Saada vihje

NAISTEJUTUD Pekid tulevad just sellest tavalisest toidust. «See on puhas liim, mitte keegi ei peaks seda sööma!» (1)

Pühadepekid, no kust te nüüd jälle kohale hiilisite? Kui see teema sind kõnetab, siis ära heitu, sa pole üksi!

Jah, detsembris on pooled meist paksud. Ei, sa pole tõenäoliselt liiga palju söönud. Ära ennast süüdista, see üksnes lisab pekki. Punnikõhu võis ette kasvatada ka see, et sõid kogemata lihtsalt valesti. See on lihtne, sest inimestele on jõhkrad lõksud üles pandud, et nad toidusõltuvuse küüsi langeksid.​ Siit saad vastused, kuidas lõksust välja ja taas saledaks saada.

Nüüd saad «Naistejutte» ka vaadata! Targa toitumise asjatundja Britt Normet ütleb asjad välja nii nagu on. Saad teada, mis juhtub kehas saia süües ja miks rafineeritud suhkur võib olla lausa mürgine. Vaata saadet, neid asju pole kombeks välja öelda! Lisaks saad lihtsad ja töökindlad nipid, mille abil ülekaalust igaveseks vabaned.

Vahel arvatakse, et saledaks saamise nimel peab piinlema, nälgima ja elumõnust ilma jääma. Asi pole kaugeltki nii! Väljapääs peitub targas toitumises. Äkki oled langenud lihtsalt mõne ohtliku aine või toidusõltuvuse lõksu? Väga paljud meist on, siin pole vaja häbeneda ja halada, vaid tegutseda.

Selles loos saad teada:

  • lisakilod, mis neid kasvatab;
  • kuidas pekist lahti saab;
  • miks sama valem teeb ka nooremaks ja tervemaks;
  • miks dieedid paksuks teevad;
  • kuidas mõjub meie kehale gluteen;
  • kuidas mõjub meie kehale suhkur;
  • fakte toitumisest, mida on kombeks varjata.

Britt Normet räägib ka enda lugu. Jah, isegi tema oli paks! Ning ta tunnistab, et on olnud samamoodi toidusõltuvuse küüsis nagu enamik meist. Britt on ise käinud kogu selle teekonna läbi ja teab seetõttu nii nõiaringi, kuhu kinni jääda kui pääseteed välja. Britti tasub kuulata.

Vaata kindlasti ära terve saade – vestlus ja lugu on erinevad, need täiendavad teineteist. Vahetud emotsioonid on ainult pildis.

Naistejutte saad endiselt ka kuulata. Kui sulle meeldib meid kaasa võtta jalutuskäigule, jooksuringile, panna saateks koristades või kokates, siis see võimalus jääb!

Toidusõltuvus on reaalne lõks 

Miks pakse on maailmas nii pööraselt palju ning allavõtmine näib õnnestuvat vaid ajutiselt? Kilod kaovad selleks, et «koos sõpradega» naasta. Britt Normet ei süüdista inimesi, vaid ütleb hoolivalt, et kurja juur võib olla toidusõltuvus. Vestlus asjatundjaga annab vastused paljudele toitumisteemalistele küsimustele, mida sageli on tavaks maha vaikida.

Mis asi on toidusõltuvus?

Teadlased on tõestanud seda, et kui me sööme väga palju töödeldud toitu, toiduaineid ja sealhulgas töödeldud suhkruid, siis meie ajus pidavat tekkima sarnane mõnuefekt, nagu tekib näiteks heroiini tarvitades. Aga see efekt tekib väiksel kujul.

Mina ei ole kunagi narkootikume proovinud, mul puudub see otsene kogemus. Kuid olen olnud nagu narkomaanide tugiisik, aidanud neil ellu tagasi tulla ja tean, millised näevad välja narkovõõrutusnähud. Ja mul on isiklik kogemus, kuidas on olla suhkrusõltlane.

Britt ja Kristinka stuudios. Naistejutte saad nüüd ka vaadata! Küll on lohutav teada, et isegi targa toitumise asjatundja ise on suhkrusõltuvuse küüsis vaevelnud ja sellest üle saanud. Niisiis suudad ka sina! Ma paljastame lõksud, mis lisakilosid toovad ja aitame neist üle saada.
Britt ja Kristinka stuudios. Naistejutte saad nüüd ka vaadata! Küll on lohutav teada, et isegi targa toitumise asjatundja ise on suhkrusõltuvuse küüsis vaevelnud ja sellest üle saanud. Niisiis suudad ka sina! Ma paljastame lõksud, mis lisakilosid toovad ja aitame neist üle saada. Foto: Andri Allas

Ka sina, Britt? Suhkrusõltlane?

Absoluutselt. Õppisin Pedas koreograafiat, koormus oli meeletu. Krabasid seda, mille kätte said. Enamasti midagi magusat. 

Kui kool läbi sai, läksin maale ja mõtlesin, et nüüd võtan kõik selle jama toidusedelilt väljajätsin suhkru ära. Ja ma ei tee nalja, mul algasid «ärajäämanähud», hakkas külm higi jooksma, meeletu palavik, vappekülm. Mul oli selline tunne, et ma sööks need seinad ära, kui nad oleks vaid suhkrust. Ja ma olin šokis sellest! Sain aru, et see on sõltuvus ja otsustasin sellest vabaneda.

Aga mida sa siis tegid? Ahvatlus on ju suur, teades, et paha tunde võtaks ära üksainus šokolaadikomm...

No siin tulebki mängu minu kindlameelsus. Aga see kogemus oli elumuutev, sain aru, et toidusõltuvus on reaalne ja tõsine asi. Ja siis ma hakkasingi teadusuuringute põhjal sügavamale kaevuma, et aru saada, mis asi üldse on tervislik toitumine.

Britt Normet teab, et dieet üksi kaaluprobleemi ei lahenda.
Britt Normet teab, et dieet üksi kaaluprobleemi ei lahenda. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Ühesõnaga – lihtsalt kannatasid magusaisu välja. 

Kannatasin. Nädal aega kannatasin. Ja siis läks üle. See on individuaalne, aga kaheksa nädalaga õpib enamik targemalt toituma. Toimub muutus nii organismis kui ka meie psüühikas. Selle aja jooksul ka puhastame organismi, aga sööme rikkalikult. Isegi totaalsed magusasõltlased saavad igasugustest magusasõltuvustest vabaks.

Üks proua ütles, et kaks pakki komme oli täitsa tavaline norm. Ja siis ta pidas 8 nädalat vastu, hambad ristis. Oli raske küll, aga vot sellepärast ma olengi inimestele toeks kogu aeg. Ja Smart Detoxi grupp toetab, elavad kaasa üksteise ​edule.

Räägi lähemalt, mis asi Smart Detox on ja mida selle kaheksa nädalaga teha saab?

See on väga unikaalne toitumissüsteem, nii-öelda tark toitumine ja selle unikaalsus seisneb selles, et ma annan võimaluse naisele muutuda iseendaks jäädes. Sul pole sundmenüüd, toitu ei pea kaaluma ja enda maitse-eelistustest saab lähtuda. Kaalulangus on individuaalne, see võib olla 10 kg, kuid keskmiselt kaotatakse 5–7 kg. Aga programmi käigus mitte ainult ei lange kaal, vaid muutub ka suhtumine iseendasse. Me tegeleme väga palju ka mõttemustritega, mis meid paksuks teevad.

Britt Normet usub, et paksuks tegevaid mõttemustreid saab muuta.
Britt Normet usub, et paksuks tegevaid mõttemustreid saab muuta. Foto: Stina Kase

5–10 kilo kergemaks ja tervemaks

Britt Normet pani kokku 8-nädalase Smart Detoxi programmi. See pole dieet, vaid terviklik ja teaduspõhine kaaluprobleemi lahendamine.​

8-nädalane juhendatud programm toimub 13. jaanuarist 9. märtsini 2025.

Programm sisaldab: kursuse kirjalikku materjali, õpetusvideoid, live-kohtumisi Zoomis, toetavat gruppi, juhendaja tuge ja motivatsiooni​. Keskmine kaalukaotus on 5–7 kg. Koos liigsete kilodega vabaned toidusõltuvusest, saad tasakaalustatud meele, tunned end energilisema, rõõmsama ja rahulolevana. 

Smart Detoxi unikaalsus seisneb kolmes sambas: keha puhastus ja toitumine; treeningud; vaimse enesekindluse kasvatamine. Niimoodi, terviklikult lähenedes, jäävad soovitud kaal ja enesetunne püsima. Me oleme üks. Seepärast peame tegelema endaga kui tervikuga.

Täpsema info leiad Britt Normeti kodulehelt.

Edu võti on mikroeesmärkides, teab Britt. Ise püsib ta juba palju aastaid sale ning seda ilma mingi vaevata.
Edu võti on mikroeesmärkides, teab Britt. Ise püsib ta juba palju aastaid sale ning seda ilma mingi vaevata. Foto: Stina Kase

Toidusõltuvuse teema on paraku suhkrust laiem, ka kiirtoit tekitab sõltuvust.

Kiirtoidukettide masstoodang sisaldab nii palju keemilisi aineid selleks, et see maitseks nii nagu ta maitseb. Kasutatakse ära inimese ürgset soovi, näiteks emapiima koostise maitset, mis on meil alateadlik lohutus. Seda Ameerikas elades teada saada oli minule kõige suurem šokk! Mille alusel on kiirtoit üles ehitatud? Kolmel asjal: rasv, magus ja soolane. Kui sa vaatad ükskõik millist kiirtoitu, siis ta sisaldab kõiki neid aspekte. Ja see on ühend emapiimas: rasvane, magus, aga ka looduslik mineraal, soolad on sees. Ja selle peale on kogu tööstus üles ehitatud, pluss kõik need keemilised maitseühendid, millest me jääme siis sõltuvaks!

Kas see on teadlik taktikaline toidusõltuvuse tekitamine eesmärgiga rikastuda meie tervisemurede arvelt?

See on juba ammu teada tõde. 20 aastat tagasi vähemalt.

Seda siiski varjatakse ja inimestele luuakse mulje, et ma söön, sest mulle meeldib. Mina ise olen see, kes vabatahtlikult sinna konksu otsa ronib.

Siit tuleb nüüd see järgmine konks: ära premeeri ennast kiirtoiduga! Kõik me teame, et kui lapsed on tublid, viiakse nad McDonald'sisse. Ja siis mina mõtlen, andke mulle andeks, kuul pähe nendele vanematele! Et tublid lapsed tegid trenni, tule nüüd söö seda mürki täiega ja naudi kõiki neid töödeldud rasvasid?!

Laps, keda premeeritakse McDonald'si, Snickersi, hommikuhelvestega? Siis kujuta ette, mis on tema lohutustoit täiskasvanunaTäpselt seesama kräpp. Väga palju hakkab meie lapsepõlvest ja sellepärast ärge premeerige lapsi halva toiduga.

Britt Normet julgustab – surnud ringi kinnijäämine pole ülekaalulise enda süü. Kuid kahjuks kipuvad kurvikad alatihti ennast halvustama ja süüdistama...
Britt Normet julgustab – surnud ringi kinnijäämine pole ülekaalulise enda süü. Kuid kahjuks kipuvad kurvikad alatihti ennast halvustama ja süüdistama... Foto: Andri Allas

Surnud ringist välja!

Miks mõnel kaovad lisakilod kergelt, aga teise küljes istuvad kiuslikult kinni nagu liimitud? Ei, see ei pruugi üldse nii olla, et esimesed söövad vähe ja teised palju. Võti on mõtlemise erinevuses!

Britt Normet rõhutab, et pekkide pärast pole mõtet põdeda. Sest kui sa endale ei meeldi ning oma ülekaalulist keha kurja pilguga vaatad, paneb see vaid pekid vohama. 

Sa väidad, et iseendasse ei tohi kriitiliselt suhtuda, muidu kaal ei kao. Kuidas see käib?

Negatiivne mõtlemine iseendast halvab ja tekitab surnud ringi. Sul tekib alaväärsus ja selle asemel et ennast aidata, paneb see pöördeliselt endale vastu töötama. Hakkad sellesse veel rohkem sisse kaevuma. Ja stressihormoon, mida ennast halvustades juurde tekitad, paneb keha kaalu koguma ja kinni hoidma. 

Kui sa näed end peeglis koledana ja ütled endale, et sa oled paks, siis muudkui paksemaks ja paksemaks lähed?

Absoluutselt. Väga suuresti on kehakaal kinni peas.

Aga kuidas sellest mudaaugust välja saab?

Väärtusta ennast! Hoolimata kaalust sa oled täiuslik ka täna. Aktsepteeri ennast nii nagu sa oled ja stressitase langeb ning avastad, et eesmärke on palju lihtsam saavutada.

Ma teen kõigepealt kõik selleks, et naine tunneks ennast ilusana sellel hetkel, kus ta on. Ükskõik mis su kaal on, ükskõik mis su vormid on; sa oled niikuinii ilus!

Ja iga suur siht jaga mikroeesmärkideks! Sest vaata, inimesel on suur kiusatus öelda, et tahan võtta 25 kilo alla. Hakkad sa selle suunas püüdlema, kuid varsti lööd käega, sest sa ei näe tulemust. Teised söövad pirukaid või praadi, naudivad elu ja sina pead oma supiga leppima. Iga ringiga ​vajud sügavamale, tunned, et ei saa hakkama.

Ja sellepärast sea endale mikroeesmärk, täida see ja koge eduelamust. See on kogu selle veebiplatvormi võti: väikeste sammudega, aga järjekindlalt tulemuseni.

Ka treeningutega ei ole mõtet liialdada, küpsetele naistele ei ole isegi soovitatav, sest tekitab liiga palju stressi kehas. Mis omakorda takistab kaalukaotust.

Sale, särav ja heas vormis Britt ütleb häbenemata: «Ka mina võtsin päris palju juurde. Ka mina vaatasin oma voldilisi vorme ja tundsin, et mul oli tekkinud see ebakindlus iseenda välimuse suhtes.»
Sale, särav ja heas vormis Britt ütleb häbenemata: «Ka mina võtsin päris palju juurde. Ka mina vaatasin oma voldilisi vorme ja tundsin, et mul oli tekkinud see ebakindlus iseenda välimuse suhtes.» Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Oled sa ise ka kunagi paks olnud?

Olen küll. Esimese lapsega ma võtsin kaalus juurde üle kahekümne kilo. Ja üks mu lastest kannatab raskete allergiate all. Sealt see tuli. Olin öösiti magamata ja stressis. Ja sain aru, et ükskõik kui tervislik menüü ka poleks, kui sa oled lõputult magamata ja sul on tohutu mure, siis selle ahastuse käigus su keha säilitab kogu kaitsekihi. Ma võtsin päris palju kaalus juurde.

Kui palju oli palju?

Kaal hakkas juba 80 kg ligi minema ja ei tahtnud enam alla tulla. Mõistsin, et esimene asi on magamise rütm korda saada. Aga teine asi on suhtumine endasse. Ka mina vaatasin oma voldilisi vorme ja tundsin, et mul oli tekkinud see ebakindlus iseenda välimuse suhtes. Sain enda pealt aru, kuidas nõiaring kujuneb ja kui raske on sealt välja murda. 

Kui sul on negatiivne suhtumine endasse, siis sa tegelikult külvad juba iseendasse frustratsiooni ja stressi. Ja kui sa vaatad ennast põlastava pilguga, siis sa tegelikult ütled iseendale: ma ei ole väärtuslik. Aga tead, mis on kõige hullem selle asja juures? Kõige hullem on see, et ka teised hakkavad sind vähem väärtustama. Siin ongi võti: nii nagu ma suhtun iseendasse, suhtuvad ka teised minusse.

Head isu – liim on nämma! 

Britt Normet on toitumisteadust aastaid tudeerinud ning armastab teaduspõhist lähenemist. Tunnistan, olen omateada kogu elu tervislikult toitunud, aga ka minu jaoks oli see vestlus täis ehmatavaid fakte, mida ma veel ei teadnud.

Sa väldid lisatud suhkrut, miks?

Suhkur tekitab meie kehas nii palju põletikke ja probleeme. Me käisime mõned aastad tagasi Egiptuses. Ja ühes toredas hotellis serveeriti värsket mahla suhkruga. Mart teadis, et ma ei taha tarbida suhkrut, eriti nüüd küpses eas. Siis ta ütles, et mu naisel on tõsine suhkruallergia. Sa võid alati öelda, et sa ei talu suhkrut, sa ei saa gluteeni süüa

Aga minule tundub vastumeelne öelda, et mul on suurem probleem, kui tegelikult on. Ma kunagi ei ütleks, et ma ei talu gluteeni, kui ma tegelikult lihtsalt ei soovi seda süüa

Väga hea mõte! Tegelikult me keegi ei talu gluteeni. Me keegi ei talu suhkrut ja me keegi ei talu töödeldud toite. Pole midagi hullemat kui gluteen meie kehas sellisel kujul nagu enamikus toitudes, lihtsalt gluteen eraldatud teraviljast. Ehk siis, see on puhas liim! Kõik need õhulised röstsaiad toimivad meie kehas täpselt nii.

Võib ju öelda, et tervislik sai koosneb juurviljadest ja täisterast, aga mis seda koos hoiab? Puhas liim. Ja see liim settib meie soolestikus. Nii et mina võin vabalt öelda, et mul on allergia nende toiduainete vastu. Ma ei taha gluteeni oma kehasse, ma ei tarbi neid iga päev. Loomulikult, kui ma lähen külla, siis ma kunagi ei pirtsuta ja söön kõike, mida pakutakse. 

Britt Normet hoiatab tõsiselt gluteeni, suhkru ja töödeldud toidu eest.
Britt Normet hoiatab tõsiselt gluteeni, suhkru ja töödeldud toidu eest. Foto: Stina Kase

Liigne gluteen ja selle mõju kehale

Uuringud gluteeni kahjulikkusest on näidanud, et gluteen, mis on valk, mida leidub peamiselt nisus, rukkis ja odras, võib põhjustada terviseprobleeme. Gluteenitalumatus ja tsöliaakia, autoimmuunhaigus, on tihedalt seotud põletikuliste seisunditega. Gluteen on seedetraktile koormav, kuna kinnitub peensoole seinale, kus see võib põhjustada seedetrakti ja immuunsüsteemi häireid. Samuti on leitud seoseid gluteeni tarbimise ja närvisüsteemi haiguste vahel, sealhulgas Alzheimeri ja Parkinsoni tõvega. Loe lisaks siit! 

Liigne suhkur ja selle mõju kehale

Suhkru tarbimisega seotud uuringud näitavad, et liigne suhkru tarbimine on seotud terviseprobleemidega. Uuringud viitavad sellele, et kõrge suhkru tarbimine võib põhjustada insuliiniresistentsust, mis omakorda suurendab diabeedi riski. Samuti on liigne suhkur seotud rasvumisega, kuna see soodustab rasva ladestumist kehasse. Uuringud rõhutavad ka suhkrutarbimise seost südame-veresoonkonnahaiguste ja põletikuliste seisunditega. Loe lisaks siit!

Töödeldud toidu mõju kehale

Töödeldud toidu tarbimise uuringud näitavad, et töödeldud toidud sisaldavad sageli liigseid suhkruid, rasvu ja säilitusaineid, mis võivad kahjustada tervist. Uuringud on leidnud seoseid töödeldud toidu tarbimise ja krooniliste haiguste vahel, nagu diabeet, südamehaigused ning vähk. Töödeldud toidud võivad samuti mõjutada soolestiku mikrofloorat ning suurendada põletikuliste seisundite riski. Loe lisaks siit!

Allikas: Britt Normet

Olgu, paotame seda Pandora laegast ja laseme need hirmsad helid välja. Sa ütled, et gluteeni keegi meist ei talu. Mis on kolm tavalist asja toidulaual, mida sina soovitad üldse mitte puutuda?

Esiteks needsamad õhulised röstsaiad. Teiseks Eestis kasvanud nisu. See teravili tegelikult meie kliimas ei kasva, seda on palju töödeldud, et ta siin vastu peaks ja seetõttu on gluteeni osakaal hästi suur.

Üks spekulatiivne küsimus ka. Me oleme kõik ju kogenud, et kui sa Pariisis sööd croissant'e, siis ei juhtu eriti midagi. Kas trikk ongi selles, et jahu on täiesti erineva keemilise koostisega.

On kahjuks jah. Osa toiduaineid allub paremini geneetilisele muundamisele ning nendel ei teki nii palju anomaaliaid, et nad ei muutu otseselt kahjulikuks. Ja kui päris aus olla, siis see kaloraaž nisus on ka meeletu.

Aga pasta?

Sõltub, kust see pasta pärit on. Võiks olla Lõuna päritoluga, Itaaliast. Seal on nisu teistsugune. Aga ega ma ka Itaalia pastat ülearu ei söö. Kõiki asju võib tarbida, aga mõõdukalt. Lihtsalt osa asjade osakaal võiks olla suurem meie toidulaual kui teiste.

Nii, ja kui sa ikkagi nüüd oled seda liimi isukalt vohminud, mis su kehas toimub? 

Kui me mõtleme soolestiku peale, siis soolestik on teine aju. Läbi soolestiku seina omistab meie keha kõiki vajalikke toitaineid. Kui me tarbime palju gluteeni sisaldavaid toiduaineid, siis see liim koguneb sooleseintele. Kiudaine tõmbaks selle maha. Kui kiudaineid toidus on vajaka, siis liim ummistab sooleseinad ja tekib kiht, kus toitained enam läbi ei pääse.

Teine anomaalia on see, et sooleseinad lasevad liigselt läbi, ehk siis nad lasevad ka mürkained läbi. See on juba soolestiku haigus.

Oluline on, et kõik oleks töötlemata ja täisväärtuslik, mis moodustab mineraalkoodi, mille alusel keha saab aru, millega on tegu. Valgel jahul puudub mineraalkood, ehk siis aju ei saa täpselt aru, millega on tegu ja tal on vaja mineraale, millega seda töödelda. Puuduvad mineraalid laenab ta luustikust ja lihastest, et seda ollust seedida.

See kõlab päris kõhedust tekitavalt. Aga kui see nisu oleks kasvanud seal, kus kasvada saab, tal oleks kliid alles, siis oleks kõik korras?

Jah. Siis sa ka ei söö seda üle. Saad kõik kehale vajalikud täisväärtuslikud komponendid kätte. Rafineeritud toitu me kipume üle sööma, sest keha ei saa toitaineid. Sellest tekibki see, et ma võtan ühe saiakese veel ja siis ühe veel.

Kas sa arvad, et enamikul inimestel on nii palju liimi soolestikus ees, et toitainete imendumine on raskendatud?

Ma ei pea seda isegi arvama. Inimestel on väga palju tervisemuresid ja ülekaalu. Ehk siis midagi on totaalselt ju valesti. Me justkui elame täiuslikul ajastul, kõike on saada, kõik on võimalik. Ja ometi inimesed on järjest paksemad ja suuremate probleemide küüsis. Ja mina siis omal väiksel moel aitan naistel sellest väljuda.

Britt ja Kristinka salvestusel.
Britt ja Kristinka salvestusel. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Dieet teeb paksuks

Britt Normet on kriitiline kõigi toitumisprogrammide suhtes, kus inimesele antakse sundmenüü ja reeglid, kuid talle ei õpetata toitumisest arusaamist ega oma keha kuulamist. Ja kes vähegi on dieeti proovinud, teab enamasti omast käest, et tulemus ei püsi.

Miks sundmenüü ei tööta?

Sest inimene ei õpi nii toituma ega endast aru saama. Mina eelistan nimekirja, kust saab ise valida. Ja kui sul on kõht tühi, siis sa tead täpselt, mida sa tahad süüa.

Aga probleem ongi selles, et kui sul on etteantud sundmenüü, siis sa tegelikult ei jõua üldse tunnetada, mis isu on sinul. Sa sööd võib-olla midagi, mis üldse ei sobigi su kehale. Nii sa tegelikult kogu aeg kahjustad iseenda keha loomulikku toimimist.

Kui see programm ära lõpeb, siis oled samamoodi eksinud, kuna sul tunnetust ei ole arenenud, mida sa ise vajad, siis sa kühveldad jälle kõike asemele ja kõik paisub tagasi. Öeldakse, et kui sa mingi range menüü või range dieedi läbid, siis suurem osa inimestest võtab pärast kaks korda selle kaalu tagasi.​

Kas dieet teeb sind paksuks?

No mingil aja see kindlasti toimib. Aga kas sa selle käigus kuulad, mida sinu keha ütleb? Sest inimeste kehad on väga erinevad. Oma keha peab austama ja kuulama. Smart Detox toimib hoopis teisiti, inimene õpib ise toitumises orienteeruma, pole stressi tekitavaid karme reegleid ning seetõttu need tulemused püsivad.

Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 381 osa leiad siit!

Kõik «Naistejuttude» saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd Postimehe DIGIAJAKIRJADEST. Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning igal laupäeval kell 11 portaalis Postimees Naine.

Britt Normeti ja Smart Detoxi programmi leiad siit!

Britt Normet on pilatese õpetaja ja targa toitumise entusiast.
Britt Normet on pilatese õpetaja ja targa toitumise entusiast. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Kes on Britt Normet?​

Britt Normet üle 20 aasta õpetanud pilatese tehnikat ja ligi sama kaua pakkunud oma eraklientidele ka toitumise ja organismi puhastamise programmi Smart Detox.

See põhineb tema ülikooli lõputööl, kus ta analüüsis tervisliku toitumise reegleid ja edulugusid. Tema esimene «katsejänes» oli üks tunnustatud naistearst, kes oli stressirohke töö tõttu kaalus juurde võtnud ning energiast tühjaks jooksnud.

Kui ta kaotas kahe kuuga umbes 10 kilo, sai Britt aru, et on väga õigesti kokku pannud süsteemi, mis aitab keha puhastada, maitsemeeled korrastada ning seetõttu ka kaalu langetada ja sõna otseses mõttes tervist parandada.

Paar viimast aastat on Smart Detoxi väljakutsed toimunud juba laiemas ringis ning tagasiside on väga tiivustav.

Vaata, kuula, loe ja osale!

Vaata Naistejuttude varasemaid saateid:

Armsad Naistejuttude sõbrad, loome iga osa nii, et Sina saaksid sellest osa just endale sobival viisil - vaadates, kuulates või lugedes. Ja suur aitäh teile aktiivse osalemise eest. Enamik episoode on valminud teie poolt soovitud teemadele. Millest veel saadet soovid? Sul on isiklik lugu, mida julged ka teistega jagada? Kirjuta: kristina.herodes@postimees.ee

Kallid Naistejuttude sõbrad, aitäh, et olite kogu 2024. aasta jooksul meiega!

Me oleme väga tänulikud, oskame seda hinnata, me ei jäta teid maha ega vea kunagi alt ka uuel aastal. Naistejutud ei lähe puhkusele ega tee hooajapausi nagu üldiselt tavaks on. Meie peale võid alati kindel olla - igal laupäeval uus osa kell: 11.

Teised ajakirjad

Tagasi üles