Miks naised tahavad tugevad olla? Miks oma haavatavust näidata on häbiasi? «Maailmas hinnatakse mehelikke omadusi ja seetõttu tundub ka paljudele naistele – selleks, et läbi lüüa, peame me olema mehed!» Enamik naisi, kes püüab elus üksi kogu koormat vedada ja kõigega hakkama saada, jõuab viimaks kibestumiseni – elu on minu vastu ebaõiglane! See on liiga raske! Mis aitab?
«Kui mina ise ära ei tee, siis mitte keegi ei tee,» kurdavad naised. Ja tõesti – kui mees juba teab, et sinu seljas saab liugu lasta, siis ega ta käsi külge panema tõtta. Mugavam on ju mitte teha. Aga ettevaatust – see on lõks!
Kui naine otsustab ja korraldab, täidab suhtes kõik lüngad ja vestluses kõik pausid – mis jääb siis mehele? Nemadki on pettunud, kibestunud, tunnevad – ma ei saa olla mees.
Mis on tugev olemise hind? Vastuse annab terapeut ja enesearengu teejuht Eeva-Liisa Vahtra.
Selles loos saad teada järgmist:
- miks paljud naised ja mehed on üksi ja üksildased, isegi suhtes olles;
- mis hind on tugevuse tagaajamisel;
- ideed, millega tugevust asendada;
- miks mehi traumeerib naise soov ise kõik ära teha;
- mis võimaldaks meestel taas mehed olla;
- uued soovitused tervemate suhete loomiseks;
- kuula kindlasti ära terve saade – vestlus ja lugu on erinevad, need täiendavad teineteist!
Kangelanna on standard
Eeva-Liisa Vahtra toob esile kirjutamata reeglid, mida praegu naistelt oodatakse: «Naine peab olema tugev. Ma saan hakkama! Ma ei küsi abi. Aga tugevus ei ole tegelikult naiselik omadus. Ja see on väga tõsine teema – kui sa oled tugev, siis see tähendab, et sa ei saa haavatav olla.» Tugevuse kuvandit taga ajades kaotab naine midagi palju väärtuslikumat ja loomuomasemat. Pole midagi teha – meie emad-vanaemad on pidanud hakkama saama rasketes oludes ja kriisides, sõjaolukorras pole ruumi tunnetele ja haavatavusele. Terapeut leiab, et oleme sellesse mõttemalli liialt kinni jäänud.