Enamik eestlasi oleksid tegelikult suhtlemises andekad, aga praktikas hoiab neid tagasi negatiivne sisekõne. Ole sina see, kes saab suurimad plusspunktid. Abiks on teadlikult treenitud suhtlemisoskus.
Mis on küpsus? «See on oskus märgata, et midagi on valesti, aga mitte seda öelda,» ütleb Merit Miller. «Ja jääda sealjuures ise rahulikuks.»
Kuula lõpuni kogu saade ja loe pikka lugu ning oledki juba tugevamas positsioonis.
Miks mõned inimesed jõuavad suurepäraste suheteni, teevad edukat karjääri, neil on palju sõpru ja õnnelikud pered? Asi on lihtne – suurte juttudeni jõudmiseks on eeskätt vaja osata pidada kergeid seltskondlikke vestlusi. Small talk pole tühiasi, vaid komistuskivi paljude meie teel. Teeme selle asja klaariks! Anname hulga praktilisi ja testitud soovitusi, et õnnestuda.
Miks mõnede inimestega on niivõrd raske suhelda? Ärritumise asemel võiks neisse suhtuda kaastundlikult. Kõik need rusikatega vehkijad, tähenärijad ja teiste vigadele osutajad ei ole muud kui kamp ebaküpseid tüüpe. Nad ei pruugi olla tigedad. Ole eeskätt enda vastu sõbralik, siis on lihtne ka teistega lahke olla ning kõik see peegeldub mitmekordse toetusena tagasi. Oma tarkusi jagab coach, kommunikatsiooniekspert ja small talk'i asjatundja Merit Miller.
Kasuta oma eeliseid
Eestlaste hulgas on palju inimesi, kes kardavad suhtlemist. Miks? Nad ise usuvad, et nende suhtlemisoskus on niivõrd nigel, et parem on selliseid olukordi üldse vältida. Mõnel on negatiivne kogemus. Mõnel eelarvamused. Enamasti tegelikku põhjus ei ole, on vaid negatiivne sisekõne. Merit Miller kinnitab, et small talk ja suhtlemisoskus laiemalt on täielikult õpitavad ja harjutamine teeb meistriks. Ta jagab parimaid nippe, kuidas õnnestuda ja kuidas oma hirmudest üle saada. «Suhtluskunst ühest küljest tõmbab inimesi ligi, aga teisest küljest on ikka neid hirme ka,» ütleb asjatundja.