Saada vihje

NAISTEJUTUD Jahmatav ülestunnistus: «Mul on valge kitli fetiš!»

«Mul oli valge kitli fetiš,» tunnistab Kill Baba. Tohoh, nii otse ütledki? Jah. Ning veel otsekohesemaks lugu läheb.

«Minul kõik sõltub sellest, kui hea suuvärgiga inimene on,» lisab Kaisa Ling. «No ausalt öeldes on mul raske vastu panna sellistele!» Siit tulevad vürtsikad kurameerimislood, vaata videost, mis edasi sai.

Räägime kurameerimisest ja saame Killi ja Kaisa teada nii mõndagi isiklikku ja pikantset. Esiteks – need kaks kurameerivad. Olgu see siis välja öeldud, ega väärt lood ilma kireta tule. Teiseks – need kaks on kurameerimises musta vöö omanikud. Ja kolmandaks – no need värvikad lood kõigi emotsioonidega on tõesõna väärt vaatamist. 

Tänapäeva flirt meenutab robotitevahelist koodiedastust: «HK» «OK». Rohkem sõnu ei hakka keegi kulutama, järgneb ühishäng ja tšill. Kurameerimise kunsti ei oska enam keegi ja just seetõttu on hirmust kasulik see meelde tuletada. Usu, see annab päris kopsakad eelised! Abiks on flirtimise musta vöö omanikest muusikud Kill Baba ja Kaisa Ling. Vaata videot!

Selles loos saad teada:

  • miks Killil on valge kitli fetiš;
  • miks Kaisa arvab, et jõlkuda tasub sadama läheduses;
  • kuidas kurameerida nii, et see kusagile ka viiks;
  • miks on kasulik kavatsus selgelt välja öelda;
  • miks kõik mängu pannes inimesed ei kaota, vaid alati võidavad;
  • miks sõnad on tähtsad ja kuidas need tagasi saada.

Vaata kindlasti ära terve saade – vestlus ja lugu on erinevad ning vahetud emotsioonid saad kätte vaid pildis. «See võimalus vaadata annab väga palju juurde,» kirjutavad meie varasemad kuulajad.

Naistejutte saad endiselt ka kuulata. Kui sulle meeldib meid kaasa võtta jalutuskäigule, jooksuringile, panna saateks koristades või kokates, siis see võimalus jääb!

Kill ja Kaisa kurameerivad

Räägime kurameerimisest ja saame Killi ning Kaisa kohta teada nii mõndagi isiklikku ja pikantset. Esiteks – need kaks kurameerivad. Olgu see siis välja öeldud, ega väärt lood ilma kireta tule. Teiseks – need kaks on kurameerimises musta vöö omanikud. Ja kolmandaks – no need värvikad lood on tõesõna väärt kuulamist. Tule meiega!

Mis see kurameerimine on ja kuidas see käib?

Kaisa: Kurameerimises on mingi välja öeldud kavatsus ja tahtmine. Selgelt on kõik osapooled aru saanud, et toimub kurameerimine eesmärgiga luua suhe, midagi pikaajalisemat või võib-olla ka mitte pikaajalisemat. Kavatsus ja nõusolek on selgelt kõikidel igal juhul olemas.

Kill: Just, selge sõnaga igatepidi mõista anda. Otsa peale saada. Ja mõlemad on valmis selle nimel pingutama ka.

Kaisa: Jah, ja mõlemad osapooled peavad pingutama, nägema natukene vaeva ja seda mängu nautima.

Kill: Kuramaaž on flirt edasijõudnutele. Niisama flirt on võib-olla selline kergem.

Mismoodi saab flirdist kurameerimine?

Kaisa: Erievus on, et sa ei varja oma huvi, ütled välja.

Kill: See on nii, nagu sa oled kalal. Viskad õnge vette, seal otsas on rasvane ussike, ja siis on kalale nii-öelda märku antud. Ja nüüd on kala kord otsustada, kas õnge minna või siis omakorda mängida selle korgiga natukene aega, senikaua kuni kalamees seal teisel pool vaatab ja tõmbab. Näed, ei tulnud otsa, eks. Näed, sõi ussi ära, eks. Pane uus uss ja proovi uuesti.

Kuidas näkkab?

Muide, kalal on täiesti poogen, kas sa talle pidulikult annad teada, et lugupeetud kala, mul on kavatsus teid püüda, või seda ei tee. Temale kõlbab suvakas flirt ka.

Kill: Aga täpselt samamoodi on ka inimestega, et teine kord mõnel on täiesti poogen ja...

Kas inimesed ei taha enam väga oma nahka mängu panna? Aga neid kavatsetud asju kätte saada tahaks küll. Ehk tahaks nagu tarbida teist inimest, teda ära kasutada, aga vastu midagi anda ei taha. Ja see ongi põhjus, miks kurameerimise asemel ollakse uduses flirdi tsoonis. Eriti midagi ei anna ära ja ei viitsi ka vaeva näha.

Kaisa: Siin on just see valmisolek asuda vaeva nägema, avalikult julgelt see välja öelda, et nüüd läks kurameerimiseks – ma panustan! Tuleb anda aega ja energiat.

Kill: Mina olen valmis.

Räpina Jack feat. Kaisa Ling.
Räpina Jack feat. Kaisa Ling. Foto: Rainer Merisalu

Moodsa aja sebimine

Teate, kuidas suhtlus praegu käib? Sõnu ei raisata – üks kirjutab: «HK», teine vastab «OK». 

Kaisa: HK – mis see on? Aaa… hakkame käima!

Ega kohtudes nad ei vaheta ka sõnu. Inimesed on väga energiasäästlikuks muutunud, justkui oleksid sõnad maksustatud. Kuid tegelikult, mida rohkem sa targasti sõnu välja annad, seda rohkem sa kasvatad oma kontot. Kuidas teie arvate?

Kaisa: Mina kirjutan sellele kohe alla. Mulle meeldivad sõnad väga. Mulle meeldib neid teha, kasvatada, suus loksutada, välja öelda, kaasas vedada, lugeda.

Kill: Mulle meeldib ka sõnu teha, lihvida kogu aeg paremaks ja paremaks. Ma mäletan, kuidas minu õde kurameeris telefoniga. Mina kuulasin oma toast. Tal oli ainult kolm sõna: mh, ähh ja lollakas. See võis tunni kesta. Ja teiselt poolt keegi oskas sõnu sättida.

Kolme sõnaga õde

Sel mehel oli üks õnnelik päev, kui südamedaam ütles talle niisuguseid toetavaid sõnu.

Kill: No see ikka kestis mingisuguse aja vältel, ükskord tuli see noormees külla. Aga võis ka juba teine noormees olla, mäletan just seda dialoogi.

Kaisa: No mina arvan, et sõnade kasutamise oskus kasvatab sõnade kasutamise oskust. Inimene on harjutamispõhine loom ja kui me ei harjuta oma suuaparaati mitte kuidagi, kui me kasutame ainult sõrmi, siis meie keeled känguvad igas mõttes. Ja siis polegi rohkem vaja, kõik on streamline'itud, kõik üleliigne on ära võetud. Aga ausalt öeldes, see üleliigne, see barokne, see imelik ja naljakas ja need vead, millest me siin rääkisime, need on täpselt need, mida ongi vaja, et meie suu aparaadid, et meie kõrvaaparaadid, et need areneksid ja muutuksid, et tekiks uut huvitavat.

Loe ka pikka intervjuud Kaisa Lingi pöörastest seiklustest!

Miks inimesed ei julge sõnu kasutada? Nad kardavad kahte asja. Nad kardavad sattuda häbisse ja nad kardavad paista rumalad.

Kill: Inimesed kardavad kaotada. See on tõsi, jah. Kui nad seda ei kardaks, oleks ilmselt tunduvalt lihtsam. Paljud ongi enesekindlad ja lähevadki peale. Nad ei kardagi, nad lähevad lõpuni välja, kuni lõpuks see kuramaaž ikkagi jõuab sellesse faasi, kus partner hakkab vastu tulema.

Miks naine kohe vastu ei tule? Ta tahab teada, kas sul on tõsi taga ja aega võtab see väga loogilisel põhjusel: ta ei tea, kes sa oled.

Kaisa: Jah, palun andke lisateavet või konteksti, et saaksin aidata. Kõiki neid asju tuleb harjutada, ja koroona andis üksteisest võõrandumise hirmule veel jõudu juurde. Kapitalistlik süsteem üldse on ehitatud üles niimoodi, et ainult kõige paremad, kõige rikkamad, kõige ilusamad jõuavad esikohale, ja ülejäänud on justkui juba eos läbi kukkunud, eks ole.

Kill: Pingutada tuleb kogu aeg. Panen kõik mängu kogu aeg. Selline on minu elu põhimõte kogu aeg.

«Panen kõik mängu kogu aeg,» kinnitab Kill Baba, vasakul mängupartneriks Kaisa Ling.
«Panen kõik mängu kogu aeg,» kinnitab Kill Baba, vasakul mängupartneriks Kaisa Ling. Foto: Konstantin Sednev

Kaisa: Ma oleksin väga pettunud, kui ma mingitest tutvustest või kuramaažidest ilma jääksin lihtsalt sellepärast, et ma kardan või et mul on häbi.

Kill: Teise inimeseni jõudmine ongi pikka aega kestev protsess. See, kui kohe tuleb nii-öelda hea vastus ja minnakse järgmistele tasemetele edasi, see on juba kahtlane. Et teise inimese sisse jõudmine nii, et sa tõesti, tõesti nagu tundma hakkad ning ennast talle suudad avada, võtabki aega. Sellega pead lihtsalt arvestama. Ja sõltub, kas kuraaži eesmärk on jõuda kooselu tasemele või siis seksi tasemele, on ju?

«Seksini võib jõuda väga kiiresti,» kinnitab Kill Baba.
«Seksini võib jõuda väga kiiresti,» kinnitab Kill Baba. Foto: Rainer Merisalu

Mina küll kooselu ilma seksita ei võta.

Kaisa: Aga vahel seksi ilma kooseluta küll. See on ka valiidne ja normaalne, ma loodan. Tänapäeval me oleme ikkagi selleni jõudnud, et inimesed võivad ka jagada kehalisi rõõme.

Kill: Seksini võib jõuda väga kiiresti ja siis selle kuramaaži mängu ilu kaob ära. Pärast leiad – odavalt saadud. Teinekord see klapp võib olla ka kohe nii suur, et see kõik võibki minna täpselt nii nagu vaja. Samal ajal, kui intiimsus on, võib ka kuramaaž jätkuda täiesti vabalt edasi, üksteise tundmaõppimiseks. Võib-olla sellest tekib midagi sügavamat, näiteks kooselu või perekonna loomine või mida iganes.

«Aga vahel seksi ilma kooseluta võtaks küll,» ütleb Kaisa Ling, vasakul Kill.
«Aga vahel seksi ilma kooseluta võtaks küll,» ütleb Kaisa Ling, vasakul Kill. Foto: Konstantin Sednev

Killi vürtsikas lugu

Aga kuidas teil on läinud? Millest hakkas säde?

Kill: Ma olin omal ajal palju haiglas. Ma pean ausalt ütlema, mul oli valge kitli fetiš. Oled haiglas pikalt, sul ei ole midagi teha. Seal on noored õed, tihtilugu neil ei ole ka midagi teha. Siis saab koos teha. Minu kuramaaž läks nii kaugele, et kui mind juba haiglast välja kirjutati, siis ma ikkagi tulin haiglasse tagasi. Ma tundsin haiglat nagu oma viit sõrme. Ma teadsin, kust uksest ma alati sisse saan. Ma teadsin, kus me kokku saame. Ma teadsin, et kui me seal oleme, saan ma seal redutada hommikuni, kuni bussid käima hakkavad. Ja siis minna täpselt sellel ajal, kui uksed lahti tehti, ja haiglast välja hiilida. Noh, kauboid ei hoia miski.

Kuhumaani teie kitli kuramaaž läks? Kas seks haiglas toimus?

Kill: Jah. Tuli ikkagi mõned head aastad väga toredat kooselu. (Hiljem Kill siiski korrigeerib: mitte haiglas siiski, seks toimus hiljem mujal).

Kõik algab esimesest suudlusest. Selleks tuleb lihtsalt julgus kokku võtta – nüüd tasub proovida.

Kas sa läksid proovima või sa teadsid?

Kill: Ma ei teadnud. Ma ikkagi proovisin alguses, aga kuna sa...

Kaisa: Üritasid otse suudelda või? Sa ei küsinud enne nõusolekut?!

Kill: Ma ei mäleta seda hetke nii täpselt, aga täiesti vabalt võis olla, et ma isegi küsisin seda nõusolekut. Ma arvasin, et nüüd on see hetk tulnud, kus ma proovin oma õnne järele. Mulle vastati positiivselt.

Mis tunne see oli?

Kill: Sellel hetkel, kui see juhtus, siis oli täielik adrenaliin.

Kaisa Ling jagab oma kurameemislugusid.
Kaisa Ling jagab oma kurameemislugusid. Foto: Rainer Merisalu

Aga Kaisa, milline on sinu kurameerimislugu?

Kaisa: Erinevalt Killist olen mina maatüdruk. Ja minu kuramaažid toimusid sadamas. Sellisel sumedal suveööl. Laine loksus, kutsuti jahtide peale, kuidas erinevaid ettepanekuid vastu võtta.

Lihtsalt jõlkusid seal sadamas ja ootasid, et kuna tuleb huvitav kutse?

Kaisa: Huvitaval kombel Orissaare noored jõlkusidki transpordisõlmede läheduses. Mulle tundub, et seal sees on siis kaugele lahkumise soov. Bussijaama ja sadama ümbruses toimus väga palju hängimist.

Ma olin tööl Sadama kõrtsus, nii et kauneid ja pruuni jumega meremehi käis meil sealt läbi rohkem kui küll. Nii et ega seal ise ei pidanud väga vaeva nägema, pigem pidi ikka tagasi ajama ja enda eest seisma.

Mis sinu puhul otsustas, kas sind huvitab või ei huvita?

Kaisa: Minul kõik sõltub sellest, kui hea suuvärgiga inimene on. Kui inimene, suudab teha nalja, suudab rääkida, haarab mingitest vestluskatsetest kinni, on intelligentne, on lugenud isegi mõnda asja, räägib mõnest raamatust või millestki taolisest. No ausalt öelda, mul on raske vastu panna sellistele.

Et kõige parem tööriist kellegi südame võitmisel on hea suuvärk. Milles see väljendub? Suur eksiarvamus, et inimene, kes räägib eetrit täis. Aga nii ju ei ole.

Kaisa: Kindlasti mitte. Ma arvan, see on inimene, kes oskab küsida küsimusi, kes jätab meelde, millest viis minutit tagasi oli juttu, suudab tagasi tuua, meenutada, tunneb huvi, on uudishimulik, kes julgeb avada ennast ka just nimelt nende vigade koha pealt, mitte ei maali kõike täiesti täiuslikuks. Selline asi on väga ebahuvitav.

Ehk siis ja A ja B oleks, et tunne huvi ja julge olla haavatav?

Kaisa: Absoluutselt.

Kaisa vürtsikas lugu

Kaisa: Minu enda lugu on võib-olla isegi natukene varasemast ajast. Kohtusin ühe noormehega tantsupeol küla kultuurimajas. Selline tagasihoidlik noormees pikkade juustega. Mulle meeldivad sellised ja me saime jutu peale. Just nimelt sellepärast, et tal oli huvitav huumorimeel. Ta oli palju lugenud, teda huvitasid mingid kummalised asjad, ajalugu ja nohiklik natuke. Ma arvan, et isegi mina ise võisin juttu teha. Ja siis hüppasin ratta selga ja sõitsin teise külla kohtingule. Äärmiselt tore oli see, jalutasime mere ääres ning rääkisime.

Sa tõid ühe väga hea asja välja võtta. Kui inimesed küsivad, mida kohtingul teha – minge jalutama!

Kaisa: Olen kurameerides väga palju looduses jalutanud ja käinud ilusates kohtades. Nüüd Killiga jalutame ka.

Kas seks mererannas toimus?

Kaisa: Sellel ajal ma alles hakkasin avastama, mis see seks üldse on. See oli süütu noore põlve kuramaaž. Ma ei mäleta, et oleks ükski nendest kehvasti läinud. Aga mul on ikka väga palju vedanud, sest minu sõprusringkonnas on läinud ka väga kehvasti. Vaata ja kuula ära kogu pikk saade, seal on veel palju värvikaid lugusid.

Kuula Räpin Jacki ja Kaisa Lingi ühist lugu «Tule»

Sulle meeldis? Kõik «Naistejuttude» 383 osa leiad siit!

Kõik «Naistejuttude» saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd Postimehe DIGIAJAKIRJADEST. Ühine meiega Facebookis, Instagramis ja Spotifys ning igal laupäeval kell 11 portaalis Postimees Naine.

Kes on Kaisa Ling?

Kaisa Ling on bluusimutt ja seikleja, kirjandusajakirjanik ja koeraomanik, raadiosaatejuht ja tõlkija, kloun ja kriitik, laevakokk ja feminist. Kõige paremini tuntakse teda Eestimaa parima (olgugi et seni ainsa) palaganibluusi ansambli Kaisa Ling Thing juhina. Ansambel on alates 2017. aastast valmistanud kvaliteetset ning originaalset emakeelset meelelahutust ja kultuuri, millest ei puudu hea annus huumorit, andnud välja kolm väga head täispikka albumit, viljelenud bluusimuusikale ehk bluusikale, kirjutanud hulga lava-, tele- ja filmimuusikat ning osalenud Ida-Euroopa feminismist rääkiva bluusikaliga Edinburghi, Turu, Tallinna, Göteburgi ja New Yorgi fringe-festivalidel. Kaisa on sõitnud 4226 meremiili Arktilisi vesi mootorpurjeka Admiral Bellingshausen koka ja moosekandina ning 3000 kilomeetrit põhjast lõunasse piki Mississippit, otsides Suure Jõe kallastel kõlavaid vanu hääli (ja need ka leidnud). Vilja Kiisler väidab, et sarmi, glamuuri ja moodsat naiselikkust peakski Eestis kutsuma Lingu Kaisa nimega ja Aapo Ilves jällegi arvab, et ta on vanainimese Nublu. Vaata rohkem.

Kes on Kill Baba?

Kill Kaare ehk KillBaba on mitmekülgne instrumentalist, poeet, laulja, räppar ja helilooja, keda praegusel ajal tuntakse peamiselt kireva maailmamuusikaansambli Bombillaz ja tulise rock’n’roll'i hiphopiga segava bändi Räpina Jack frontman'ina. Naljaga pooleks võib öelda, et tema muusikukarjäär sai alguse 1978. aastal, kui seitsmeaastane Kill nimetati sundkorras oktoobrilaste rühma trummariks, mis määras ära ka ühe nõukogude noore inimese tulevikuperspektiivi muusiku ja artistina. Soov kogeda ning õppida midagi uut ja põnevat viis seiklushimulise kuti omal ajal rännuteedele ja nõnda on Kill õppinud tundma Türgi, Araabia ja Aafrika rütme mitmete spetsialistide käe all, kogunud teadmisi India klassikalise ja rahvamuusika vallas Pushkari muusikakoolis ning puhunud Austraalia aborigeenide pilli didžeriduu koos oma ala meistritega. Et oma kultuuriseiklusi rahas toetada, sõlmis Kill kontakte kohalike usaldusväärsete kaupmeestega, toomaks oma kodumaale kividega kaunistatud hõbeehteid ja parimat viirukit. Eluteekond on Killi kostitanud mitmekesiselt seiklusrikaste kogemustega, mida mees oma luule ja laululüürika vormis lahkesti ka huvilistele jagab. Vaata rohkem.

Vaata «Naistejuttude» varasemaid saateid:

Kaisa kommenteerib nende kurameerimist nii: Tegelikult me ju Killiga kurameerime peaasjalikult küll kunstiliselt. Algusest peale on mind tõmmanud tema muusika ja teda minu oma kah. Viimastel aastatel on mulle tehtud väga palju koostööpakkumisi, millest küll suuremalt jaolt olen viisakalt keeldunud. Aga mitte nende omast. Sest kohutavalt armas lugu, mina kirjutasin neile Instagramis, et olen fänn (parim sõbranna ikka paneb südamele, et lugejakirju tuleb saata), ja nemad mind selle peale kohvikusse kutsusid! Kahekesi! Hainiga! Ja ostsid mulle kohvi ja kooki Tallinna Pierre'i kohvikus. Imetore. Niiviisi vanaviisi bändide vahel kurameerida on üllatavalt värskendav ja mõnus. Võiks kõikidel elualadel kehtida.

Räpina Jack feat. Kaisa Ling.
Räpina Jack feat. Kaisa Ling. Foto: Rainer Merisalu

Armsad «Naistejuttude» sõbrad, loome iga osa nii, et Sina saaksid seda nautida just endale sobival viisil – vaadates, kuulates või lugedes. Enamik osasid on tehtud vastavalt teie soovitud teemadele. Millest veel saadet soovid? Kas sul on isiklik lugu, mida julged ka teistega jagada? Kirjuta aadressil kristina.herodes@postimees.ee

Aitäh, et oled meiega! Oleme väga tänulikud, oskame seda hinnata ega vea kunagi alt. «Naistejutud» ei lähe puhkusele ega tee hooajapause nii, nagu tavaks on. Meie peale võid alati kindel olla – igal laupäeval uus osa kell 11.

Teised ajakirjad

Tagasi üles