Saada vihje

EESTI MEHED ON RÄÄKINUD «See on kõige hullem asi, mida ilu nimel teha!»

Lisatud kirjad

​Kaunis eestlanna Marlee Karja otsustas: ma ei taha enam süstitud huultega ringi käia ning sai loomulikud huuled tagasi. Lugu tõi hulgaliselt kirju, aga üllataval kombel võtsid kõige tulisemalt sõna hoopis mehed. «Sest meie arvamust selles küsimuses ei olegi keegi kuulda võtnud,» põhjendasid nad ise. Niisiis – sõna on meestel.

Kaunitar Marlee Karja ​on julge naine, kes astus ilutrendi vastu: «Ma ei taha olla nagu kõik teised!» Selgus aga, et nii täitis ta paljude meeste salaunistuse. Vaata saadet! 

Mida mehed asjast arvavad?

Suured huuled võivad väga ilusad ja seksikad olla, aga siis kui need ongi sellised. Süstitud huultel on üks suur häda – need näevad süstitud välja. 

Ikka eelistatud on naturaalsed huuled.

Kui selline tähtis asi naise näos on fake ja sa kohe näed ka, et fake, siis paratamatult hakkad mõtlema – mine tea, mis selles naises üldse päris on?

Imelik on vaadata kui keegi nende suurte huultega räägib või sööb või midagi. No naljakas. Mis ta ütleb, see küll vist tähelepanu ei saa.

Mina ei saa aru, miks naised ise ennast «asjaks» teevad. Siis mees vaatab ka - noh, nukk on, kasutamiseks, sa ei ootagi rohkem.

Mõned mehed mõtlevad, et suurem on uhkem. Suuremad huuled, suuremad rinnad, suurem maja, suurem auto. Äkki nad ei tunne siis ennast piisavalt suure mehena? Mul on selliseid tuttavaid küll, nii slaavi kui eesti meeste seas. Mina nii ei arva.

Loomulik tundub näoga sobivam ja näeb oluliselt noorem välja!

See on kõige hullem asi, mida ilu nimel teha! See punnis suu võtab kõik näo enda alla, naist sa ei näegi enam. Ja veel hullem kui kogu nägu on punni süstitud. No päriselt, miks te teete seda?

Looduslikud huuled on parem ja ainuõige valik!

Kommentaarid pärinevad meestelt meie keskel, vanuses 18 - 62. Kõik kinnitasid nagu üks mees - meile meeldivad loomulikud suud. Mitte ükski mees ei kirjutanud meile, et eelistab süstitud huuli. Tõenäoliselt kusagil leidub ka sellise eelistusega mehi, maitseid on erinevaid. Või on õigus naistel, kes usuvad: kui hästi natukene teha, siis mees ei saa isegi aru sellest. Mehed olid siiski väga rahul, et üks julge naine oma lugu rääkides trendi tagasi loomulikkuse suunda lükkas.

Loe ka tippfotograaf Toomas Volkmanni arvamust:

Huultega on ikkagi asi väga karm – kui huuled muutuvad herilase käest nõelata saanud õnnetuseks, siis see muudab kogu näoilme! See lükkab näo täis. Huuled on väga tundlik koht, mis tegelikult defineerib selle inimese kordumatust ja karakterit. Kui mõtleme kuulsatest modellidest, siis neil on pigem väiksemad huuled. Näiteks Carmen Kass.

Naistejutte saad endiselt alati ka kuulata – pane klapid pähe ja mine jalutama!

Marlee Karja on silmatorkavalt kaunis naine. Temal poleks justkui midagi vaja endas muuta, aga ei. Temagi tundis ühel hetkel, et huuled tuleb suuremaks süstida.

Tüsistusi protseduuriga tuleb ette üksikutel, aga just Marlee kuulus nende hulka ja lausa nii hullusti, et tekkis oht naha kärbumiseks. Ja nüüd pööras ta ilusüstid loomulikuks tagasi. Mis ta päästis? Kuidas see kõik võimalik oli?

Hakkame loo algusest peale. Kust tuli üldse niisugune mõte, et sa oma ilusatele huultele tahaksid veel täitesüste teha?

See oli juba mõned aastad tagasi. Mul on siiani meeles üks kommentaar pere lähedaselt isikult, kes ütles kuidagi nii: «Õde ja vend on nii isasse, neil on nii ilusad täidlased huuled.» Ja siis ma kohe mõtlesin – aga mis mul siis viga on? Noh, mul ei ole siis.

Miks ma ütlen, et noortele neidudele ei ole mõtet teha välimuse pihta kommentaare. Kuskile see jäi mälu soppidesse ja kuna huulte süstimine oli väga populaarne, tegin mina ka.

Täna Marlee särab ja on väga rahul, et ebaloomulikest huultest loobus.
Täna Marlee särab ja on väga rahul, et ebaloomulikest huultest loobus. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Selline ülesüstitud pardimokk ei ole ma kunagi olnud. Läksin siis oma esimesi huulte täitesüste tegema ühel korral. Alati ju hoiatatakse, et ärge minge kuskile keldrisse ennast süstima, et mis võib juhtuda. Nii ma siis ka valisin ühe kõige tuntuma ja korralikuma koha. Kas see oli esimene või teine kord tema juures, kus juhtus pehmelt öeldes äpardus.

Mis siis juhtus?

Ütleme nii, et me kõik eksime, ka professionaalid. Ja igasuguste iluprotseduuride eel pead sa nii-öelda allkirja panema alla, et sa tead, mis võib juhtuda.

Panevad allkirja alla, aga ma ei tea, kas inimesed loevad seda isegi läbi.

Kuna ma olen juristiharidusega, siis mina ikkagi loen. Aga ütleme nii, et tegelikult ma ei osanud seda karta, valisin ju selle hea koha. Ja juhtus selline asi, et süstitav aine, mis oleks pidanud minema kuskile teise kohta huultesse, läks veresoonde.

Ja oli kohe näha sellest ilutegija näost, et midagi on valesti. Paanika. Hiljem sai teada, et mulle oli tekkinud naha nekroosi oht. Kes teab, mis nekroos on, siis see ei ole kõige toredam asi su näos.

Peame selle ära seletama – tegemist on sellise meditsiinilise tüsistusega, mille tulemuseks on koe kärbumine. Nahk läheb punaseks ja seejärel mustaks, sureb.

Karm värk jah. Ja oligi niimoodi, et ta hakkas järjest mööda nägu minema, suust ülespoole oli kõik lilla, jõudis juba nina juurde.

Kas spetsialist asus kohapeal asja parandama?

Õnneks ta ütles, et tal on võimalik see asi lahustada. Väide oli umbes selline, et tavaliselt kellelgi ei ole seda ainet kohapeal olemas, aga õnneks temal on. Et olen õnneseen justkui.

Marlee vaatas ehmatusega, kuidas nägu läks tasapisi lillaks.
Marlee vaatas ehmatusega, kuidas nägu läks tasapisi lillaks. Foto: Erakogu

Ta reageeris kohe – selles mõttes professionaal, lahustas seda. Aga ütles ka kohe seda, et see võib viia enda kude kaasa. Kui tahad täidlasemaid huuli, siis pead hakkama uuesti kõiki neid süste tegema ja täitma. Ja mis kõige hullem – huuled võivad jääda erinevad. Mis ka minul juhtus, et üks pool jäi väiksem kui teine. Naisterahval ei ole kõige toredam kõvera suuga ringi käia.

Mis edasi sai? Ta küll lahustus valesse kohta läinud aine, aga huul oli ikka lilla?

Seda ma nüüd täpselt ei mäleta, mida mis järjekorras tegime, aga igal juhul läks mul nägu lillaks. Mul on sellest pildid ka, see pilt ei olnud ilus. See oli ehmatav.

See juhtus viis aastat tagasi ja siiani vaikisin sellest. Seal olid omad põhjused, miks ma sellest nüüd rääkida otsustasin.

Mulle ei meeldinud see, kuidas minuga käituti. Kuna seal oli konveier, siis iga viie minuti tagant helises uksekell, sest järgmine patsient tuli. Sellises olukorras lükati mind kuskile tagaruumi, et teised kliendid ei näeks, mis juhtus. See oli see, mis tegi haiget. Mind lükati üksinda sinna, sain seal peatäie nutta, sest ma ei teadnud, mis saama hakkab. Ootasin seal, siis sain neid pilte teha. Ja mingi hetk saadeti koju mind. Paar nädalat käisin ringi sellise lilla näoga.

Marlee peale ebaõnnestunud huulte täitesüste.
Marlee peale ebaõnnestunud huulte täitesüste. Foto: Erakogu

Kas seejärel läks kahjustus tagasi, ehk lahustamise ja abi andmine õnnestus?

Jah, minul läks hästi selles mõttes. Mina võin öelda, et olin õnnelik, läks hästi kõik.

Oleme sel teemal vestelnud ka dermatoloogide ja plastikakirurgidega, kes on selles valdkonnas pädevad. Nad ütlevad, et seal on niisugune huvitav konks – need lood ei jõua kuhugi, sest inimesed ei julge neist rääkida. Esiteks ei tahaks ju üldse öeldagi, et ilusüste teha lasin. Selline valehäbi töötab patsientide kahjuks.

Ja isegi kui sa tahaksid sellest avalikult rääkida, siis on olukord Eestis muutunud naeruväärseks. Ükskõik, mida julged öelda või tõde rääkida, siis see võrdsustatakse laimuga. Isegi kui oled ohver, saad nagu kaks karistust.

Tavaliselt reageerib kõige teravamalt see, kellel on kõige rohkem süüd. Ma soovitan mõelda enne, kui reageerida.

Ma ei olekski sellest teemast rääkinud, kui inimene poleks minu pihta ise sarkastilisi märkusi teinud.

 Oeh, ka mina olen saanud kirju, et olen ilus naine, aga mu huuled on kitsad, miks ma neid korda ei tee.

Kusjuures selle kordategemisega on minul ka päris elust enesest naljakas vahejuhtum. Üks meesterahvas ütles täpselt samasuguse lause: «Pole ju probleemi, naised saavad kõik asjad korda teha.» See näide käis konkreetselt rinna protseduuride kohta, tema meelest peaksid kõik naised rinnaoperatsiooni tegema. On tema eelistus ja maitse.

Jah, aga eelistused võiksid piirduda oma enda kehaga. Ehk siis selline hästi süstitud ja lopsakas välimus tõmbab ligi teatud konkreetset laadi mehi.

No ma ei taha nüüd, et see kõlaks, nagu mul oleks tohutult meesterahvaid või peikasid olnud. Tegelikult olin seitseteist aastat abielus. Ainult lapse isa ja mõni peika veel on olnud siin elus. Nendele mitte kellelegi ei meeldinud need süstid ja ilukirurgilised protseduurid. Absoluutselt kõik on öelnud, et tegelikult ei ole neid vaja!

Marlee Karja veel suurendatud huulte aegu.
Marlee Karja veel suurendatud huulte aegu. Foto: Marlee erakogu

Äkki sulle on sattunud mehed, kes eelistavad loomulikku ilu? Osa naisi on peale välimuse tuunimist siiski tunnistanud, et see toob hoopis teistmoodi meeste tähelepanu. Nad ikkagi näevad sind nagu mingit trofeed või objekti, mida ta tahaks endale saada.

Mul sellist kogemust pole. Mu esimene abikaasa võttis mind naturaalsena ja tema alati ütles, et ma olen ilus nii, nagu ma loomulikult olen, ma ei vaja mitte midagi. Aga samas, kui ma näiteks huuli tegin, siis ta ütles, et noh, see ei ole kole, aga piirdu sellega. Ära rohkem tee! Aga tegelikult ma ütleks, et ega need mehed väga aru ei saa.

No minu kallim ütleb ka – las olla täpselt nii, nagu on. Aga aastad lähevad, täpselt nii, nagu on, ei taha 25 aastat päris samasugusena püsida.

See on väga tore, et meesterahvad ütlevad, et naturaalsus on ilus ja ära neid asju tee, aga see on natuke topeltstandard. Kui vaatame, keda need samad isikud sotsiaalmeedias laigivad, siis paratamatult on need just need pardihuuled ja ülimalt tuunitud naisterahvad.

Eks võimendatus lihtsalt torkab silma.

Mina olen pigem sellel arvamusel, et ma ei ole ühegi iluprotseduuri vastu. Olen proovinud ja teinud, aga arvan, et midagi ei karju. Kui jäädakse normaalsuse piiresse, siis kui keegi tahab midagi teha, võib ta ju seda teha. Mina lihtsalt jõudsin oma elus sinna etappi, et mina ei taha enam selliseid huuli. Ma ei taha ringi käia nii nagu kõik teised. Ja kui ma ise enda pilte vaatasin, siis ma lihtsalt hakkasin ühel hetkel igatsema päris mind. Hakkas häirima, et süstitud huul muutis mu näos ja minus nii palju. Väga pika aja peale kõige rohkem laigitud ja kommenteeritud pilt oli see, kus ma panin võrdluse, milline ma olin enne ja mis nüüd on pärast lahustamist.

Veel süstitud huultega.
Veel süstitud huultega. Foto: Marlee erakogu
Loomulikud huuled on tagasi! Marlee Karja.
Loomulikud huuled on tagasi! Marlee Karja. Foto: Marlee erakogu

Tegelikult mõlemad pildid on ilmselgelt väga ilusad.

No tänan. Mina ei ole kunagi midagi kellegi teise pärast teinud. Jah, see väike ütlus lapsepõlvest mulle ajusoppidesse jäi. Aga kui keegi mees mulle ütleks, et mine tee, siis ma olen selline inimene, et teen risti vastupidi. Ma pigem siis just ei tee! Mina ei lase kellelgi midagi dikteerida. Kui ise tahan, siis proovin selle asja ära. Muidu jääb see mind vaevama, et aga mis siis, kui…? Ja nüüd olen huulte koha pealt selle ära proovinud ja väga rahul, et otsustasin naturaalsed huuled tagasi saada.

Ja üks tõuge oli ka see – mul on nii ilusad hambad. Mitte keegi ei näe neid. Samamoodi see, et vanu pilte vaadates ma meeldisin iseendale tegelikult rohkem. Üks hetk lihtsalt hakkas ära tüütama. Ei tahtnud olla nagu kõik teised. Sama vormiga tehtud. Ma ei halvusta neid, kes on otsustanud huuled suuremaks teha, aga mina olen praeguseks jõudnud punkti, et mina enam ei taha.

Instagramis on palju äravahetamiseni sarnased naisi, kes samu iluprotseduure kasutanud. Me oleme nagu linnuvabriku munad ja see tulemus võibki olla esteetiliselt täitsa okei, aga mida me kaotame, on originaalne isikupära. Just see ainus asi, mis on päriselt väärtuslik.

Eks ma olen saanud ka sellist tagasisidet, et mis loomulikkusest sa räägid – endal on juuksed värvitud ja kulmud tehtud. Jaa, ma ei olegi öelnud, et ma enam mitte midagi ei tee. Ma ei leia, et selles midagi halba on, kui teen natukene enda tooni heledamaks või mõne triibu paari kuu tagant. Ma ei lasku ekstreemsustesse.

Ei tasugi oodata, et kui teed sammu loomulikkuse suunas, siis sinust peab kohe saama supernaturaalne «ökoemand».

Ei ole niimoodi, et kas see asi on must või valge, seal on kuldne kesktee ka! Kui ma mõnda tehisasja enam ei taha, siis see ei tähenda, et ma kõiki muid asju ka enam ei taha.

No taas: iga inimese valik, isikupära ja inimõigus. Ja kas ongi mõtet end enam nii väga muuta, AI-avataride kõrval läheb aina enam hinda ebatäiuslik ilu.

Tean siiski ka selliseid meessoost tuttavaid, kes hästi pooldavad kõiki neid tehisasju. Isegi mulle on öeldud: miks sul on naturaalsed küüned? Proovisin geelküüned ära, aga mingist hetkest ma absoluutselt ei tahtnud neid enam. Sama lugu oli ripsmepikendustega – mulle need absoluutselt ei sobinud. Mu sõbrad hakkasid naerma, kui mind nendega nägid. Üks sõbranna need õhtul pani ja juba järgmine hommik ütlesin, et palun võta maha. Tihti küsitakse, kas mul on juuksepikendused. See on nagu norm. Ei, mul ei ole juuksepikendusi, pole kunagi olnud. Ma arvan, et kui peaksin kunagi neid vajama, siis pigem lõikan enda juuksed lühemaks, et saada ilus ja terve soeng. Ma ei tee neid maha, aga mina lihtsalt ise ei taha neid.

Ripsmeid olen minagi proovinud. Väike tütar istus süles ja imestas: «Emme, mis sinuga juhtunud on? Su silmad on nii karvased.» Võtsin minagi maha, ei jaksanud nende tülikate lisadega tegeleda.

Sellele kulub tohutu aeg, tohutu! Ja tohutu raha. Kust naine kõikideks hooldusteks võtab selle aja? Ma ei kujuta ette, et sa käid ripsmetes iga 2–3 nädala tagant, et need normaalsed püsiksid. Istud seal 2 tundi. Siis küüned, pediküür, juuksepikendused. See ongi täiskohaga töö!

Marlee ja Kristinka leiavad mõlemad, et liiga palju tehisilu on nagu täiskohaga töö! Seda on kallis ja tülikas pidada. Marlee kannab Eesti brändi Pirados loomingut, Kristina Iloan Abdullaeva brändi IseMoody abayat.
Marlee ja Kristinka leiavad mõlemad, et liiga palju tehisilu on nagu täiskohaga töö! Seda on kallis ja tülikas pidada. Marlee kannab Eesti brändi Pirados loomingut, Kristina Iloan Abdullaeva brändi IseMoody abayat. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Sinna juurde veel dieet, treening ja solaarium, kõik asjad. See, et näha välja perfektne lihvitud kaunitar, ongi suur investeering ja kallis üleval pidada. Võib-olla see oligi põhjus, miks ta mingil hetkel tundus nii atraktiivne. Öeldi «rich bitch face» ja inimesed tahtsid oma staatust tõsta teatud laadi välimuse toel. Ja meestele meeldis, kui nende kõrval on silmnähtavalt naine, keda on kallis pidada – näe, ma olen siuke rikas mees, et saan seda kõike endale lubada.

Olen ka mingit sellist ütlust kuulnud: «Kui sa tahad teada, kui rikas on mees, siis vaata ta naist.» Miks ma hakkasin küüntest rääkima? Üks meestuttav ütles, et talle väga meeldiks, kui mul oleksid pikad küüned. Minul tekib siis tunne – ma ei pane elu sees neid küüsi, sellepärast, et keegi teine tahab. Kui ma jõuan sinnamaani ise, siis panen. Pikki küüsi ma ei pea oluliseks, aga näiteks varvaste puhul peab pediküür alati olema tehtud.

No pool aega juba säästetud. Aga lähme tagasi hetke juurde, kui sa võtsid otsuse vastu suurtest huultest loobuda. Tahtsid, et hambad paistaks ja tuli igatsus päris enda järele. Kas mõni tõuge veel?

Sõidan aeg-ajalt ühistranspordiga. Millegipärast jäid ükskord silma sellised vanemad naisterahvad. Nendel olid sellised pundunud näod ja huuled. Mõtlesin, kas tõesti selles eas inimesed veel süstivad huuli või on selle saladus, et neile meeldib napsutada?

Siis ma mõtlesin, et mina küll ei taha, et keegi nagu vaataks mind mõeldes – issand, et kas need paistes huuled on sellepärast, et sulle meeldib napsutada.

Marlee veel eelmiste huultega.
Marlee veel eelmiste huultega. Foto: Marlee erakogu

Mina ei ole ausalt öeldes näinud, et veinisõprus tooks kellelegi lopsakad huuled. Lillad huuled ehk ainult.

Küllap see oli siis natuke kangem kraam.

Mina usun, et seal olid naps ja süstal sõbralikult üheskoos. Isegi mõistan, et vananemise tagasipööramisega on kerge hasarti minna. Tõmbad ühe koha sirgeks, siis teise...  

Aga miks on vaja need kortsud saada sirgeks? Kas näos ei tohi üldse miimikat olla? See meie õnn, näiteks naeratus, ei tohi näost peegelduda?

Kui hea küsimus!

On ju see. Kas naise nägu peab olema selline sile portselan? Me peame olema kõik sellised retušeeritud ühesugused nukud, kus ei ole mitte ühtegi täppi näos.

Inimene on inimene. Kahjuks see võib täielikult kaotada reaalsustaju, kui enda kogu aeg filtriga näha. Samas mõtlen, et peegli ees sul ei ole ju neid filtreid ees.

Ma võin edasi petta, et sa ju tegelikult tead, et Eesti on nii väike. Kui käid avalikes kohtades, näevad inimesed sind ilma filtriteta. Sa pead olema iseendaga aus, sest päeva lõpuks loeb see eelkõige.

«Kas naise nägu peab olema selline sile portselan?» Marlee arvates annab miimika inimesele isikupära ja ilu juurde.
«Kas naise nägu peab olema selline sile portselan?» Marlee arvates annab miimika inimesele isikupära ja ilu juurde. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Ilukirurgiale annavad kindlasti tõuke filtrid, inimesed tahavad nendega rohkem sarnaneda, sest peavad seda ilusamaks. Minu arvates on ajamärgid väga ilusad.

Igal pool on oht, et sa lõpuks kaotad reaalsustaju. Nii ka selle süstimisega, et kui nägu on muumia niimoodi, et sul ei ole mitte ühtegi grimassi näos ja oled selline pall, siis minu hinnangul see ei ole ju ilus. No see on maitseküsimus ja võib-olla, kes mida eelistab.

Eks trendid käivad lainetena. Praegu on enese tuunimine läinud kiires tempos massidesse. Aga natuke läheb aega mööda, inimesed rahunevad ja tahavad loomulikku ilu võib-olla tagasi saada. Fillerid ehk ajas vähenevad ka...

Kusjuures ei kao need fillerid ise! Seda öeldi mulle ka huulte kohta: oi-oi, need lähevad ise ajaga väiksemaks. Aga ehe näide sellest, et ma muudkui ootasin ja ootasin – mitte midagi ei muutunud. Tegelikult see aine ikkagi päris kaua sul püsib seal, kuhu ta pandud on.

Aga kui otsus on tehtud, kuidas see täitesüstide lahustamise protsess välja näeb?

See on üsna kiire protseduur. Kliinikus ongi selline nimekiri, iluprotseduuride hulka kuulub ka lahustamine. Ma tean, et mitmed naisterahvad on sama teed läinud. See pigem hakkab trendiks saama. Miks mina tahtsin seda avalikuks teha, oli see, et mul endal küll tütart ei ole veel, aga mõtle selline kaheteistaastane. Et ta mõtleks enne 75 korda, kui tahaks endale midagi süstida. Kas on kõik vaja enda nahal ära proovida?

Minul on täpselt kaheteistaastane tütar.

Välismaal on juba paljud staarid ja mõjuisikud näos kõik fillerid lahustanud, loomulikkus hakkabki trendiks minema. Näiteks mulle öeldi: «Sa näed palju noorem välja pärast seda.» Nii palju positiivset tagasisidet olen pärast seda saanud. Aasta parim otsus pidi see mul olema.

Marlee enne.  «Sa näed palju noorem välja,» öeldakse talle praegu.
Marlee enne.  «Sa näed palju noorem välja,» öeldakse talle praegu. Foto: Marlee erakogu

Kuidas see protseduur käib, on see valus?

Valulävi on inimestel erinev, aga nad panevad tuimestust nii nagu süstimise puhulgi. Kuna minu valulävi on üsna kõrge, siis minu jaoks see ei olnud valus. Pakun, et pool tundi võttis aega. Samamoodi tehakse seda süstlaga, süstitakse lahustavat ainet. Alguses näed veel hullem välja, sa oled väga paistes, nagu oleksid hullusti üle süstinud ennast. Ei tasu kohtumisi kokku leppida samaks päevaks.

Millest see paistetus tuleb?

Ma ei tea täpselt, aga kui sa torgid huuli süstlaga, siis ilmselt tekivad mikrovigastused, mis põhjustavad paistetust. Minul ei olnud sinikaid, aga mõni tegija võib teha seda nii, et jääb väga kole. See on tõesti naljakas, et sa saad seda tagasi pöörata. Nii kiiresti läheb. Alguses on vaid korra paistes ja ma käisin iga natukese aja tagant peeglist vaatamas, milline ma juba olen ja mis ära on läinud. Sa näed, kuidas tund-tunni haaval kõik kaob ja õhtuks oledki vana sina tagasi.

Ja mis emotsioon tekkis?

Alguses oli tegelikult ülivõõras ja harjumatu. Kui huul on täidetud, siis ta on selline prinkis. Aga esimesel õhtul olid huuled veidike kortsus. Kuid see kadus õnneks ära. Nüüd mul on võib-olla kuu äkki läinud ja mina olen täielikult ära harjunud. Enam ei ole sellist asja, et vaatab peeglist keegi võõras vastu. Lihtsalt niisutad huuli ja nad taastuvad.

Aga mulle meenus, et millal ma otsuse tegin – suvel! Jalutasin lapsega ja mingid meesterahvad kommenteerisid. Vaatasid mind ja kommenteerisid nõnda: «Vaata seda!» See jäi mulle kuidagi meelde, et mis mõttes nagu?! Minu meelest ma ei olnud nagu nii üle süstitud, mis õigusega täiesti võõrad inimesed tänavalt kommenteerivad mind?

Viisakas see kohe kuidagi ei ole. Mõnele tundub – kui keegi on välimusega nähtavalt midagi teinud, tohibki kommenteerida. See ei ole nii. Inimene on jätkuvalt isiksus ja oma keha valitseja. Ta pole objekt, et võiksid tema arvelt keelt teritada.

Vist on kõik kasvatuses kinni. Tark inimene saab aru, et ei ole okei niimoodi teisi kommenteerida. Aga paraku kõigil ei ole nii head kasvatust.

Minu hinnangul ma ei olnud liigselt üle süstitud. Aga pean ütlema, et mu lähedastele, näiteks isale absoluutselt ei meeldinud see, kui olin süstitud. Ta on hästi naturaalse ilu pooldaja ja oli nii õnnelik, kui ma selle tagasi pöörasin. Ütles: «Oleks võinud seda juba ammu teha, nii palju ilusam on ju nüüd!» Vana kooli mees, et talle meeldivad loomulikud naised.

Loe ja mõtesta ilu avaramalt!

«Ilu pole number».
«Ilu pole number». Foto: Agnes Kajander, Mari Lakspere, Triin Maasik

Ilu pole number

Agnes Kajander, Mari Lakspere, Triin Maasik

Kolm moodsat ja tegusat naist panid kokku kaasaegse naise ilupiibli. Ühtegi tervist kahjustavat dieeti, pretensioonikat ilusoovitust ega muul moel mittetoimivat nõuannet nende kaante vahelt ei leia.

Samuti ei ütle autorid sulle, mismoodi lugeja ilus olema peaks. Vastupidi, nad julgustavad ja annavad nõu, kuidas püsida vitaalne ja särav igas eas, igas kaalus ning kaasaja naisele omaselt kiire elustiili juures.

«Ilu pole number» õpetab paljusid iluhooldustehnikaid, mis annavad vägagi efektse ja noorendava tulemuse looduslikul moel. Ning rahakott ei pea puuga seljas olema. Iga naine saab neid ise kasutada, selgitused on sedavõrd konkreetsed ja lihtsalt jälgitavad. Eriti sümpaatsed on eluterved toitumisnõuanded, mida kuulda võttes on tõesti üsna lihtne kogu elu kergeks jääda. Loe läbi, mõtle kaasa, korrigeeri oma menüüd ning pane tähele oma enesetunnet ning positiivsed tulemused on kiiresti näha.

Raamat «SINA Särav Ilus Naine Alati».
Raamat «SINA Särav Ilus Naine Alati». Foto: apollo.ee

SINA

Särav. Ilus. Naine. Alati

Helina Eha ja Cadrin Lokotar

«SINA» toob sinuni 50 nippi, mille abil vananemist tagasi pöörata, stressi vähendada ja rõõmu kasvatada. «Me ei pretendeeri absoluutsele tõele, vaid jagame omaenda kogemusi,» ütlevad autorid. Lisaks 50 hea elu tarkusele jagatakse lugejatega ka kahte kõige tõhusamat noorendavat praktikat: leiad põhjalikud juhised Zogan Facelifti näomassaažiks ning Nishihara võimlemiseks kehale. Tuues oma ellu need kaks võluväel mõjuvat praktikat, võid vananemisele rahuliku südame, hea tervise ja särava näoga vastu sammuda – Sinu ilu ei kao kunagi. On hoolitsetud ja hoolitsemata naised ning see ei sõltu sinu rahakotist, vaid valikutest. Milline sina tahad olla?

«Raamatus oleme välja toonud need mõtted ja arusaamad, mida meie oma elustiili kujundamisel oleme oluliseks pidanud ja mis on aastatega tulemust toonud. Need soovitused on meie enda peal testitud,» lubavad kaks autorit, kes tõesti näevad välja säravad, saledad ja passis kirjas olevast numbrist märkimisväärselt nooremad.

Hämmastav kui lihtne on massipsühhoos tekkima – keegi midagi teeb, silm harjub seda nägema ja varsti peamegi seda normaalseks. Kuni trend laieneb sihtgruppidele, kelle moodi me enam olla ei tahaks.

Minul on oma arvamus selle koha pealt – me ei tea täna kunagi, mida homme mõtleme. Aga minu iluideaal on olnud pigem klassikaline printsess Diana.

Nagu ma saan aru, ei tunne sa grammigi kahetsust oma otsuse üle?

Ei, seda ei ole. Pole mõtet karta, kui sul on tunne, et tahad minna lahjendama ja süstitud huuled sulle enam ei meeldi. Või hirm, et äkki jääb midagi laperdama või loperdama? Siis sa saad ju alati uuesti täita, kui peaks vajadus olema. Minul jäi kõik ilusti.

Kuidas see saade sündis? Tänu sellele, armsad kuulajad, vaatajad ja sõbrad, et te nii palju kirjutate! 390. osas Toomas Volkmanniga oli muuhulgas juttu suurendatud huultest ja see tõi suure koorma kirju. Ilma liialduseta, ligi sada kirja. Kõige selgem, julgem ja sisukam oli Marlee Karja lugu ning nii ta saatesse jõudiski. Kutsusin ta külla, sest kui tema lugu on huvitav mulle, võiks see huvi pakkuda ka teile. Naistejutud ongi täpselt nii avatud, siiras ning inimestele lähedal seisev saade. Aitäh teile, et usaldate!

Tule meiega, see saade mõjub nagu noorendav vitamiinikokteil! Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 395 osa leiad siit! 

Saadet saad vaadata digiajakirjad.postimees.ee

Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning iga laupäev kell 11 portaalis Postimees Naine. Marlee Karja leiad Instagramist ja Facebookist.

Marlee Karja kannab Eesti märgi Pirados brändi rõivaid.
Marlee Karja kannab Eesti märgi Pirados brändi rõivaid. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Kes on Marlee Karja?

Marlee Karja on ema, jurist ja sisulooja, kes jagab oma teekonda ausalt ja inspireerivalt. Tal on õigusharidus ning aastatepikkune riigitöötaja kogemus juristina. Praegu keskendub ta emadusele ja enesearengule, luues sisu, mis ühendab teadlikkust ja elulisi väljakutseid.

Oma kogemuste kaudu näitab ta, et elu ei ole ainult sirgjooneline teekond – see on pidev kasvamine, õppimine ja uute võimaluste leidmine.

Oma särava loomuse, julge sõna ja ausa otsekohesusega innustab Marlee ka teisi naisi enda eest seisma ning oma unistuse nimel pingutama.

Marlee konto Instagramis kannab alapealkirja «Kõik koos ebaõigluse vastu». Leia südikas naine ka Facebookist 

Vaata varasemaid osi!

Sul on küsimus, millele vastust otsid? Teema, millest saadet soovid? Oma lugu, mida jagada? Kirjuta: kristina.herodes@postimees.ee 

Kommentaarid

Teised ajakirjad

Tagasi üles