin. Motivatsioon on äge asi – ärkad hommikul üles, paned hea muusika käima, lähed trenni. Aga ühel hommikul ärkad üles ja seda pole! Mis sa teed siis?
Ja see ei ole erand, vaid reegel. Motivatsioon tuleb ja läheb. See, mis sind siis üleval hoiab, on distsipliin.
Distsipliin on kõige alus ja ise sa pead seda vedama. Motivatsioon on hea sõber, aga ta on täpselt see sõber, kes sõidab minema vahepeal ja siis näed teda poole aasta pärast. Aga distsipliin on see eriti kõva sõber, kes jalaga takka annab sulle. Aga ta aktiveerub ainult siis, kui sa ise lased. Kui sa saad voodist püsti. Siis ei ole mitte ühtegi põhjust, miks sa ei peaks minema sinna trenni.
/nginx/o/2025/04/25/16798430t1h4243.jpg)
Inimene on disainitud väga huvitavalt – harjutad liikumise sisse ja keha hakkab seda ise küsima. Olen veel märganud, et vastupidavustreening on suveräänne, kui oled füüsiliselt vastupidav, on see ülekantav ka vaimsetesse protsessidesse.
Väga õige. See on fakt, et kui sa teed trenni, on väga raske ennast pahasti tunda pärast seda. Mu mentor ka: kui sul on halb tuju, mine jooksma. Terves kehas terve vaim, need on väga tugevalt seotud omavahel kindlasti. Ei saa lootma jääda muidugi, et kui elus on asjad halvasti, siis käid trennis ära ja on korras. Asjad tuleb ikka ise ära lahendada.
Meil peab olema eesmärk, eriti meestel. Mulle meeldib alati öelda – trepist peab üles minema, siis mööda koridori edasi minema. Kogu aeg võib-olla tulevad mingid teised uksed lahti, väga hea, aga ära passima jää. Nii kui jääd passima, siis pannakse tuli kustu ja oled üksi seal pimedas toas. Halb uudis on see, et ega naljalt keegi sind sealt välja ei too. See on sinu töö.
Mis juhtub mehega, kui tal ei ole eesmärki?
Ta jääb lihtsalt hõljuma kuskile. Kui sul on eesmärk jõuda elus kuskile, siis töötad selle nimel, sul on fookus, tekib hea energia, mis hakkab tõmbama ligi teisi häid asju. Halbu asju ka võib-olla, aga need koristad kuskile ära. Mehel peab olema eesmärk, et no mille nimel sa töötad?
Võib-olla naudid protsessi. Või siis ei teegi mitte midagi, sest naudid mitte midagi tegemise mõnu ja riskivabadust.
Ma pooldan seda, et võiks olla päevi, kus sa ei teegi mitte midagi. Aga seda peaks olema väikses koguses, et kui seda läheb liiga paljuks, siis teised asjad ju kannatavad selle all. Passimine on täiesti okei, aga seda võiks teha võimalikult vähe.«
/nginx/o/2025/04/25/16798330t1hea64.jpg)
Hakkasimegi sujuvas tempos lahti harutama, kuidas siis see tõeline mees olemine käib. Esimene asi on distsipliin ja teine see, et sul peab olema eesmärk. Lihtsalt hea on selgeks teha, kuhupoole lähed, mis on sinu jaoks väärtuslikud asjad elus. Aga kui mõni tunneb – mul ei ole eesmärki?
Ei ole hullu, leia need. Mina olen aru saanud, et väga paljud asjad on meil silme ees. Me lihtsalt ei pane neid tähele sellepärast, et oleme hõivatud muude asjadega. Ja siis ongi: ma ei tea, mida teha! Sa ei pruugigi alguses teada, aga vaata enda sisse. Ma räägin enda kogemuse pealt, et kui ma tulin show-maadluse ringist ära, see näris mind tükk aega. Mina samamoodi jäin korraks hõljuma ja tõesti ei teadnud, mida teha.
Aga siis vaatad, mis on su tugevused. Meil kõigil on tugevused! Näiteks minul on see ilmselgelt rääkimine, ma võin rääkida teiste eest, inspireerida. Võiksin olla treener, mulle meeldib tööd teha inimestega. Selge, võta rühmatrenni, mis oleks võimalikult distsiplineeritud, militaarstiilis ja viid oma andmed sinna.
Tihti on raske enda plusse märgata. Meid on õpetatud olema tagasihoidlik. Seda, mida sa hästi oskad, peaks justkui keegi teine ütlema. Aga kuidas ta saab seda teada, kui sa pole veel midagi teinudki? Sina tead seda võib-olla sünnipäraselt, teised näevad alles tulemust.
Hea uudis on see, et tegelikult meil on varjatud andeid. Meil on neid rohkem, kui me arvatagi oskame. Nende avaldumine ongi elu protsess. Me peame need ise nii-öelda ära teenima.
/nginx/o/2025/04/25/16798426t1hc44d.jpg)
Minul läks väga kaua aega. Alati arvasin, et mul on hullult vaja kedagi kõrvale või pean kellegi moodi olema. Aga ühel hetkel saad aru, et pead iseenda kangelane olema. Pane ennast välja. Minu kõige parem tunne oli see, kui üks kümme aastat noorem kutt ütles jõusaalis: «Sa oled mu kangelane.» Siis ma teadsin – korras. Ma tahtsin alati sinnamaani jõuda. Selge.
Selle loo mõte on selgelt meestele kasu tuua. Kõikides meestes on hea mehe potentsiaal olemas. Kui sa oled mehena sündinud, siis on ka see kangelane sinus olemas. Mõnel magab lihtsalt. On mehi, kes usuvad siiani – kui ma palun vabandust, siis see on möku tunnus.
Väga palju õpetatakse, et naisele ära ütle palun vabandust. Tekib hirm, et nüüd sulle istutakse pähe ja siis hakataksegi sul peal tampima ja siis ongi metsas. Ja nüüd küsi endalt: milline partner tahaks tegelikult sulle sellist asja teha? Selliseid partnereid on. Aga siis jookse minema! Üldiselt ajalugu näitab, et ega naised halba ei taha.
Lase korraks oma ego alla ja kuula. Päriselt kuula! Lihtsalt pane ennast pausile ja kuula. Juba selle ajaga, kui sa kuulad, jõuad rahuneda. Ja siis sa saad asja läbi analüüsida.
Kui su kõrval on inimene, kes ootab võimalust pähe istuda, siis su kõrval ongi ebakindel partner. Enesekindel tahab võrdset partnerit.
Mees muutub silmapilk minu silmis erakordseks, seksikaks ja huvitavaks, kui tal on võime kuulata. Ma ei mõtle, et ta on vait, kõrvad lontis ja samas ruumis, vaid et ta päriselt kuulab.
Tegelikult me inimestena tahame ju kõik olla kuuldud ja mõistetud. Mulle alati meeldib peale seda panna ennast pausile ja mõelda – aga mida mina saan paremini teha? Kui naine ütleb – sa ei kuula üldse, siis ära hakka vaidlema. Järelikult sa ei kuulanud. Ole siis vait ja proovi paremini kuulata.
Nii kui hakkad vastu raiuma või juba mõtlema, et mida ma võiksin järgmisena öelda, siis sa tead, et sa juba ei kuula, vaid mängid mingit sõjamängu. Ma ütlen ausalt, puhta südamega, et ma õpin tegelikult seda siiamaani, et kuidas paar sammu tagasi võtta ja oma ego pausile panna.
Siiski, ka ego on meile antud põhjusega. Ei saa öelda, et suures egos tingimata midagi halba on.
Üks lause, mis on mind elus väga palju aidanud, kõlab nii: igale poole, kuhu mina lähen, on minu show. Niimoodi saab oma ego tervislikult kasutada, ma olen tänu sellele väga palju suuri asju elus jõudnud teha.
Me mängime igaüks oma enda elus peaosa. Niipea kui kolid pealtvaatajate looži, elad liiga palju kaasa teiste elule, siis ei jää oma eluks aega. Milleks kommenteerida, kritiseerida ja liiga palju möliseda? See näitab selgelt, et inimene ise ei ela.
Mu hea tuttav Uku Jürjendal ütleb: väga lihtne on näpuga näidata ja kõiki sõimata. Kui kuulen, mida inimesed räägivad üksteise kohta, siis see on päris kurb. Võta see potentsiaal, see energia, mida sa sinna panid kellegi tagarääkimisse – kui sa ei oleks nii vihane ja kibestunud, siis saaks sellega teha suuri asju. See on mõttetu raiskamine.
Fookus on vale koha peal. Kui paned fookuse teiste inimeste peale, siis annad oma energia ju talle. Sa ei kasuta oma elu päris nii hästi, kui võiks.
Vahel käivitab seda kadedus – vastik emotsioon, mis sööb sind. Sealt tuleb inimeste õelus üldiselt.
Kas selline kombinatsioon on võimalik – kade kangelane?
Muidugi. Kui tunneme kadedust, on sul puudu midagi. Ka mina olen elus kadedust tundnud isegi omaenda tuttavate pärast. See oli nüüd küll vastik tunne, aga miks ma olin kade? Ma ei ole päris seal, kus ma tahan. Järelikult ma pean töötama. Kadedus näitab sulle teed, mis sa võiksid olla, kasuta seda õigesti.
Kuidas kadedust õigesti kasutada? Teisel on midagi, mida sa arvad, et sinul peaks olema või mida sa endale soovid. See on ju kadeduse all ja ei midagi muud. Ehk siis kadedus näitab sulle kätte sinu võimalikku potentsiaali.
Kadedus on täiesti okei tunne. Kasuta seda lihtsalt õigesti ära ja tee ise ennast paremaks. Kurb on lihtsalt see, et tihti on kadestajad meie enda inimesed, lähedased ja salaja soovivad halba. Sest kõigis ei ole seda jõudu, et ennast ise edasi vedada või paremaks teha.
Mida ma meestele soovitan – ümbritsege ennast võitjatega, kes on head inimesed. Nemad on edasiviiv jõud, mitte mingid mehed, kes passivad niisama ja joovad. Sa ei lähe kaugele sellega. Ma näen paljusid mehi siiani sihitult hõljumas, eesmärki pole ja see on kurb.
Mina olen jõudnud tänaseks sinnamaale, kus ma tean, kuhu pean rohkem investeerima ja mis on prioriteedid mu elus. Lõpeta näpuga näitamine, vaata peeglisse ja hakkame pihta.
/nginx/o/2025/04/25/16798425t1h5a4a.jpg)
Lähme nüüd selle juurde, mis on kõvatamine – mida see tegelikult näitab ja mis seal taga on?
Kui mees jalutab ringi ülbe näoga, ähvardab kõiki vägivallaga, siis ebakindlus. Ülikiire vastus.
Nad näevad alati probleemi teistes. Käiakse ringi, mõnitatakse ja tehakse teisi maha. Ma olen igasugu lolle elu jooksul näinud. Väga paljudel on valed eeskujud, ebakindlad, kibestunud, vastikud, halvad inimesed on kuskil eesotsas. Ja natukene nõrgemad, kes ise veel ei suuda mõelda, lähevad täpselt sama teed. Eks me näeme praegu mingisuguseid Andrew Tate'isid! Kahekümneaastased nolgid mõnitavad naisi, mölisevad ja kutsuvad neid roppude asjadega. Ma tahaks lahtise käega vastu pead panna sellistele, mis asja sa teed? Mees, no misasja!? Su kangelane ei saa olla mingi tüüp, kellel on kupeldamises ja seksuaalvägivallas süüdistused ja kes räägib naistest kui mingitest… Selline mees ei saa olla su kangelane.
Halb uudis on, et sa oled nõrk mees, kui sa normaliseerid ära selle, et naisi on okei mõnitada, peksta, vägistada ja talluda neid madalamaks kui muru. Ja kui sa ei saa aru sellest, et see pole okei, siis on sul kaks varianti – tule sellest väga ruttu välja või mine peldiku veega alla. See ongi su lõpp. Sa oled poisike, mitte mees. Sa oledki üks halb ja vastik inimene.
Aga miks on osa inimesi halvad ja vastikud?
Number üks, kodu – kõik algab sealt. Laps peab olema armastatud. Muidu nad hakkavad seda mujalt otsima ja jõuavadki otsaga mingi idioodi juurde kuskil internetis. Ja teine asi on, kui keegi sai haiget. Mingi naise pärast võib-olla. Tule toime sellega! Väga lihtne on vihaseks jääda.
Ja seltskond ka – kui sul on ümber mölakad ja idioodid, siis on suur tõenäosus, et sa oled ise samasugune. Sul pole teisi, oled introvert? Halb lugu, õpi suhtlema. Inimesed ei tule sulle laest alla tuppa.
Sa ütlesid väljendi «nõrk mees», sisusta see ära.
Nõrk mees ei tähenda ainult füüsilist nõrkust. Ma mõtlen meest, kellel ei ole enda arvamust, kes laseb juhtida ennast pahadel meestel. Aga veelgi nõrgem on mees, kes ei oska absoluutselt oma emotsioonidega toime tulla. Nõrk mees on see, kes ei hoolitse enda eest, ei hoia hügieeni, kel pole rühti, kes lööb käega.
Mehel peab olema rüht paigas ja ülejäänud asjad ka paigas, mõtle oma peaga, ära lase endale öelda asju ette! Ja see, kas sa peale oma otsust oled teiste seas populaarne või mitte, see ei tohiks sulle absoluutselt korda minna.
Mõtle oma peaga – see käib tegelikult kõigi inimeste kohta.
Absoluutselt kõigi. Lõpuks kõik algab distsipliinist. Läbi distsipliini sa saad hoida nii, et asjad oleksid korras ja sa ise saaksid paremaks. Kui kaotad distsipliini ära, siis kaob ka motivatsioon ja oledki nõrk.
Ka minul on nõrkuse momendid, meis kõigis on, me ei ole masinad, me oleme inimesed, meil on emotsioonid. Aga kui kaua sa lased endal seal olla? Sina ise teed otsuse välja tulla ja eluga edasi minna.
Tugev mees on hea mees, kes teeb oma asja isegi siis, kui teda vihatakse. Kes jääb truuks sellele, mida lubas. Keda saab usaldada.
Millest ma praegu aru sain – nõrk mees ei tunnista oma nõrkusi. Nii kui ta seda teeb, libiseb ta tugevate meeste liigasse. Ma usun, et me saime päris hea retsepti kokku.
Mingisuguse pulbri saime jah. Tõeliseks meheks saamine täpselt nii lihtne ongi, kõik algab distsipliinist. Asjad võtavad aega. Kuid ma julgen kindlalt öelda - kes alla ei anna, jõuab sihile.
Tahad veel mehelikkuse koostisosi? Vaata lõpuni kogu saade. Seal on külluses väga siirast, humoorikat ja enesekriitilist kulda, mis mehi tõesti toetab ja ka mehi mõista aitab.
Soovid midagi veel teada – kutsume Keio taas saatesse. Õhku jäid teemad – kuidas ja miks olla pühendunud mees, kes ringi ei tõmba? Mis on meeste hirmud? Miks kambavaim mõtlemise välja lülitab? Kuidas tänases üksildases maailmas endale kaaslane leida?
Kui miski Sind kõnetab, kirjuta kristina.herodes@postimees.ee ja saad soovitud saate.
Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 397 osa leiad siit!
Saadet saad vaadata digiajakirjad.postimees.ee
Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning igal laupäeval kell 11 portaalis Postimees Naine. Peategelase Keio Amazingu leiad Facebookist, treenerina MyFitnessist. Keiol on oma mehelikkusest rääkiv podcast «Võim ja vägi».
/nginx/o/2025/04/25/16797680t1h30a7.jpg)
Kes on Keio Amazing?
Keio on motivatsioonikõneleja, meelelahutaja, MyFitnessi treener, podcast'i «Võim ja Vägi» saatejuht ja endine show-maadleja. Ta treenis Inglismaa kõige kõvemas show-maadluse koolis Revolution Pro Wrestling Portsmouthis. Kuidas ta sinna sattus? Lihtsalt läks, sest tahtmine teha oli nii tugev. «Kui sa tahad elus midagi teha, siis tee seda kohe – nii hästi kui saab ja ilma hirmuta,» soovitab Keio. Ta alustas küll sõbraga, aga ajapikku sai aru, et kõik pole alati tema poolt, hakkama tuleb ise saada. Sõber sai küll väga edukaks, aga teed läksid lahku. Tänaseks on mehed küll teineteisega ammu rahu sõlminud. «Ma mingi hetk olin hästi vihane, aga tegelikult on see ok. Igaüks hoidku ennast ja iga löök on kasvamise koht. UKst ära tulemise põhjus oli läbipõlemine. Sain seal ägeda põhja alla ja ei möödu päevagi, kus mu keha ei igatseks ringi.» Tänaseks on Keiost ühes oma mentoriga saanud wrestlingu maaletooja Eestis.
Keio tuli Eestisse tagasi ja valis hoopis hariduse. Alustas MyFitnessi spordiklubis tööd treenerina ning teenis kiiresti kõige populaarsemate treenerite preemiad. 2018 oli plaan küps wrestlingu ringi tagasi pöörduda, aga sai aru, et tahab elus ka teisi asju teha elus. «Avastasin, et minu isiksus ei ole ainult professionaalne showmaadlus. On ka teisi tahke - meelelahutaja, wrestlingu eestvedaja ja treener. Minu eesmärk on eksisteerida selleks, et inspireerida,» ütleb mees. «Ja minu missioon on olla voice of the voiceless, seista nõrgemate eest ja kaitsta naisi. Ma imestan – Eestis ei ole palju mehi, kes astuks naiste eest välja. Meesterahvad väga ei tee seda ja ma leian, et see on vale. Me peame naisi kaitsma – see on ühe hea mehe, ühe tõelise kangelase tunnus.»
Keio küsib otsekoheselt: «Millised on kõige õnnetumad ja kõige vihasemad mehed maailmas? Need, kes üksi on! Mehel pole tasakaalu. Ärge võidelge oma võimaluse vastu olla õnnelikum mees. Mina kannan uhkelt märki, et olen ühe naise mees. Mujale ei vaata. Ma olen distsiplineeritud. Mina usun, et õige on otsustada, üks naine, üks mees, ja austada üksteist, ning pühenduda. Kõige mehisem tegu elus on hoida oma naist!»
Vaata varasemaid osi!
Sul on küsimus, millele vastust otsid? Teema, millest saadet soovid? Oma lugu, mida jagada? Kirjuta: kristina.herodes@postimees.ee.